Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Fido
#369264
Pozdravljeni,

pišem vam ker sem v zadnjem mesecu, sploh pa odkar je kvazi COVID, priča veliki nekulturi tekačev v prometu, sploh pa na cestah izven naselja, kjer si vzamejo cestišče v svoje roke, sploh tam kjer ni pločnikov.
Da ne govorim o tem kako tečajo po sredi ulice izven pločnikov, kar sekajo po zebri brez da bi pogledali levo-desno, v času prometnih konic oziroma ob najbolj prometni uri ne upoštevajo prometnih znakov da pešče, da ne govorim kako ti priteče na prehod pa čeprav ima rdečo luč, ipd....
Odkar se je razvila in namnožila ta ''tekaška scena'' smo žal dosegli dno. Zanimivo da se teče tako v mestu kot na vasi. Sploh pa odkar je ta kvazi COVID in so zaprti fitnesi in ostalo povezano s tem se je zadeva preselila na ulice in ceste oziroma v promet kamor pa te zadeve žal ne sodijo.
Danes zjutraj se je naredila dolga kolona oziroma bila gneča zaradi dveh katera sta tekla vzporedno v smeri od Velikih Lašč proti Škofljici in to izven naselja. S tem sta jasno močno ovirala promet ter njegovo pretočnost, tako da ga je voznik avtobusa komaj prehitel in ga skoraj povozil ; jasno vsi zadaj živčni in nestrpni, večina nas hiti v službo in po ostalih opravkih ampak ne razumem kako so lahko brezobzirni in brez občutka ter tečejo vzporedno oziroma po sredi ceste. Ko ga bo pa kdo povozil pa bo cel jok in stok.
Uporabniški avatar
 husein
#369270
Grozni so ti tekači. Res. Stopi na plin in prižgi brisalce.

A te motijo tudi kolesarji, pa novodobni skircarji, pa mali otroci, ki se igrajo pred blokom, pa stare mame s cajnami, pa lisice in veverice, ki se sprehajajo po gmajni, kjer ti tečeš, pa anticepilci ali cepilci...?

Malo strpnosti pa bo vsem lepše :)
 Fido
#371211
Kaj ti pomaga strpnost, če drugi nimajo občutka za ostale udeležence v prometu?
Greta je totalno spremenila več generacij.
Zaradi takih imamo Cona 30, ponekod že 10, in zaradi tega se skozi Zokiland voziš skoraj 3x dlje kot pred 10leti.
 Mihatekac99
#371330
Noro ja, tudi jaz kdaj opazim. Pa toliko imajo tekaških poti pa se ravno ob cesti spravijo tečt. Jaz cesto samo prečkam. Še varno ni to ob cestah tečt, tako da jih niti ne razumem.

Sicer pa so taki mogoče res bolj korona tekači, ko so takrat začeli tečt :). Ker drugače bi mogoče šli ravno malo stran od ceste, da bi se naužili še svežega zraka.
Ne smemo pa krivice delati tistim če so maratonci ker jim po naravi zmanjka.
 Fido
#371332
Očitno bo res to, saj so se te kvazi tekači najbolj razmnožili v času kovidovanja.
Ampak nikoli ne bom razumel kako folk najde ravno v času gneče dejavnosti katere ovirajo druge ki normalno delujejo ali pa se jim že tako mudi.
Imaš pa tudi paciente kateri tečejo v dežju in snegu ter ravno izzivajo in iščejo da jih kdo zalije ter se potem izživljajo nad drugimi.
Tudi to glede zraka mi ni jasno kako greš lahko tja kjer je veliko prometa in potem jamraš kako se ne moreš sprostiti, pa čeprav imaš veliko tekaških poti kot so recimo na Barju in v okolici Grosuplja. Čemu potem rinete na ceste brez pločnikov izven naselja, čeprav imate ogromno naravnega terena znotraj omenjenega kroga?
 MatijaSever
#371380
Fido napisal/-a:Pozdravljeni,

pišem vam ker sem v zadnjem mesecu, sploh pa odkar je kvazi https://promocijazdravja.com/trgovina/online-kinezioloska-vadba-3-mesecni-program-za-zdravo-hrbtenico/, priča veliki nekulturi tekačev v prometu, sploh pa na cestah izven naselja, kjer si vzamejo cestišče v svoje roke, sploh tam kjer ni pločnikov.
Da ne govorim o tem kako tečajo po sredi ulice izven pločnikov, kar sekajo po zebri brez da bi pogledali levo-desno, v času prometnih konic oziroma ob najbolj prometni uri ne upoštevajo prometnih znakov da pešče, da ne govorim kako ti priteče na prehod pa čeprav ima rdečo luč, ipd....
Odkar se je razvila in namnožila ta ''tekaška scena'' smo žal dosegli dno. Zanimivo da se teče tako v mestu kot na vasi. Sploh pa odkar je ta kvazi COVID in so zaprti fitnesi in ostalo povezano s tem se je zadeva preselila na ulice in ceste oziroma v promet kamor pa te zadeve žal ne sodijo.
Danes zjutraj se je naredila dolga kolona oziroma bila gneča zaradi dveh katera sta tekla vzporedno v smeri od Velikih Lašč proti Škofljici in to izven naselja. S tem sta jasno močno ovirala promet ter njegovo pretočnost, tako da ga je voznik avtobusa komaj prehitel in ga skoraj povozil ; jasno vsi zadaj živčni in nestrpni, večina nas hiti v službo in po ostalih opravkih ampak ne razumem kako so lahko brezobzirni in brez občutka ter tečejo vzporedno oziroma po sredi davčno potrjevanje računov. Ko ga bo pa kdo povozil pa bo cel jok in stok.


Zame je to žal že precej dobro poznana slika. Vedno več ljudi teče, ne glede na vreme in okoliščine. Priznam, da ima tek svoje prednosti, vendar bi morali poznati tudi meje in sprejeti pravila prometa. Vesel sem, da ste se odločili, da se na to opozorite in da se bomo skupaj poskušali zavzeti za večjo pozornost in spoštovanje prometa.
Nazadnje spremenil MatijaSever, dne 11 Apr 2023, 11:25, skupaj popravljeno 1 krat.
 Fido
#371390
Živjo, a se ti tudi veliko voziš in opažaš omenjeno?
Si mogoče v kakšnem društvu ali aktivist?
Nažalost imamo tudi čedalje več takih kateri se borijo za pravice tekačev in rekreativcev.
 Fido
#371392
husein napisal/-a:Butl

A to si mislil meni reči kateri vidim realno in sem opozoril na probleme in delim izkušnje?
Uporabniški avatar
 husein
#371397
Fido napisal/-a:
husein napisal/-a:Butl

A to si mislil meni reči kateri vidim realno in sem opozoril na probleme in delim izkušnje?

Kaj ti ni jasno? Prijaviš se na tekaški forum in pizdakaš čez tekače... Svoje frustracije zdravi kje drugje. Na kakšnem bmw forumu te sprejmejo odprtih rok.

Pa srečno. Predvsem tekačem na tvojih poteh.
 Fido
#371401
husein napisal/-a:Butl
Kaj ti ni jasno? Prijaviš se na tekaški forum in pizdakaš čez tekače... Svoje frustracije zdravi kje drugje. Na kakšnem bmw forumu te sprejmejo odprtih rok.
Pa srečno. Predvsem tekačem na tvojih poteh.[/quote]
Ne skrbi, omenjeno ni letelo na tebe in na omenjeni forum ampak želim samo da bi omenjeno delovali normalno, ne pa da taki mečejo slabo luč na vse.
Ti izlivaš frustracije in zanikaš realnost ter jamraš ker ni po tvoje.
Jaz BMW nimam in si ga nikoli nisem želel z razliko od tebe kateri ga žal ne moreš imeti oziroma ti življenjski slog in ostalo tega ne dopušča. Pa mislim da se ne zavedaš da je to primitivna znamka.
Pa če želiš obiskati dosti hribov in farm ti priporočam da nabaviš pravega terenca ter da nisi pomehkužen s strani lobijev različnih barv in demonov.
Očitno imaš zelo slabe izkušnje v prometu in priporočam ti da greš tja kjer ni prometa.
A tebi ni interes da bi vse funkcioniralo tekoče in normalno?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA