Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Fido
#370780
Pozdravljeni,

vprašal bi vas kakšne izkušnje imate z srečanjem z divjadjo pri vašem teku.

Omenjene nasvete in ostalo sem si sicer prebral in pogledal na spletu.

Kakšne so pa kaj vaše izkušnje in opažanja?

Vesel bom vsakršne delitve.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
 zz topka
#370789
Jast, kar srečam, vse zbeži. ( No, do zdej je :-D )
Enkrat sem iz ovinka prišla do osmih mladičev svinj, ki so se preganjale po eni bržinci tik poleg mene. Mi je srce gejnalo bit, sem sam čakala, od kje me bo mati županja napadla. Pa so jo mladički, ko so me zagledali, raje ucvrli k njej v šumo..., kot da bi vedeli, da z mano ni češenj za zobat... :lol: 8)
 ornitolog
#370804
Živjo,
še nobena divjad me ni napadla, pa sem srečal že vse mogoče. Divje živali zbežijo, kolikor je le mogoče hitro. Imel sem pa že kakšno neprijetno izkušnjo s psi, teh me je tudi najbolj strah:/.
 Fido
#370805
ornitolog napisal/-a:Živjo,
še nobena divjad me ni napadla, pa sem srečal že vse mogoče. Divje živali zbežijo, kolikor je le mogoče hitro. Imel sem pa že kakšno neprijetno izkušnjo s psi, teh me je tudi najbolj strah:/.

A to misliš s spuščenimi in potepuškimi psi?
 Fido
#370817
ornitolog napisal/-a:S spuščenimi, potepuškimi pa tudi tisti na vrvici so že skakali po meni :cry:

Aja?
In kaj si storil v takem primeru oziroma kako si jih odgnal?
 ornitolog
#370819
Na srečo sem jo dozdaj v najslabšem primeru odnesel le s praskami krempljev. Enkrat sem se ubranil s palicami, drugače pa je kričanje in mahanje precej učinkovito.
 Urška89
#370820
Divjad se vedno umakne. Do sedaj nikdar nisem imela težav. :)
Prav tako pa nimam dobrih izkušenj s psi - zato se raje umaknem, če se le da. Me je pa dvakrat hotel napasti spuščen pes in sem na srečo dobro odreagirala ter ju v obeh situacijah pregnala s svojim tuljenjem/zvoki in jo ucvrla stran.
 Fido
#371209
Aha.
Kar se tiče psa je odvisno od lastnika kako ga vzgaja oziroma mu dovoli.
Glede divjadi pa je tako da je zelo instinktivna oziroma čuti kaj želiš.
A to si imela srečanja z različnimi vrstami oziroma tudi z medvedom?

Hvala za pojasnilo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA