Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Matej
#1282
Malo nazaj ste se razpisali o Holmerju (ŽAK). Mene pa zanima, kako se da teči na hipodromu Stožice. Kakšna je podlaga, a te pustijo gor, dolžina kroga, ipd.?
Ero, ti boš sigurno vedel, ker si iz Črnuč.
Da ne boš mislil, da si edini - sva že (vsaj) dva.

Pozdrav
Uporabniški avatar
 ero
#1285
hm, za hipodrom ne bi vedel. na njem sem tekel le enkrat - med tekom ob Savi, ker je bila pač proga tako speljana.

se pa moraš držati zunanjega roba, če imaš rad svoje gležnje. konjska kopita namreč naredijo nesramno zahrbtne luknje in ravno zato še pomislil nisem, da bi tekel na njem.
 Jože
#1286
Hojla

Na Ljubljanskem hipodromu tečem že kar nekaj let, je pa zadeva taka:
Dokler ni prišel papež v Ljubljano ni bilo nikakršnih ovir, za to prireditev pa so napravili okrog in okrog ograjo, ki je potem ostala. Od tedaj naprej so začeli omejevati tekače, namestili so celo opozorilne napise, da tekači niso zaželjeni (beri prepovedano). No, ampak mi se nismo dali in smo še kar vztrajali, plezali čez in mimo ograje, in tekli naprej, resda v manjšem številu. Sedaj opozorilnih tabel ni več (so jih tekači potrgali), posebnega odpora pa tudi ni čutiti. Je pa res, da je tekačev manj, čeprav ne vem koga naj bi ovirali, ko pa komaj kdaj vidiš kakšnega konja na progi. Teren za tek je izredno pripraven saj je podlaga mehka in lepo uvaljana, običajno pa ni večji vboklin zaradi konjskih kopit tako, da ni preveč moteče. Dolžina na notranjem robu kroga je okrog 960m na zunanji strani pa menda 1030m. Velika prednost je, da je krog zaključen in ne glede kdaj se odločiš končati nisi daleč od avta in seveda okolje je zelo naravno.

V upanju, da se kdaj srečamo na hipodromu
L.P. Jože
Uporabniški avatar
 ero
#1288
hoj in hvala za info!

Jože napisal/-a:Dolžina na notranjem robu kroga je okrog 960m na zunanji strani pa menda 1030m.


misliš, da bi kdo tekel za mano, če bi se na hipodromu pojavil s kolesom in izmeril zunanji krog?
 Jože
#1290
Mislim, da nebi imel nikakršnih težav, saj so tudi tekači ves čas na progi. Edino, lahko bi imel problem s kolesarjenjem, pesek je sem in tja nanešen in je lahko malo zoprno, malo previdnost pač. Bi bilo pa zanimivo, če bi izmeril, tudi mene zanima podatek. Sicer je pa veliko maratoncev občasno treniralo ravno na hipodromu.

L.P. Jože
Uporabniški avatar
 Matej
#1320
Jože napisal/-a:Dolžina na notranjem robu kroga je okrog 960m na zunanji strani pa menda 1030m.


Ob predpostavki, da ima dirkališče obliko kroga bi moral za 1000m teči približno 7 metrov od notranjega roba.
 mojA
#1325
Pred leti sem bila redni gost na hipodromu, kot tekac. Dolzina 960 mt bo kar drzala, problematicen pa je res pesek, ki je ponekod potresen precej na debelo, tako da moras paziti na morebitne zakrite luknje konjskih kopit. Drugace je pa prijetna podlaga za tek, pa se progo lahko kombiniras s prijetno potko ob Savi (vsaj upam, da je se mozno v obe smeri , ce ni proti Tomacevem ze vse pozidano). Do sedaj mi se nikoli ni nihce tezil, da se nebi smelo teci.
 Odzadnjak
#1443
Mi smo pa vedno imeli notranji krog za 1000m. Pa občutki nas niso varali in tistih 40m (če bi bil 960m) bi gotovo opazili... Bo treba pobrskati po netu, kolk je dejansko dolg krog hipodroma.
Uporabniški avatar
 Dule
#1515
Tekaški forum ima že 100 uporabnikov.
Čestitam BoštjanuG za 100 :D .Kako ti je to uspelo? :wink:
Uporabniški avatar
 Dule
#1874
Jaz se bom še naprej prijavljal na tekaških prireditvah za "Tekaški forum".
Če pa bom sam, bom pa zopet tekel za svoj kraj.

Lep pozdrav vsem.
Uporabniški avatar
 milkec
#1881
Ne vidim razloga zakaj se ne bi! Upam, da te ne moti ŠD ŠPiC??
Uporabniški avatar
 Bor
#18582
Dule napisal/-a:V redu za prvič kot kaže ne bomo najmnožičnejši, ampak do Ljubljanskega maratona drugo leto se nas bo nabral pa že kakšnih 200. To pa je že kar lepa cifra kajne :lol: (no upam da ne pretiravam preveč).
Saj bodo morali kar posebno startno linijo narediti za nas!




hehehe zanimivo dule a ne?
 Nataša
#18588
Joj, fino, Bor, da si zbrskal tole temo. Prav taka nostalgična je: "KAko se je vse skupaj začelo..." - bo še pršlo v zgodovino. Dule je pa itak en Nostradamus - samo da ne začne o tem, kako bodo veliki srebrni ptiči letali v visoke stavbe :?
Uporabniški avatar
 Dule
#18603
He,he Bor a si se šel raziskovalnega detektiva ponoči :?: :lol:

Ja sem kar malo važen, da sem eden od pobudnikov TF tako kot tudi Ero,MihaPR, Bojanu, Matjaz, Miro, GregorB, t, in tako naprej do današnjih 570 in več..




Nataša napisal/-a:Dule je pa itak en Nostradamus - samo da ne začne o tem, kako bodo veliki srebrni ptiči letali v visoke stavbe


:D :D Nč bat Nataša, sem samo navaden in brez vpliva na dogajanje okoli nas. Je kar v redu tko :!:
 Gost
#18614
Živjo, Kalček tu.


Ko se bo začela pobirati članarina, se boste znašli na tako spolzkem terenu, da morda ne bo več poti nazaj. Po moje bi bilo modro še kakšno leto ostati v "agregatnem stanju tekaški forum". V tem času se boste še bolj spoznali imed seboj, pa tudi sami sebe. In če bo čez leto dni želja po pripadnosti pravemu društvu še vedno tako močna, kot je zdaj, potem se je po mojem mnenju za držati Erota.
Čeprav sem pri Poletu kriv in odgovoren za rekreacijo in čeprav sem (še nekaj mesecev, potem pa je moje desetletke konec) predsednik Extrema in čeprav je misel o ekipi Foruma in Poleta sijajna in tudi godi, bi vas želel opozoriti, da je najboljši možen klub, kot ga imate tak, kot je ta vaš zdaj: Tekaški forum.
Tega se držite. Dokler ste skupaj ljudje, ki podobno mislite, bo šlo vse tako, da ne more biti lepše.
Pozdrav vsem

P.S.
Polet bi seveda z veseljem ustanovil tekaško društvo, ampak ... Kar mislim, sem napisal nekaj vrstic višje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA