Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#47507
Pozdravljeni!

Kaj mislite, ali je možno, da se od tega tedna pa do dneva, ko bo ljubljanski maraton, človek pripravi na tek na 10.5 km?
Sedajle sem bolj ali manj začetnik v teku, pred leti sem sicer tekla, bolj rekreativno. Neko splošno kondicijo imam, lahko npr. hodim par ur, pa rolanje in kolo tu pa tam. Ta teden sem začela - po nasvetih, katere sem prebrala na tem forumu - z zelo zelo počasno vadbo teka. Ne mislim tekat vsak dan, ampak nekako 3 dni v tednu, na začetku izmenjavanje hoje in teka, potem podaljševanje teka. Tekla bi na ravnih površinah, ala Tivoli (ne Rožnik) ali pa Pot spominov in tovarištva.
A mislite, da lahko v teh 11-tih tednih napredujem toliko, da se udeležim tega teka? Ali pa se ga udeležim in grem na koncu do cilja peš? :)) A izpade to čudno na takih tekmah?

Sem bila ziher, da je proga dolga 6 km in sem šele sedaj vidla, da so jo podaljšali. 6 km se mi ne zdi tako veliko, ampak 10.5 to pa je že druga pesem.

Aja, stara sem 31 let.
Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
 kustus
#47509
Če bo volja se bo dal.

Seveda se da če sam ti hočeš. Pri nas so tekačice katere tudi niso do sedaj nič tekle in so se začele pred kratkim pripravljati na Lj maraton.

Ti kar začni vse kar boš odtekla bo zate na maratonu pa magar malo peš pa bo.

ČAO....

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#47513
Brez dvoma, vec kot dovolj casa imas.
Uporabniški avatar
 Nadj@
#47520
Čao

Tudi jest sem se začela pripravljati za Lj. maraton pred nedavnim zato vem da nam bo vsem uspelo, samo trenirati bomo morali redno.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
 IgorOK
#47563
Zivjo!

Ne skrbi, casa imas vec kot dovolj.

Priporocam ti, da obisces http://www.myasics.nl/uk/ .
Izberes cilj - 10km, kolikokrat na teden bos trenirala, koliko si stara, tezka, kaksna je tvoja trenutna pripravljenost. Glede na vse podatke ti sestavijo program treninga.

Lahko pa si pogledas tudi: http://www.pumarunning.com in http://bowerman.nike.com/bowerman/ . Poisci plan treninga.

Vsekakor je pomembno, da si naredis nacrt treninga in se ga drzis.

Se vidimo na Ljubljanskem maratonu!! :P
Uporabniški avatar
 Snezinka
#47594
Ti kar pogumno, seveda se da!
Jaz sem začela pred dobrim mesecem (pred šestimi tedni) in danes brez problema tečem 3xna teden 10 km in to vključno z Rožnikom. Osnovo sem imela podobno kot ti (hojo ali kolo v povprečju 2 uri na dan).

Najbolje je, da si narediš načrt na papirju po katerem boš tekla (npr. toliko in toliko km na teden), pa bo šlo brez problema, saj boš lahko spremljala svoj napredek in se na koncu ne boš spraševala, ali bo ali ne bo šlo :wink:

Npr. mojih preteklih šest tednov je zgledalo takole:
1. teden: 1x 6km
2. teden: 1x 8,5km
3. teden: 1x 8km, 2x 10km
4. teden: 3x 10km
5. teden: 3x 10km
6. teden: 2x 10km - ampak v hrib!
7. teden: 1x 10km v hrib + še dvakrat bom šla teč ta teden po 10km

Kot vidiš, bi že zdajle lahko šla teč 10,5km brez problema. :D No, ampak moj cilj je polmaraton, za katerega vam, da bo padel 8) , saj mi po načrtu, ki ga sledim, ne more spodleteti (zdaj začenjam z dolgimi teki).

Je pa res, da sem preden sem začela teč res izgradila dobro bazo z drugimi aktivnostmi in mi ni bil noben problem že takoj na začetku odteči tistih 6km brez hoje. Da v prvih dveh tednih nisem tekla več, je bilo krivo vreme :x .

Pa še nekaj - tudi, če se bi se zgodi, da ne moreš teči vseh 10,5km, ne bo nič narobe, če boš hodila! Veš koliko jih je ob progi, ki samo stojijo in občudojoče gledajo vsakega, ki se vsaj približno premika mimo. :wink:
Verjemi, da ti ne bo treba hoditi! Vzdušje na prireditvi ti da krila in po pravilu presenetiš sebe! :D

Danes je krasen dan za tek!
Lp
Snežinka
Uporabniški avatar
 milkec
#47642
Itak se da, pri tem pa je pomembno, da z dobro voljo pretečeš 10.5 km in prav nič ne gledaš na čas. Če pa hočeš 10.5 preteči v določenem času, pa bi se lahko stvar tudi slabo končala (najmanj s slabo voljo, lahkp pa tudi s kakšno .... zaradi pretiravanja)!

Drugače pa je pomembna le dobra volja in vera v svoje zmožnosti!
Uporabniški avatar
 Nadj@
#47668
LP

No če pa treniraš kot snežinka nebo nobenih težav tudi za 21 km.

Mi pa smo večji začetniki in se bomo matrali po svoje.

Ampak upam da nam rata.
 Ninocka
#47673
Načeloma je dovolj časa. Postopno podaljševanje razdalj in zmerno (neprepogosto) treniranje sta po mojem skromnem mnenju ključna.

Na kar je treba zelo, zelo pazit na prireditvah je, da te množica (prehitrih) tekačev ne potegne za sabo in da tečeš svoj tempo. V nasprotnem primeru lahko tečeš prve metre v zelo prehitrem tempu in potem so vsi naslednji kilometri samo mučenje.

Užitka polne priprave in če ne prej se vidimo na LM! :P
Uporabniški avatar
 strelec30
#47744
Uf,časa je še na pretek,brez skrbi.
Uporabniški avatar
 Nadj@
#47748
ČAO

No MAVA želela si komentarje a sedaj se nič več ne oglasiš da nam javiš kaj si se odločila.

A greva skupaj na Lj. maraton.
 mava
#47781
Super, hvala vam za vzpodbudo. Sem dobila še večje veselje, da treniram. :) Definitivno sem bom udeležila tega teka. Letošnji cilj je zame, da pridem v cilj, četudi proti koncu peš. Nobenega časa.
Po nasvetih na tem forumu in na onem angleškem, sem si naredila načrt treninga in zaenkrat se ga držim.

Na biti hudi, če kdaj mine dan ali dva, preden se oglasim. Pač nisem vsak dan tukaj gor. Imam pa še milijon vprašanj, tako da se bom še kdaj oglasila. Čez kakšen mesec ali dva, pa kdo ve, bom mogoče tudi sama že dajala nasvete. :)

Se vidimo kje na PST-ju, Tivoliju, pa prav gotovo na LM.
Adj!
Uporabniški avatar
 Nadj@
#47838
Veselo na delo. to je super če smo enaki in vsi mislimo samo na tek. pridi v Tivoli da nas bo več.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA