Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Tjaša
#2809
Danes odpiram nov izziv! :wink:

S tem mislim napitke s polnovrednimi OH, aminokisline, sintetične vitamine in minerale, dodatke za hitrejšo regerneracijo.... DA ali NE?

Radovedna sem, kako gledate na to in ali jih uporabljate in če jih, ali je njihova učinkovitost pri teku opazna?

Ali pa laufate na dvakrat prekuhan antifirz, pir....? :mrgreen:

Pozdravček,
Uporabniški avatar
 MihaPR
#2810
Laufamo kr na bananin šejk s cimetom in sladkorjem Slika
Uporabniški avatar
 MitjaG
#2823
jst pijem kar navadne sokove (cedevita, malinouc,...) in motor hladim s pivom al pa radlerjem :)
mislim da je najbolj pomembna količina pred, med in po teku, tle se res ne sme "šparat"
Uporabniški avatar
 Bajsi
#2825
Helou!
Da se navezem na Mihov odgovor.
Ni dolgo tega, kar sem ta bananin sejk rahlo modificiral in obogatil. Recept pa gre nekako takole: 1 - 2 banani, 2 zlici sladkorja, za kavno zlico cimeta, 0,3 ruma, ali viskija, ali konjaka, 4dcl. mleka in 1 dcl. sladke smetane.
Zadeva je sicer odlicno tesnilno sredstvo za zile, vendar sede, da je kar hudo.
Seveda pa ne gre na prazen zelodec. Prej je treba pomlatiti kaksno dobro vecerjo, ki pa seveda ne sme biti, glede na sladico prevec tezka. Naprimer:
prazeni spageti z zelenjavo in koscki piscancjega mesa po kitajsko.
Recept je preprost:
Za dve osebi skuhas 200g spagetov No.1, se boljsi so rizevi rezanci. Na nekaj zlicah oljcnega olja na hitro popeces na kocke narezano piscancje meso, da zarumeni. Meso odstavis med izbrano narezano zelenjavo, ki pa mora biti balastna, npr. korenje, paprika,...! V vrelo olje zlijes dva razvrkljana jajca in ju na hitro umesas. Nato dodas narezano zelenjavo (izbira je vasa stvar) in popeceno meso, med stalnim mesanjem kuhas priblizno 2 minuti in zalijes z 1dcl. sojine omake. Kuhas 1 minuto, ter na koncu dodas odcejene spagete. Par minut se vse skupaj na mocnem ognju obracas. Najbolje pa je seveda narejeno v voku.
Serviras! Zraven pa deci kaksnega izbranega stajerca, za striktne nealkoholike pa zelo hladen Ledeni caj.
Aja, to je spet prispevek za "Zdrava prehrana"!
Uporabniški avatar
 ero
#2828
hja,

moj odgovor (in seznam) bo najbrž malo prebenigen za tvoja pričakovanja :)

- Actimel zjutraj na tešče
- Plivit C, 2 tabletki dnevno
- za life, par litrov dnevno; okus mi je zelo všeč, pa še magnezij in vitamini so bojda not
- med / po treningu pa kak isostar, enervit in/ali powergel

in to je to! precej nedolžno, saj pravim.

aja, pozabil sem še na občasne multivitamiske tabletke (Krüger ali kaj podobnega)

s kakimi močnejšimi zvarki še nisem poskusil in me tudi čisto nič ne mika!
Uporabniški avatar
 bigfrik
#2831
Jest tud nekej podobnega prakticiram,ceprav moram rect da mi je tista varijanta od Bajsija se bolj vsec,sm kar lacen ratal,moram cimprej probat,brez kakega piva(po treningu seveda) pa tud ne gre! :twisted:
Uporabniški avatar
 mojcej77
#2849
Em...jst sm tuki še bolj zelena. Ampak bi pa tud rada čimbolj (predvsem čimbolj zdravo) poskrbela zase. Pa zraven ne bi rada ratala kkšna obsedenka, ki se ne bi znala sprostit pa si česa privoščit, a ne...tud 2x prekuhanga antifriza ne, pa kkšnih tistihle špagetov...mljask...no... Zaenkrat večkrat na dan pojem kkšno žličko temnega medu, po treningu pa bl gosto cedevito, pa spet med. Pa enkrat na dan pojem tabletko Centravita (multivitamini + multiminerali kokr). Počutje je zaenkrat več kot odlično 8) .

m
Uporabniški avatar
 bojanu
#2860
Izkušnje s celodnevnih kolesarskih tur so me naučile, da je treba pri daljšem naporu kar lepo po malem piti in jesti, če nočeš imeti težav. V bidonu Isostar ali kaj podobnega (sol in razne vrste sladkorjev za energijo), v kameli vodo, paše tudi pivo, če ga kje najdeš :lol:
Za energijo pa še kakšen powerbar ali kaj podobnega po potrebi. Bolj priročno in trajno kot kakšna druga hrana, pa še prebava ne protestira.
Po turi koristi in paše kaj sladkega (dostikrat končamo v Logatcu pri Kljukcu, da popravimo glikemični indeks) in nekaj beljakovin (recimo sirotkine) v jogurtu (polovična doza za hitrejšo regeneracijo, ker za vzdržljivostne športe nima smisla nositi odvečnih mišic s sabo :lol: ) Učinek je pa pravzaprav isti, kot če bi si pripravil weight gainer (beljakovine + cukri) 8)
Pri teku nad eno uro se poskušam prav tako držati takšnega ritma, če se le da.
Od drugih dodatkov se mi zdi smiseln L-karnitin za boljše izgorevanje maščob (fat burner) in mogoče BCAA. Drugače je pa različnih vrst dodatkov še precej, a za rekreativca, ki se ukvarja z vzdržljivostnimi športi, verjetno niso potrebni.
Uporabniški avatar
 Bor
#18583
me zanima če kdo uživa bcaa tablete in kako jih dozira?

lp bor
Uporabniški avatar
 THOMAS
#18599
Jst uživam BCAA prašek...in moram rečt da je velik bolš kot tablete....
Priporočeno je pol čajne žličke pol ure pred treningom in pol čajne žličke takoj po treningu......Je pa fino če ga spiješ s kakšnim napitkom, ki ima okus, ker je sam prašek izredno zanič....
Jst ga vzamem kr celo žličko pred in potem še eno po treningu(sm vidu pri enem našem olimpijcu da ga dozira kr dve polni žlici po treningu, poleg verjetno še ostalih stvari :lol: :lol: :lol: ...)
Meni se zdi, da pomaga!!!
Uporabniški avatar
 lojzeP
#18771
Ste že slišali za NUTRILITE ? :?:

Vitaminske teblete, ki so na našem trgu precej nov izdelek.
Sam uporabljam vitamine B, C, E, Ca Mg in Daily ( multivitaminske ), in sem zelo zadovoljen. Glavna "fora" je v sistemu regeneracije, ki se vse premalo upošteva. Sicer te tablete v Sloveniji uporablja kar nekaj znanih športnikov.
Od ostalih "običajnih" derivatov pa pred in po teku ponavadi Maratonik, po teku pa Tonetove dobrote ( Laško pivo ).
Po tekih in kolesarjenjih ponavadi pojem eno pest rozin in nekaj indijskih oreščkov, pa tudi lešnikov in mandljev se ne branim. Kot dodatek omenjenemu pripada tudi sadje ( poleti najraje grozdje ), pa banane, ...

V glavnem je treba jesti, ker prazna vreča itaq sama ne more pokonci stati ... :shock:

2x LP
 iqfree
#18840
lojzeP a lahko opišeš način doziranja teh tablet. Sam sem jih tudi naročil in jih imam doma, vendar še nisem začel z jemanjem le teh....

Hvala za info,
Tone[/quote]
Uporabniški avatar
 INOT
#25947
TEČEM AKTIVNO ŽE DOBRIH 10 LET IN PREHRANSKIM DODAKOM POSVEČAM IZREDNO POZORNOST. POSKUSIL SEM ŽE SKORAJ VSE
UPORABLJAM PA TOLIKO KOLIKOR DOPUŠČA DENARNICA.
VITAMINI IN MINERALI VSAKODNEVNO MEGA DOZE.
PRED TEKOM MEŠANICA OGLJ.HIDRATOV IN KOMPLEKSNIH AMINOKISLIN.
MED TEKOM:MEŠANICA MALTODEKSTRIN,FRUKTOZA,GLUKOZA,BCAA (3-4g NA URO),MCT,TAURIN 1-2g,GUARANA 1g,TEKOČI E VITAMIN 300-1000mg,C VITAMIN 200mg
SEVEDA VELJA TO ZA TEKE OD 20KM NAPREJ.
PO TEKU OGLJ.HIDRATI Z DODATKOM AMINOKISLIN.
OBČASNO JEMLJEM KAPSULE GLUKOZAMINA IN KONDROINA ZA SKLEPE.

TO JE NA KRATKO VSE. DEFINITIVNO POMAGAJO VSI DODAKI (VSAJ MENI) KAJTI V BISTVU NIKOLI PO TRENINGU NISEM POSEBNO UTRUJEN.
TEČEM TUDI POZIMI NE GLEDE NA VREME IN TEMPERATURO.TEDENSKO PRETEČEM PRIBLIŽNO 100 KM,LETNO ŠE OKOLI 5000KM S KOLESOM,TEK NA SMUČEH TER VESLANJE NA DRAVI (KAJAK).
MOJA TEŽA SE GIBLJE 80-85 KG PRI 179 CM.
NIKOLIŠE NISEM BIL POŠKODOVAN IN REDNO PIJEM ALKOHOL.(TUDI 1L VINA DNEVNO). ČE TI NI ŽAL DENARJA POSKUSI MALO EKSPIRIMENTIRATI Z KREATINOM IN GLUTAMINOM.


VSE JE NA KRATKO,ČE IMAŠ VPRAŠANJA TI BOM Z VESELJEM ODGOVORIL.
Uporabniški avatar
 Matevz
#26014
Zakaj pa moraš kričat :shock: :?:
 And®ej
#26022
Najbrž se je caps lock zataknu :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA