Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#369916
Tekaških palic nisem nikoli uporabljal pri gorskih maratonih. Prvič sem si jih kupil pred leti za 100km v Vipavi. In še vedno jih imam, zdaj tudi za krajše teke po hribih. So izredno lahke, praktične, hitro in preprosto zložljive in s snemljivimi paščki, s katerimi le zatakneš z zanko na palico.
Kupil sem jih pri Janezu v AGP, mislim da je to zdaj ta model: Leki Micro Trail
#369917
Super. Hvala ti za objavo. Zanima me, kako je s karbonom. Baje je zelo krhek in z udarcem ob skalo lahko palico poškodujem?
#369920
Ja, tudi mene so učili, da karbon ni najboljši za hojo,teke po skalnatem terenu. Glede na to, koliko tur nad 2000 imaš letno gospod Tonek, vzami raje tiste iz aluminija, tistih 100g več boš že zmogel, saj imaš močne roke :lol: Leki ima en model za cca 80-90e, odvisno od dolžine in zaloge. Karbonske bi jaz vzel le, če bi se gibal bolj v svetu brez kamnov, korenine, gozd, in za kakih 15 tekov letno itd. Za 3-4 krat na teden pa mislim da je aluminij boljša izbira.

Malo povprašaj okoli, sem prepričan da bi ti kdo posodil kak model, da ga preizkusiš. Na kakih tekmah ima Leki tudi "štant" in ti jih tam posodijo...

Lp
#369922
Hojla, Samo!
Najprej odpraviva z gospodom :D. Dobro veš, da nimam ne brzine, ne kakšne druge vrline, poskušam pa vztrajat, v veselje mi je breg. Po lanski poškodbi moram še kakšno kilo izgubit in vsaj nekaj kondicije nazaj pridobit. Kolenu bi rad v klanec pomagal s palicami, teža le-teh je praktično nepomembna. Se morajo pa zložit čisto na kratko, da jih pospravim v mini nahrbtnik, kajti po ravnini so mi palice v izredno napoto. Nikakor se ne morem navadit, da bi jih 'v prazno' nosil v rokah.
#369933
Tonek, ustavi se pri Anžetu v Amfibiji. Sem prepričana, da ti bo kake posodil za sprobat. Pa tudi svetovat ti bo znal.

Jaz imam Lekijeve karbonske, prej sem imela pa enodelne One way. No tiste sem uničila na poti na Kamniško sedlo. Pa tudi eno Lekijevo mi je že ratalo uničit.

Če si res tako neroden, kot praviš, bi mogoče res kake bolj aluminijeve vzel, ne vem pa, kako je z zlaganjem tistih in kako na kratko bi jih hotel zložit.
#369934
Hvala za odziv, Maja!
Mislim, da se tudi aluminijaste zložijo zelo na kratko (4 kosi) Nekaj sem se že zgovarjal z AGP-jem, pa jih nimajo več. Bi kar kupil, pa ne vem kje. Bom poskusil stopiti v stik z omenjeno Amfibijo. Prav zanimivo, da klasične športne trgovine ponujajo samo karbonske.
#369939
Hvala ti za dobro voljo. Do Vipave jih bom že kje staknil. Za nabiranje kondicije hodim na Velko kar s starimi smučarskimi.
#369942
Tone lp, poglej na spletno stra od Matijas2 iz Maribora,pod Leki -tek po brezpotjih,oni so uvoznik pa tudi za ceno se da kaj zmenit omeni UTVV.To moraš prej nabavit da bomo bolj konkurenčni tamladim :lol: Kar se patiče aluminija ali karbona naredi oboje konec ko nekam zapneš.So pa fino.
Lp
#369954
Tonek, jaz pa imam karbonske, Leki micro vario Carbon, 110-130 cm, jaz pač rada spreminjam dožino palic. Marjan jih ima tudi. No, hotela sem reči, da jih imam zdaj že vsaj 4 leta. Jih ne šparam, pa jih nisem uspela fentati. Seveda hodijo tudi v skale z mano, neštetokrat jih kam zapnem, sem že mislila, da bodo ostale brez špičk, pa imajo še vedno originalne gor. In meni so všeč pasovi kot pasovi, pri onih za snemanje se bojim, da bi jih kje zgubila (sem jih namreč po hribih že pobirala).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA