Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 sbojan
#1111
[quote="ero"]

v dolgi tek vključuje obvezne odmore s hojo. in še več - te 'hodalne pasaže' so vključene tudi v sam maratonski tek na prireditvi!

Hojo na tekmah poleg Gallowaya priporoča tudi Hal Higdon in sicer čez vsako postajo z vodo. Sam to izvajam –vsako postajo 1 min in tako lahko v miru, brez polivanja spijem pijačo. Ponavadi vse, ki me v tem času prehitijo do naslednje postaje že ujamem. Izračunal sem, da na polmaratonu (5 postaj po 1 min hoje) dosežem največ 2 minuti slabši čas. Poleg uspešne hidracije je dobro tudi za motivacijo-vmes si govorim : Zdrži še malo, saj je samo 1 km do hoje.
Uporabniški avatar
 miro
#1114
Tudi jaz se na maratonu ustavim na okrepčevalnici in prehodim kakih 10-20metrov , da se v miru rehidriram ,ter malo oddahnem. Moj najboljši čas na maratonu je 3,27.
Mali maraton lahko praktično tudi pretečem brez okrepčevalnic ,vendar tega ne prakticiram razen na treningu. Seveda so tu postanki krajši , samo toliko , da popijem požirek aki dva na žalost se nisem naučil piti med tekom, pa tudi toliko se mi tudi ne mudi ,da se nebi poiskusil rehidrirati.
Pohoji lahko ravno tako tečem kot prej. Na Alpskem maratonu sem prehodil precej klancev , ter nato tekel naprej v klanec , ali s klanca.

Mislim , pa da je prav vsaki program , kateremu zaupaš dober , le iz
polnjevati ga moraš , glede na postavljeni cilj!
To je le moje skromno mnenje , ker jaz običajno treniram po navdihu
in z močno motivacijo premagam progo po najboljših močeh.

Sedaj se pripravljam na Pariški maraton in sem že začel graditi bazo po nasvetih Galloway-a en daljši tek tedensko.

Lp
Miro

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA