Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Vlajko
#69814
športnica napisal/-a:... A mi lahko kdo prosim pove kdaj se dbivate na tekih v Ljubljani oz. če se sploh dobivate ...

Kakšno uro se boš prebijala čez tole:

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=3559

:!:

športnica napisal/-a:...A imate še kakšna druga druženja? ...

Tu bo pa še ves dan premalo:

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=616

:hack:

PS: Svetujem ti, da se posvetiš bolj zadnjim postom priloženih linkov. :wink:
 športnica
#69815
Hvala vsem za informacije, sladkarije so res moja morda celo malo bolj ženska slaba navada, hormoni pa to....

A gre kdo v hribe in bi sprejel družbo??? naprimer mene????????
Uporabniški avatar
 Vlajko
#69816
športnica napisal/-a:... A gre kdo v hribe in bi sprejel družbo??? naprimer mene????????

Mnogi tukaj hodimo v hribe, tudi jaz. 8)

Z veseljem bi te sprejel v družbo, ostali najbrž tudi. :D Imaš kakšen uporaben predlog, kaj naj porečem ženi v izgovor? :roll: :wink:
 športnica
#69817
Vlajko, nisem prepričana ali se hecaš ali misliš resno kar se tiče hribov mislim. Kar se tiče pa žene pa težko kaj svetujem ker sem samska in mi ni treba se opravičevati. Če misliš resno za v hribe se pa lahko dogovoriva.

lp
Uporabniški avatar
 Vlajko
#69818
He, he... Na tem forumu sem res zadolžen bolj za hece. :oops: :) :wink:

No, kakšen resen odgovor mi občasno tudi uspe, recimo ta:
Glede pohodov v hribe ter družbe je najbolje, da pokukaš v naš "planinski kotiček" :idea:

S tem postom sem nekaj mesecev nazaj celo dal pobudo za kakšen skupni izlet, katerega lahko skliče kdorkoli med nami ter povabi še ostale zraven. :!:

Torej, tudi ti lahko predlagaš kakšen izlet in v primeru, da bo ideja privlačna, se ti zagotovo pridruži kdo od nas. 8) :wink:

Pa lep vikend. :D
 rokG
#128955
Zdravo,
Hvala...jap nekaj takega sem imel v mislih...bom čez noč preštudiral cel forum,pa ne bom več postavljal vprašanj,ki so že bila obdelana :)
lp
 anolop
#130275
Tečem že kakšna tri leta. Ja res uživam k laufam in k pridem iz teka se ful dobr počutm, k vem da sm nardila neki dobrga zase pa še svežga zraka sem se nadihala. Slabo energijo dam ven pa pozitivno notr! 8)

V svojem kraju imam tolk različnih kombinacij turc. In kokr mi zapaše si izberem dolžino proge, pa tut glede težavnosti. Lahko laufam samo po ravnem, samo zame to ni več izziv in grem skoraj vedno tut v hrib. Imam več al manj makedam, gozdne poti, nekaj asfalta... skratka vse! :D Pa še k je vroče se umaknem v gozd, da ni prevroče.

Zadnje čase tečem tm od ene 12km pa do 15km. Kolkrat na teden? Kokr je. Recimo da ene 2x. Je pa čist odvisno od vremena. Če je lepo vreme jo velikrat ucvrem na kolo, tečem pa rajš v oblačnem al pa deževnem dnevu. Tko da sicer kombiniram, da se enega al drugega športa ne naveličam. Ja pa še vaje za moč 1x na teden (fitnes) tak, da za kej več športa ni več časa..... je potrebna tut regeneracija in pol prov z veseljem nešportne dneve preživim kako drugače (npr. da vas berem :wink: )

Lp
Uporabniški avatar
 _mt_
#130352
S špotom se ukvarjam že od malih nog. S tekom pa bolj resno zadnje leto. Prej pa sem kar veliko prekolesaril. Sedaj pa obojo kombiniram. Čez teden večinoma tek, čez vikend pa kolo.
Zakaj sem začel s tekom? Ne vem. Enkrat sem probal in od takrat sem s tem rahlo zasvojen. Ni lepšega občutka kot po teku. Kot, da bi ti bilo telo hvaležno da tečeš.
lp
Uporabniški avatar
 raf
#130370
Hmm zakaj tečem, dobro vprašanje. Ko sem začel v zgodnjih srednjih letih hoditi v hribe sem ugotovil, da imam ful kondicije in sem tudi po 4 urah lazenja v hrib ni poznalo pri utrujenosit skorja nič in potem klik v glavi zakaj hudiča ne bi še za hec začel lafat. Rečeno storjeno in sem lani zacel z desetkmi, letos pa kar na 21 v Radencih. Smolo imam ,ker mi čas ne dopušča več teka, ampak se tolažim, da bo s časom tudi trenig prišel v zavest in kri, da ne bom po polmaratonu štiri dni hodu, čist na trdo.
 Janazaspana
#130895
Čisto zares sem začela v drugi polovici januarja, ne spomnim se natančno, ker imam težave s hrbtenico. Najprej sem si mislila, ajde, gremo mi malo teč. Od Mosteca do Živalskega in nazaj sem se komaj privlekla, tako brez kondicije sem bila. Na srečo sem vztrajala na tistih dveh kilometrih in tek je sčasoma postal lažji, dodala sem še en ovinek in s tem nekoliko podaljšala progo. Hitro je bila tudi ta prekratka in začela sem po internetu iskat tekaške steze po Rožniku. Tako sem našla tudi ta forum in posledično pristala na K-Rožniku. In se srečala s prvim malo resnejšim klancem, ki mi je bil do pred kratkim težka frustracija. Ampak, vse je v glavi, sem si rekla in pretekla ga bom, pa če me je vmes konec. Pa sem ga. V ultra zen polžji varianti. Zahvala gre tukaj tudi MiciM in luzerju, ki sta tekla z mano in me naučila pravilno dihat. Brez niju bi verjetno obupala in se držala ravnine.
Zdaj pa tečem, ker enostavno moram. Ne toliko zaradi zdravstvenih razlogov, ampak zaradi tega, kar tek naredi v moji glavi. Ob koncu dneva, ko so vse ali skoraj vse obveznosti za mano, potrebujem sprostitev in grem teč. Najprej se mi misli podijo po glavi kot milijon ping pong žogic. Mislim si, da bi danes mogoče malo skrajšala progo, ker sem utrujena, počasi pa vse to utihne. Noge se mi sprostijo, pljuča doživijo kisikov šok :lol: v glavi pa je stanje podobno meditaciji. Sedaj tečem vsak drugi ali tretji dan, odvisno od obveznosti. Daljša obdobja brez teka so večja muka kot teki v klanec, zato daljših prekinitev ne prenesem.
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#130901
Janazaspana napisal/-a:Zdaj pa tečem, ker enostavno moram. Ne toliko zaradi zdravstvenih razlogov, ampak zaradi tega, kar tek naredi v moji glavi. Ob koncu dneva, ko so vse ali skoraj vse obveznosti za mano, potrebujem sprostitev in grem teč. Najprej se mi misli podijo po glavi kot milijon ping pong žogic. Mislim si, da bi danes mogoče malo skrajšala progo, ker sem utrujena, počasi pa vse to utihne. Noge se mi sprostijo, pljuča doživijo kisikov šok :lol: v glavi pa je stanje podobno meditaciji. Sedaj tečem vsak drugi ali tretji dan, odvisno od obveznosti. Daljša obdobja brez teka so večja muka kot teki v klanec, zato daljših prekinitev ne prenesem.


če dovoliš, se podpišem pod ta tvoj odstavek. ne bi mogla bolje napisat! predvsem z vsebimo zadnjega stavka se bojujem zadnje dni :( :cry: :cry:
Uporabniški avatar
 _mt_
#130915
Tudi moj podpis gre pod ta odstavek! :D Odlično si predstavila doživetja nas tekačev.
Uporabniški avatar
 majcha72
#131404
Za svoje prvo javljanje bom izbrala kar to temo.

Tečem tri tedne. No, zaključujem tretji teden trinajsttedenskega programa. Pogostost si tempiram sama - glede na ostale obveznosti, družino, čas, vreme - vsekakor pa se držim pravila, da je vsaj dan počitka in zaenkrat ne grem več kot trikrat tedensko.

Začela sem zato, ker sem do konca nepredihana, vsakršne aerobne aktivnosti so mi od nekdaj "odveč" in sem v času vseh mogočih sprememb v svojem življenju odločila temu narediti konec. Izbrala sem tek, ker je nekako najbolj simpl - rabim superge, ki jih, če me mine, lahko uporabim tudi sicer, velika prednost je tudi, lahko začnem kadarkoli, pa kar od doma in se preganjam po okoliških ulicah, če ne gre drugače. Včeraj zvečer sem bila presenečena, ker sem kljub temu, da sem šla od doma nekaj čez enajst opazila kar precej tekačev. Do konca programa se bom odločila, kaj bom potem. Ali bom načrtno delala na izboljšavi svojih časov, nabirala kilometre ali bom tekla "kr tko mal", ne vem. Zaenkrat sem si postavila merljiv cilj: če pretečem desetko na letošnjem ljubljanskem maratonu bom zmagovalka - ne rabim več kot priti od začetka do konca, pa bom neizmerno zadovoljna s sabo. Pa eno nagrado sem si obljubila, če mi rata. :D

Se moram pa pohvalit, da mi gre prav fino, me je "zagrabilo" in mi ni nobena muka ampak komaj čakam, občutki po teku so pa itak fenomenalni - tako fizično počutje kot "v glavi", kjer me kar razganja od ponosa. Sem le že dvakrat polnoletna in takle "aerobni podvig" mi je bil trn v peti že leta. No, pa sem zmagala. :wink:
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#131406
majcha72 napisal/-a:Zaenkrat sem si postavila merljiv cilj: če pretečem desetko na letošnjem ljubljanskem maratonu bom zmagovalka - ne rabim več kot priti od začetka do konca, pa bom neizmerno zadovoljna s sabo. Pa eno nagrado sem si obljubila, če mi rata. :D


pozdravljena,

jaz sem začela tekat lani ravno nekje junija (ali v sredini maja), pa sem šla že na DM tek (5 km), in brez problema v oktobru na LJ 10-ko. tako, da .... :D pogumno, vendar POČASI naprej. srečno!
Uporabniški avatar
 Tina1
#131465
Jaz sem tudi začela s tekom nekje konec maja lani, pa grem šele zdej na prvih 5 km (jutri), pa na nočno 10ko na Bled. Lani sem bila tam kot obiskovalec, letos pa grem teč in se že veselim, čeprav bo bolj težka po moje. Ker v tem letu nisem tekala redno, prej pa sploh nikoli, teka nisem nikoli marala. Pred tem sem pa že dolgo rolala.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA