Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 dadoman
#1598
mi lahko kdo bolj detajlno opiše test teka na 5000m in pa kako izmerimo frekvenco korakov pri teku?
 dragons
#1629
dadoman napisal/-a:mi lahko kdo bolj detajlno opiše test teka na 5000m in pa kako izmerimo frekvenco korakov pri teku?

Ameriški strokovnjak za tek Gerry Purdy predvideva za test in določitev ciljnega časa v maratonu kontrolni tek na 5000m.Purdy priporoča čim več kontrolnih tekov na razdalji 5000m.Te teke je trebe odteči na atletski stezi,ki je natančno odmerjena.Tabelo za napoved ciljnega časa najdete v Gallowayevi "Od jogginga do maratona " in prilogi Poleta , ki je izšla 25.julija 2002.No zdaj pa hitro na police ali arhiv poletov.

Lep pozdrav! :wink:
Dragons
Uporabniški avatar
 ero
#1631
aha. veš, jaz ob besedi test takoj pomislim na Cooperja in podobne teste. ja, to mi je pa znano. v Gallowayevih programih se tek na 5 km pojavlja vsako drugo ali tretjo nedeljo in se izmenjuje z intervali kot vmesni vikend med dolgimi teki. cilj je verjetno podoben kot Yasso 800's (Matevž, sem si prav zapomnil naziv?) - oceniti svojo trenutno pripravljenost in predvideti ciljni čas maratona glede na to.

glede drugega dela vprašanja - kako izmerimo frekvenco korakov pri teku? o tem smo že nekaj govorili, ne? poglej na dnu tele strani
 dadoman
#1632
Hvala za odgovore.

Glede frekvence korakov me zanima, kako jo ročno izmeriš. Gledaš, šteješ dvojni korak in štopaš, koliko sekund? in nakoncu deliš, da dobiš frekvenco/s.
Uporabniški avatar
 Matevz
#1634
ero napisal/-a:v Gallowayevih programih se tek na 5 km pojavlja vsako drugo ali tretjo nedeljo in se izmenjuje z intervali kot vmesni vikend med dolgimi teki. cilj je verjetno podoben kot Yasso 800's (Matevž, sem si prav zapomnil naziv?) - oceniti svojo trenutno pripravljenost in predvideti ciljni čas maratona glede na to.



Prav si si zapomnil - glej to stran: http://www.sportosplet.net/viewtopic.php?t=93&start=10
Uporabniški avatar
 sbojan
#1636
Napovedi rezultatov na osnovi doseženega časa na določeni razdalji po različnih metodah (tudi G. Purdy-evi) je možno izračunati s pomočjo kalkulatorja na tej strani http://run-down.com/statistics/calc.php

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA