Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#368863
Pojav interneta je ljudem odprl pot do boljšega načina uživanja v svojih najljubših radijskih oddajah, kjer koli želijo. Zdaj ljudi ne omejujejo samo radijski kanali, ki so prisotni samo v vašem mestu. Imate dostop do tisoč radijskih postaj, ki jih gostijo nekateri najboljši radijski kanali na svetu, kar vam bo omogočilo neskončno zabavo. Edina težava je v tem, da potrebujete internetno povezavo in ste na poti, da v spletu poslušate radio v živo.
Edina težava, na katero lahko naletite, je, če se zaradi zasedenih signalov ne morete uspešno registrirati v nobeni od radijskih postaj. Vendar upanje za vas obstaja, dokler veste, kako uglasiti radio. Splet je poln radijskih postaj in informacij o njih. Pravzaprav lahko enostavno dostopate do ogromne baze radijskih postaj, ki jih gostijo AM in FM kanali. Vse, kar potrebujete, je spletni radijski optični bralnik ali programska oprema za radijsko oddajanje prek spleta, ki vam omogoča, da brez težav poslušate écouter la radio v spletu.
Tradicionalni radio je bil nadzorovan s konvencionalnimi metodami, kot je PLC ali mikroprocesorska logika. Ta vrsta tehnologije se uporablja za nadzor in pridobivanje informacij iz radijskih postaj. Ta tehnologija je včasih uporabljala zapletene programe, ki so bili težki za uporabo in zapleteni za kodiranje. To je razlog, da se ljudje težko prilagajajo tradicionalnemu radiu. Z napredovanjem internetne tehnologije so ljudje lahko poslušali spletni radio v nekaj sekundah, ne da bi bilo to zapleteno.
Obstaja veliko načinov za poslušanje spletnega radia z več pretočnimi mediji, kot so pretakanje zvoka, pretakanje videa in pretakanje besedila. Pretakanje zvoka je tam, kjer radijska postaja oddaja svojo zvočno vsebino, kot da bi predvajala neposredno na radiu. Pretakanje zvoka je odlično za spletna mesta z glasbo in novicami, ne pa tudi za radijske postaje. Video oddaja je naslednja: radijska postaja predvaja video sliko, kot je slika ali seznam predvajanja, neposredno v brskalnik ali predvajalnik, kot je Firefox.
Pretakanje besedila je podobno pretakanju zvoka, vendar se besedilo namesto zvoka pošlje v brskalnik. Besedilna sporočila lahko vsebujejo veliko informacij, kot so novice, vremenske in športne posodobitve. Večina osnovnih internetnih radijskih postaj nima možnosti pošiljanja slik ali video posnetkov. Zato se je dobro držati stran od tradicionalnih radijskih postaj. Za pretakanje videa so potrebni dodatni vtičniki, ki pretvorijo običajno spletno stran v video element. Ti vtičniki se običajno prenesejo z interneta. Torej je enostaven za namestitev in uporabo.
Če torej iščete preprost način za spletno poslušanje, razmislite o uporabi spletnih radijskih postaj. Vse, kar morate storiti, je, da registrirate račun pri spletni radijski storitvi in ​​pripravljeni boste poslušati katero koli vrsto radijske postaje. Večina storitev ponuja brezplačen račun, tako da vam ni treba skrbeti, da boste kaj plačali. Preprosto izberite svojo najljubšo spletno radijsko storitev in začnite uživati ​​v svoji najljubši spletni glasbi ali klepetalnici kadar koli v dnevu.
#368865
sem tole videl, temo. Pa sem se slučajno spomnil, če je mogoče kakšen odgovor, ali pa če veš.

Na starih telefonih je bila tista aplikacija FM radio, kjer sem si lahko odprl aplikacijo radio in samo zvočnik notri v stari Samsung vključil in je delalo.
Sedaj pa tega telefoni gor prizvete FM sploh nimajo.

Vedno je potrebno potegniti nek app dol iz storeov potem pa polno oglasov, kar pa mi ni ok je pa to, da je treba WIFI vklopiti, ker povsod ga tudi nimam. Ali obstaja kakšna taka aplikacija ki naredi radio DA SE POSLUŠA BREZ WIFI-ja?

ker stari telefon ki ga imam ima tudi že slabo baterijo uporabljal sem ga pa ravno zato.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA