Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Olinad
#83388
Lepo je brati vaše predstavitve in pošteno je, da to storim tudi sam. Sem Danilo iz Kamnika, star 46 let, rekreativno pa se ukvarjam z kolesarjenjem, tekom, hribolazenjem, potapljanjem,pa še kaj.Občasno pretiravanje (kolesarske dirke,"test teka na Grintavec",veteransko igranje nogometa...) me je že večkrat ustavilo (kolenske vezi, ahilova tetiva), strmo naraščanje kilogramov in abstinenčna kriza pa me vedno znova spravita nazaj v gibanje. Trenutno najbolj uživam v teku z psom po kamniških poljih in gozdovih, pa tudi kak hrib se najde vmes.
Če bom "priden" se nameravam udeležiti tudi kake tekaške prireditve.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
 milkec
#83392
olinad napisal/-a:Če bom "priden" se nameravam udeležiti tudi kake tekaške prireditve.


Ti le pridi, boš dobrodošel!
Uporabniški avatar
 Darja
#83403
Fino, še en pofočkan Kamničan! Dobrodošel!
 Seny
#83406
Hojla!
Sem 29-letnica, ki uživam življenje skozi filter teka. Tečem 10 mesecev, 5krat tedensko (50-55km) in 2 uri fitnesa. Moj dolgo ročni cilj je preteči
maraton in mogoče kdaj tudi triatlon.

Vse skupaj prav lepo pozdravljam in se veselim druženja, z vami.:D
Uporabniški avatar
 sparkica
#83496
MarkoH napisal/-a:Pozdravljeni,

Bom pa še jaz kaj pripomnil.
Sem Marko iz Maribora. Sem univ. dipl. inž. računalništva in informatike in sem trenutno zaposlen kot mladi raziskovalec na FERIju. Tečem od januarja 2002 (s krajšimi prekinitvami), predvsem zaradi rekreacije. V zadnjem času se bolj udeležujem tekomovanja. Letos, na 11. Lj maratonu, sem prvič pretekel 42,2 km :D
Drugače sem zagrižen računalničar in zeeelllooo rad potujem. Poročen se nisem, a se bo to počasi tudi spremenilo :)

lp vsem,
Marko


Marko, midva se pa poznava :) Če ne drugače, se vidiva kdaj pa kdaj na hodniku v službi in medinštitutskem bowlingu :)

Lp, Mateja
Uporabniški avatar
 sparkica
#83499
Skrajni čas, da se predstavim...

Sem Mateja iz Maribora, že tretje leto zapored stara 25 let - toliko bom stara do svojega 50 leta, ker sem se tako odločila :) Z MarkomH sva dejansko sodelavca - oba računalničarja in oba raziskovalca...

Obožujem gorsko kolesarjenje, pohodništvo, hribolazništvo in vse ostale izpeljanke športov, kjer si človek zbistri duha, premaguje lastne meje in se zabava.

S tekom sem začela v letu 2006, ko sem v knjižnici naletela na nekaj super barvastih knjig o teku, ki so me najprej privabile z izgledom, potem pa še z vsebino :) Ponosna sem nase, ker mi je uspelo teči na starega leta dan in tudi na novega leta dan (2007) :) Maloštevilni mimoidoči so me samo čudno gledali, jaz pa sem se odločila, da hočem pred svojim petim 25. rojstnim dnevom preteči kak maraton. Za to je pa potrebno delati! Ne za druge, ampak zase :)

Med tednom tečem pred službo na tekaški stezi v fitnesu, ker mi drugače čas ne dopušča. S tem počim dve muhi na en mah: opravim svoj "trening" (preden pride kaj vmes) in napolnim svoje baterije :) Priporočam vsem, ki se jim ljubi vstajati pred šesto uro :)

Čez vikend sem ponavadi v Celju, kjer si privoščim malo daljši tek (10K +) na svežem zraku. Pa še paše :)

Kakorkoli že, pri teku uživam 100 na uro :) Upam, da se kaj srečamo...
 antonija
#83629
Se nekaj o meni:

Jan, 27 let, univ dipl. kem., studiram naprej za dr. (Prevec) Navdusen nad racunalnistvom, gizmoti in gadgeti. Sportnik od mladih nog z eno dooooolgo pavzo od sredine faksa do dveh mesecev nazaj ko sem zacel teci. Rumena zobna scetka, pisane boksarice.

Cilji so dopolniti vsakdan (sedenje na busu, sluzbi, doma,...) z necim kar poganja kri po telesu in skrbi za fiziolosko in psiholosko kondicijo. Aja, pa maraton bi rad pretekel v roku parih sezon.

P.S.: Pa fantek sem, ne puncka (tudi ce koga zavede nadimek na forumu) :oops:
Uporabniški avatar
 sinisini
#83798
Še mene je nekdo navdušil da se predstavim.....sem Matej iz Šoštanja,ata Ane in Martina ki jih imam zelo,zelo,zelo rad,star sem 34 let in tečem od 1.sep 2006 :P Tek je en sam velik užitek,na maratonu ali kakeršnem koli teku še nisem bil,prijavljen pa sem na sežanski maraton.....tečem skoraj vsak dan in to je to.....ČIST SEM NOT PADU......uživajte
Uporabniški avatar
 shash
#83804
To moraš poskusit, mislim da boš užival.
Če smem vprašat ali na 8 km ali na 21km?
Pa poročaj kako je bilo.
Veliko užitkov pri teku.
Drži se.

LP
Uporabniški avatar
 sinisini
#83812
Probal bom na 21.....moram pa povedat da sem se že nekajkrat spravil tečt 21 in mi je do sedaj vedno ratalo,ampak vedno okoli 1.45...ampak vedno tečem sam,sedaj upam na pomoč množice meni podobnih....bomo dobili krila
Uporabniški avatar
 EčO
#83813
Res ti možica da krila :!: Sam je lahko to zlo dvorezno :!: Lahko tečeš bolje lahko pa te na začetku preveč potegne množica in se skuriš potem pa na koncu pregoriš in je čas še slabši :!:

Poslušaj sebe in svoje telo in ne glej nožice :!:
Uporabniški avatar
 perpetruum
#83829
sinisini napisal/-a:Probal bom na 21.....moram pa povedat da sem se že nekajkrat spravil tečt 21 in mi je do sedaj vedno ratalo,ampak vedno okoli 1.45...ampak vedno tečem sam,sedaj upam na pomoč množice meni podobnih....bomo dobili krila


...mislim da je tempo 5 min/km zelo soliden...itak je car vsak, ki preteče v kosu 21 km (meni še manjka ene 19 km :oops: )

...na lanskem kraškem maratonu bi za tvojim hrbtom priteklo na cilj še ene 450 tekačev (v skupni moški konkurenci...)...tako, da vsaka čast!!!

lp...peter

p.s.: ...sem pobrskal še na Večno lestvico pol-maratoncev in pol-maratonk TF...tudi v tej elitni konkurenci si okrog stotega mesta (od cca 160 se mi zdi...)...
Uporabniški avatar
 milkec
#83834
sinisini napisal/-a:Probal bom na 21.....moram pa povedat da sem se že nekajkrat spravil tečt 21 in mi je do sedaj vedno ratalo,ampak vedno okoli 1.45...ampak vedno tečem sam,sedaj upam na pomoč množice meni podobnih....bomo dobili krila


Po lastnih izkušnjah je 5 min /km zelo dober tempo. Pa vendarle tudi desgljiv večini navadnih tekačev le s tekanjem. Se pravi, da se do tega rezulata da dokaj enostavno (to še vedno pomeni z veliko teka) priti. Za hitrejši tempo pa se je potrebno malce bolj posvetiti teku; kak interval, malo bolj razgiban tek in podobno.
Uporabniški avatar
 shash
#83867
Se strinjam z Mikcem.
Lep tempo za rekreativce Sinisini.
Meni še kar nekaj manjka do tega tempa.
Na krajše teke še spravim pod 5min/km, pri 21km pa tempo kar močno pade.
Upam da se bom približal 2h na kraškem polmaratonu.

LP
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#83881
Pozdrav!
jelena napisal/-a:....snip, snip.....Rada prebiram forum in zbiram pogum, da se kdaj pridružim Goladarjem :lol: !

8) Jelena, ti se kar junasko pridruzi. :) Smo sicer zelo grozni in vse novince na mah pozremo s kostmi in kitami vred. ;) :twisted: In tako novinci izginejo za vedno. Je pa res, da je vedno vec "starih mackov" med goladarji. :)
Srecno!

lp, oranzni slon
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA