Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Jereb
#66677
Dva dni nazaj sm teku okoli Brda pri Kranju, ko kar naenkrat zagledam enga cucka, ki je sedel sredi makedamske ceste. Sm si mislu, ah navadn vrjetn je kakšn lastnik za ovinkom, ki ga bo priklical, a to se vendarle ni zgodilo. Ko sem pritekel mimo njega, se mi je začel zaletavati v nogo, spuščati čuden zvok in kazati svoje zobe...Videl sem, da kužek neki poskuša, vendar moja reakcija je bila hitrejša in tako sm ga preprosto brcnil...Majhna mrcina je neki zacvilila in izginila v gozd...Mislm podn...Kako nej človek teče, če te napadajo živali... :?
Uporabniški avatar
 Urshka
#66797
DuleKTKV napisal/-a:Mogoče bi bila koristna taka napravica: [url][url]http://www.bolha.com/oglas1304929[/url][/url]
Sam sicer nimam slabih izkušenj z napadalnimi psi, imam pa majhnega prijaznega psa, ki gre običajno z menoj na tek, on je bil pa že večkrat napaden. Ali kdo kaj ve o takšnih "odganjalcih"?



:clap: :heart: :juhuhu: To napravico si grem pa s prvo naslednjo štipendijo nabavit!! :lol: :lol:

Upam, da do takrat ne bo kakih incidentov s psmi .....
Uporabniški avatar
 Vreme
#66806
Sam se pridružujem mnenju, da niso psi krivi ampak je kriv lastnik, vam to lahko povem iz svojih izkušen. 2x sem imel takšno bližnje srečanje z njimi in v obeh primerih je pomagalo, da sem močno zakričal na psa, verjamite da to pomaga..no ta napravixca pa tudi verjetno. Samo ko te pes napada od strani, ko ga zagledaš zadnji čas, tako kot je bilo pri meni, ne vem kako lehko s to napravico odženeš psa.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#66809
Z* napisal/-a:
Urshka napisal/-a:Z* kaj mogoč veš, ali je Ljudski vrt javno odprt? Ker res razmišljam, da bi se s tekom preselila tja..... :wink:

Nimam pojma, a verjetno se take stvari plačajo - ugibam. :?: Sama se nikakor ne pustim pregnati v neke zaprte objekte! :evil: Raje grizem! Slika Glede ostalih pripomb v zvezi z (ne)agresivnostjo pasem pa še tole: mi čisto dol visi, če se hoče kak pes samo igrati, me povohati, ali se kako drugače motati pod nogami. Ko tečem, hočem mir pred takimi in drugačnimi mrcinami, četudi "ne bodo nič naredile", in se ne ustavljati in ubadati s tem, kaj utegne imeti žival za bregom. Tečem namreč zato, da se sprostim.Slika


Pri meni pa to največkrat velja za ljudi.
Uporabniški avatar
 Nadj@
#66820
CIAO

Tudi moje mnenje je da so neodgovorni lastniki a kaj ko se na smrt ustrašim psa ki zarenči proti meni. Nekaj bi se pa dalo morda narediti vsaj po parkih z kaznovanjem lastnikov mogoče bi jim pa represija pomagala da bi se spametovali in dali svoje ljubljenčke na vrvico pa saj jim tudi tako pravijo in če so že njihovi potem jih naj imajo zase in ne zame.
 boštjanmm
#66837
Oj!
Prebiram vaša srečanja z psi in kot lastnik psa in kot bivši boječneš psov prav tako kot vi zdaj, naj vam povem tole.
Ko sem dobil psa, ( ni moj osebno vendar je moja vzgoja ) sem najprej pridobil knjigo malo šolo učenja psa. Tako sem z psom tudi sam pridobil na samozavesti v odnosu do psa. Zdaj moram reči da ga ni psa ki bi se ga bal in to tudi psi čutijo in me tudi smatrajo za prijatelja. Vem da je to težko narediti, ker še vedno obstaja rek da imajo psi kosmata ušesa. Tudi marsikateri kinolog za svojega psa ne more pritrditi da pa njegov pes ne bo naredil nobenemu nič hudega.
LP
Uporabniški avatar
 daneb
#68056
Moram ugovarjati Tvojim ugotovitvam, da se ne bojiš nobenega psa morda, če si superman in se pred nevzgojenimi psi rešuješ po zraku. Ostaja tudi pregovor . kogar piči kača se boji tudi zvite vrvi. Jaz imam s psi zelo slabe izkušnje in samo čakam, da se naši zakoni prilagodijo Evropskim glede psov. Pes si ni nadel imena najboljši človeški prijatelj, ampak so ga mu nadeli pasjeljubci človeške vrste. popolnoma nenormalno se mi zdi, da za psa imajo ljudje denar in čas za otroke pomoči potrebne pa ne. Včasih so psi lajali na samotnih kmetijah priklenjeni na verigo saj pes spada med zveri in tudi tako je pes lahko zadovoljen, če je lepo oskrbovan . Ne pa tako kot jih imajo razni pasjeljubci tekozvani zaščitniki živali po več deset sestradanih , neočiščenih, polnih klopov in bolh na koncu pa še dobijo denar za to. Sama goljufija. V gosto naselenih krajih pa res ne paše, da imajo pri vsaki hiši ali stanovanju po več psov saj je še eden preveč , ko ponoči tuli v luno in krati spanec delovnim ljudjem. Morda bo tudi tole moje pisanje izginilo iz foruma, kot jih je že nekaj s podobno tematiko. Na žalost ampak tako je! :bum:
Uporabniški avatar
 Hudl
#68068
Nekaj ljudi je morilcev, roparjev in podobnih zlocincev...
VSE LJUDI V ZAPORE !!!
(vam zveni znano?)
Hudl
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#68124
daneb, saj se hecaš, a ne? Če se pa ne, ti pa svetujem, da se mimogrede med tekom, ustaviš v kakšni pasji šoli, obe v Kamniku sta ob izvrstnih tekaških lokacijah, kjer ti bodo zelo prijazno in rade volje razložili nekaj osnov, ki se jih drugače naučimo že v vrtcu oz. v prvih letih življenja. Kajti, če imaš res tako slabe izkušnje in mnenje o "pasjih" zadevah, potem se mi prav močno smiliš. Lahko pa se zmeniva za kakšen tek skupaj z mojim cuckom, sem prepričan, da boš spremenil mnenje...
 zappa
#68131
DuleKTKV napisal/-a:daneb, saj se hecaš, a ne? Če se pa ne, ti pa svetujem, da se mimogrede med tekom, ustaviš v kakšni pasji šoli, obe v Kamniku sta ob izvrstnih tekaških lokacijah, kjer ti bodo zelo prijazno in rade volje razložili nekaj osnov, ki se jih drugače naučimo že v vrtcu oz. v prvih letih življenja. Kajti, če imaš res tako slabe izkušnje in mnenje o "pasjih" zadevah, potem se mi prav močno smiliš. Lahko pa se zmeniva za kakšen tek skupaj z mojim cuckom, sem prepričan, da boš spremenil mnenje...


daneb je morda tisto napisal v afektu ob kakem neljubem dogodku. Prepričan sem, da ne sovraži psov kot takih. Ampak dejstvo je, da se veliko lastnikov psov obnaša zelo neodgovorno in v smislu "moj pes ima več pravic kot vsi ostali ljudje skupaj". Samo poglej, koliko lastnikov pobira dreke za svojimi cucki v urejenih naseljih vključno z otroškimi igrišči, kjer bi jih MORALI po zakonu - zanesljivo manj kot 10%. Za ljubljanske Koseze to lahko mirno trdim. In če na sprehajališču a la ljubljanski PST vate skoči cucek, ki bi ITAK PO ZAKONU moral biti na povodcu, je za to 100% odgovoren njegov lastnik in 0% nedolžni naskočeni mimoidoči ali mimotekoči. Vsem je jasno, da psi niso nič krivi. Krivi so lastniki. In naj so nameni psov še tako dobronamerni, da bi se igrali itd., tega noben lastnik za svojega ne more zagotoviti v 100% primerov (tudi po mnenju kinologov, na katere se sklicuješ). In veliko ljudi se DE FACTO boji psov.

Mene se pasja problematika do pred par leti sploh ni dotikala. Zdaj pa se me, v glavnem (o drugih razlogih morda kdaj drugič) zaradi majhnega otroka, ki sem ga v 3 letih že DVAKRAT moral zaščititi z lastnim telesom pred naskokom nekontroliranega cucka v blokovskem naselju (da o drekih na igriščih itd. ne govorim). Lastnik, ki vse skupaj neprizadeto opazuje z razdalje več 10 metrov, je pa potem seveda užaljen, da se mu sploh DRZNEŠ kaj očitati. Enkrat sem bil pa prepozen, k sreči brez posledic. Kaj ti pomaga, če ima 10-kilski cucek dobre namene, če ima otrok potem travme, ko ga ta podre na tla in takole "igrivo" šavsne, in se bo potem bal vsakega psa. Pa kljub temu vzgajam otroka tako, da bi imel rad živali in da se jih ne bi brez potrebe bal. Zaenkrat mi kar uspeva, se mi zdi.
Uporabniški avatar
 svizec
#68134
Nas je res tako malo, ki za krivca smatramo psa?

Meni se zdi smešna situacija, v kateri držim za kravateljc lastnika, medtem ko njegov pes živahno mrcvari mojo nogo. :rol:
 zappa
#68136
svizec napisal/-a:Nas je res tako malo, ki za krivca smatramo psa?

Meni se zdi smešna situacija, v kateri držim za kravateljc lastnika, medtem ko njegov pes živahno mrcvari mojo nogo. :rol:


Kriv je še vedno lastnik, ampak jasno da najprej skušaš "nevtralizirati" zverino. Tako kot sem jaz najprej skočil med psa in otroka in se šele nato "lotil" lastnika.
Uporabniški avatar
 Hudl
#68137
svizec napisal/-a:Nas je res tako malo, ki za krivca smatramo psa?

Meni se zdi smešna situacija, v kateri držim za kravateljc lastnika, medtem ko njegov pes živahno mrcvari mojo nogo. :rol:

Morda se ti bo zdela manj smesna situacija, ko klices 113 in prijavis lastnika zaradi ogrozanja? Pa ne govorim o nedolznem igranju (ceprav te lahko prestrasi), ampak o resnem napadu. Ce bi se vec ljudi obnasalo tako, bi bilo tudi manj neodgovornih lastnikov psov, ki so (vztrajam) zaradi slabe vzgoje (psov in lastnikov) krivi za vsak primer napada psa na cloveka. Seveda pa se tudi strinjam, da psi niti igrivo ne bi smeli skociti v cloveka brez njegovega 'vabila'.
Hudl
Uporabniški avatar
 klaudi
#68138
Postavlja se vprašanje, ali ste bili že prej tako nastrojeni proti psom, pa vas zato obvohavajo (bolj redko grizejo), ali pa ste imeli najprej neprijetno izkušnjo, pa ste potem postali taki pasjemrzneži?

Pa ne me zdej grizt, ker sem to napisala :wink:
Uporabniški avatar
 svizec
#68140
Mene pes še ni napadel in me obgrizel, vendar sem vseeno že imel bližnja srečanja z njimi. Ni prijetno, ko moraš bežati, saj ne veš kakšne namene ima neko podivjano ščene, ki brani svoj teritorij.

Vseeno mi je kakšne posledice bodo po zakonski plati, toda če me pes kdaj napade in če mu bom kos, mi bo prav malo mar, če bo pes utrpel kakšno hujšo poškodbo. Enostavno vseeno mi je kaj mu bom naredil, ker se konec koncev samo branim in me ne briga, če je lastnik zraven in samo gleda kaj se dogaja.

Skratka, jaz za krivca v prvi vrsti smatram tistega, ki me napade. Vzgoja gor, vzgoja dol.

Klaudi, ne zameri, toda praviš 'ne me grist'. Če bi te obgrizel ljubljenček, bi si verjetno mislila 'ah, saj ni mislil tako hudo'?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA