Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#367556
@husein, res je :lol:
Vrhov je bilo ogromno, malo manj planinskih koč :? Posledično je bil nahrbnik vedno podobno težak (>4 kg). S hrano in pijačo nisem imel težav. Celotno pot zelo dobro poznam in sem vedel kje lahko jem/pijem (dotočim vodo) ter dokupim zaloge. Problem mi je delala vročina in posledično manjši apetit :?

Prečenje pa sem izvedel v lastni režiji in v samooskrbi. Malo čudno so me gledali na Gori Oljki, ko sem imel pripeto čelado na nahrbniku :mrgreen: Sem pa celotno prečenje izvedel popolnoma sam. Brez družbe in pomoči. :wink: Če dobro pomislim sem planince srečaval redko na samih planinskih poteh in vrhovih ter večinoma v planinskih kočah :D

Nevšečnosti ni bilo veliko. Edino nevšečnost sem imel pri spustu iz Velikega Rogatca/Mrtvega meniha in z vzponom iz Luč v smeri planine Ravne. V obeh primerih sem zaradi zaraščenosti (poseka in posledično trni, koprive ipd.) izgubil kar nekaj časa. Npr. za eno prečenje poseke sem porabil več kot pol ure (in dodal višince) saj sem se moral poseko obkrožiti spodaj, da sem prišel nazaj na planinsko pot. Če ne bi bilo poseke bi bil preko v manj kot v minuti. Posledično pa imam na rokah in nogah boleče spomine, ki spominjajo na tiste, ki jih "pridobijo" osvajalci Rat Jaw na Barkley marathons :mrgreen:
Več o prečenju pa si želim objaviti v Planinskem vestniku :wink:
Lp, Nino

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA