Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#368790
Teči sem začel januarja in se gradil iz popolnoma umazanega stanja. Počasi sem dodal kilometrino in zdaj tečem 5-6 kilometrov, 4-krat na teden. Vključujem nekaj korakov na teh poteh. Na splošno se med tekom počutim precej prijetno. Trudim se podaljšati svoj dolgi tek za 1 miljo / mesec naprej.

Kdaj naj torej dodam tempo?

Zanima me tekmovanje na nekaterih lokalnih dirkah 5k / 10k in zdi se, da je standardno priporočilo za polresne rekreativce povečanje frekvence teka na 5-6 krat na teden. Naj najprej to storim, nato pa začnem delati tempo?
#368793
ne potrebujes ravno teci 6x na teden, da bi si izboljsal tempo. lahko si planiras 2x tek okoli 5km, ki ne sme biti povsem na polno po tvojih zmoznostih, 1x tek malo daljsi od 7-10km v zmernem tempu in pa na novo vkljuci 1x tek, ki naj bo intervalni. se pravi da se najprej lepo razgibljes in odteces 2-3km v pocasnem do zmernem tempu potem pa izvajas 400m hitre teke s pavzo, hojo 2-3 min pred ponovnim intervalom. teh intervalov naj bo za zacetek max do 10 ponovitev....ko opravis zadnji interval pa naj bo se 2-3km pocasnega tempa za ohlajanje...vsaj 2-3 dni na teden je dobro, da si vzames pavzo za regeneracijo in v teh dnevih lahko delas ksksne vaje za moc. tukaj imas se en lep clanek o intervalnih tekih in kako postati hitrejsi :TF)
https://www.delo.si/polet/intervali-pot ... -napredka/

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA