Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 sewesede
#367992
Pozdravljene tekačice in tekači,
Načel bi temo z naslovom Everesting, ki se mi zdi zelo zanimiva in je v zadnjem času predvsem zaradi kolesarjev pridobila na prepoznavnosti. Na kratko za tiste, ki še niste slišali za ta izraz. Everesting je izziv v katerem moraš v eni vadbi (kolo, tek, hoja) premagati za 8848 metrov nadmorske višine. Pravi Everesting je tudi, da tudi pot navzdol pretečeš ali prekolesariš. Kar se teka tiče so po mojem mnenju najprimernejši kratki klanci dolgi kilometer ali dva s povprečnim naklonom nekje okoli 20%. Primerna podlaga za tak izziv je asfalt ali lepo urejen makadam. Pozna kdo kakšen teren, ki se mu zdi primeren za tak podvig? Ima kdo od vas že kakšno izkušnjo z Everestingom? Vsa mnenja in predlogi so dobrodošli :D :D :D
 KadilecSamo
#367994
Oj, jaz se Everestinga še nisem lotil, tako da nimam nič kaj dosti izkušenj iz prakse. Na tekmi sem do sedaj naredil največ slabih 7000 vm v kosu in mislim, da bi lahko opravil tudi z Everestingom. Izvajali so ga že na Pohorju, Šmarni gori, Kumu, Mengeški koči. Verjetno si vsak izbere klanec, ki mu odgovarja. Meni kot težkokategorniku vem, da mi ne odgovarjajo strmi klanci in bi raje prehodil kak km v dolžino več :lol: Je pa pomembna predvsem glava, jaz vem da bi že na 4 vzponu in 300 višincih razmišljal kaj mi je tega treba :--

Mi je pa sama ideja bolj "tako-tako". Verjamem da je nekaterim življenski iziv, drugi so ga opraviili pa se tega sploh ne zavedajo... Takih je po mojem mnenju še več kot pa tistih, ki so se ga lotili v letošnjem korornskem času, ko ni tekaških tekem...
 wasa77
#367995
Sam sem ga opravil točno na poletni solsticij in točno 10x na Malo goro izpred moje hiše v Skriljah. Ker se šteje en vzpon nekaj manj kot 885m, sem dodal 2 "klančka" v sestopu, da je bil seštevek enega kroga točno 1/10 višine Everesta. Pa še cca. 100km je naneslo vse skupaj - skratka šolski primer everestinga, bi lahko rekli. Bilo je pa super, noč je bila čarobna in je minila kot bi mignil, 2 vzpona sem opravil sam, na ostalih pa se mi je pridružilo več ali manj prijateljev. "Kamenjci" - skupnost, ki, med drugim, organizira tudi gorski tek na Malo goro, so me presenetili na zadnjem vzponu s šampanjcem in lepimi besedami. Lepo je bilo, čeprav so bili zadnji sestopi kar mučni..
Sicer je pa to vrhunski trening za dolge trail tekme, meni je služil kot priprava za Swiss peaks trail. Sedaj pa čakam na konec "koronakrize" in na nekoga, ki se bo opogumil in naredil prvo "Everesting tekmo" v SLO... Mogoče pa bi Mala gora bila ravnopravšnja za to. :D :D :D
 daca10
#368008
Kar nekaj nas je letos opravilo Everesting izziv. Nekaj jih poznam...Roman, Borut, Mitja, pa seveda Wasa, pa celo na isti vikend kot jaz na Španov vrh, Eva in Dejan na Kriško :clap: :laola , pa se nismo nič zmenili :lol:
Meni se je izziv motal po glavi že nekaj časa, preložena tekma 6 ur Španovega vrha pa je bila idealna za uresničitev. Začela sem v petek ob 12h, sama, kasneje sem imela družbo, ponoči do dveh, preostanek noči do osmih zjutraj pa zopet sama. S prihodom tekmovalcev je vse oživelo, tudi jaz :D , 24 vzponov v 25-ih urah, 9000 višincev in dobrih 100km, brez večjih težav :juhuhu: .
Eva in Dejan sta Kriško osvojila 16x, dobrih 9000 višincev, 76km, 18ur :clap: :cast: :clap: .
Smo pa everesting delali že prej, na 24-urni Valvazorjevi ultri, samo, da takrat večina sploh ni vedela za ta izziv :o :roll: http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... a&start=15
Kot zanimivost, najdete nas tudi na https://everesting.cc/hall-of-fame/#/run

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA