Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 milk
#369830
Zadnja leta se je krepko zmanjšalo število gorskih tekov navzgor, pojavili pa so se razni Traili. Očitno se jih razlikuje po dolžini in to mi je še nekako jasno. Ali pa mi lahko nekdo razloži, kakšna je razlika med Trailom in tekom Gor-dol.
Razpisana so prvenstva v obeh disciplinah, toda jaz ne vidim neke posebne razlike.
Ali me lahko kdo o tem poduči?
Uporabniški avatar
 husein
#369831
Kakor se meni zdi, gre pri tekih gor-dol, za krajše dolžine, običajno v dveh, treh (VEČ) istih krogih, pri trailih, pa po razgibani trasi v enem krogu. Imena so pa res malo neposrečena.
 milk
#369832
Kolikor sem se jaz udeležil tekov Gor-dol ali pa sem gledal razpise, mislim da so bili prav tako v enem krogu. Razdalja pa ne vem, če je bistveno drugačna kot pri Kratkem trailu. Razlika, če sploh je, mora biti v nečem drugem.
- Še enkrat sem pregledal koledar tekem. Razlike očitno ni prav velike, saj Hrasnik Trail velja za tekmo Gor-dol. Je pa res da je dobro polovico krajši od drugih Trailov.
Razlika je tudi v višini prijavnine.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA