Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 milkec
#3941
Veliko smo govorili o organizatorjih, nikoli pa še nisem zasledil, da bi kaj rakli o nas samih. V bistvu mi je idejo za tale post dal včerajšnji dogodek na teku, ko sem po prvi okrepčevalnici vrgel pijačo kak meter stran od ceste. To sem naredil povsem podazvestno, sploh razmišljal nisem, kaj pa vem, mogoče je toliko stran odletela tudi zaradi tega, ker je več kot pol soka ostalo še notri, ampak sploh ne bi o tem razmišljal, če ne bi slišal nekoga od zadaj kako je začel dajati vso energijo v vpitje in stokanje in joj in joj, kaj se grem in kaj delam in ne vem kaj. Pa predno sem pogruntal zakaj se sploh gre, sem bil predaleč stran, da bi se obrnil in šel pobrati, da bi zadostil nergačem.

No zdaj pa me zanima, kakšne imate vi kaj izkušnje s tem in podobnim. Koliko stran mečete kozarce in flaške, pazite na njih ali ne. Pa še kakšna zadeva, ki vas moti pri tekačih, ker najbolje je, da se zavedaš, da ne naredi tistega, kar si ne želiš, da bi drugi tebi naredili. Včer smo trije skoraj vseskozi tekli vzporedno in tako zavzemali kar velik del ceste, predvsem pa po kolovozu je mogoče res bilo malo ne fer od nas, da smo zavzeli kar celotno progo. Saj ko smo se začeli prehitevati na kolovozu smo ugotovili, da to ni v redu, ampak do takrat smo že lahko komu kakšen živček uničili. Pa recimo kako vi gledate na to, da vas kdo ogovori med tekom, ker sam, še prav posebaj če sam tečem skoraj vsakega drugega ogovorim. Pa me eni kar postrani gledajo z enimi pa se prav zaklepetan.

Hvala za vsa vaša mnenja, da bom lahko na naslednjih tekih še manj moteč za okolico!
Uporabniški avatar
 ero
#3959
bom še jaz dodal svoj včerajšnji vtis, ki ne leti na nas tekače ampak na spremljevalce na kolesih.

ravno na makadamskem odseku mi je rahljala živčke gospa na kolesu, ki se je neuspešno trudila priti mimo tekačev, ob tem pa se je še izogibala luknjam, zavore so cvilile, ... svašta. najraje bi jo nadrl in ji rekel naj počaka, da odtečemo mimo. a bi se punca načakala :twisted:

ne vem, kako je z vami. mene vsiljivi kolesarji motijo. saj smo na teku, ne?
Uporabniški avatar
 milkec
#3963
hm... zdajle sem se spomnil, da ko smo včer dvakrat prehiteli kolesarja, sem imel že na koncu jezika, če pomagam porivati :lol:

No kakorkoli, mislim, da imaš prav, predvsem tam, kjer se ne da, se pač ne rine z glavo skozi zid. Če so lahko čakali avtomobili in motorji, bi lahko tudi oni! Me pa drugače po navadni cesti niso motili, ker je bila dovolj široka!

----------------------
Še eno vprašanje: a obstaja kak vzklik, da se spusti naprej hitrejšega, nekaj takega kot je pri smučarskem teku?
 Odzadnjak
#4018
milkec napisal/-a:No zdaj pa me zanima, kakšne imate vi kaj izkušnje s tem in podobnim. Koliko stran mečete kozarce in flaške, pazite na njih ali ne.


Ha, s tem je takole:
- ko se bližaš okrepčevalnici v skupini, moraš vedeti kaj hočeš:
a> hočeš okrepčilo --> pospešiš, da si med prvimi in dobiš, ali upočasniš, da si med zadnjimi in dobiš.
b> ne rabiš --> izkoristiš priliko ter "natočiš" (pojačaš tempo) da se tako otreseš skupine ali jo vsaj razbiješ.
c> ne rabiš, samo "delaš gužvo", da morda kdo ostane brez... to je (ne-fer) taktika...
d> stegneš roko in "pokosiš" vse kozarce na mizi, da res nihče za tabo ne dobi nič (jep, tudi to se je že zgodilo!)

- ko dobiš kar že dobiš, ponavadi vržeš stran, kjer ti pač "pade dol". Fer pa je, da vržeš vkraj, da drugi za tabo po tem ne hodijo, da ponudiš sotekaču, ki je ostal brez vsega in je s tabo vštric, da odvržeš tam kjer ima organizator kake pobiralce odvrženega. Paziš le, da koga ne zaliješ, da ga ne zadaneš ali kakor koli oviraš.

- o spremljevalcih bi se dalo pisati romane... Še hujši od kolesarjev so mopedisti, ali kak dizel kombi, ki vozi pred tekači in "čisti" zrak... So tudi tekme, kjer po progi vozijo avtomobili in med sila uvidevnimi so tudi pravi "norci" ki hočejo vedno in povsod prednost.

- ogovarjanje, stokanje, hropenje, pozdravljanje je lahko del taktike, lahko je simpatično, če je pa komu moteče naj bo enostavno tiho, ker je škoda moči za razparvo sredi tekme..

- moteče spremljevalce se navadno glasno "nadere" naj se speljejo stran. Ponavadi to zaleže.
 mojA
#4049
Zanimiva tema.
Sprva sem tekla s prazno embalažo v roki in iskala primeren prostor, kam odvreči. Sedaj sem se navadila: popij, odvrzi na kraj in pazi, da koga ne zaliješ.
Navadila sem se tudi pljuvati. Sedaj znam to odlično izvesti, potrebno pa je paziti, da ne zaliješ še koga za seboj ali ob strani. Če je burja, je to čisto lahko.
Sama navadno pozdravim ali spodbudim kakšnega tekača. Rečem kakšno besedo ali dve. Obvezno vrnem pozdrave navijačem . Treba jih je negovat, včasih tako pomagajo, ko si na koncu moči. Nisem pa pristaš dolgih razprav in nakladanj, ker tečem in nimam moči za govorjenje.
Pazim, da ne oviram ostalih, če me kdo želi prehiteti. Ali da jim ne tečem pod nogami. Italijani to kar radi delajo, stalno se ti motajo pred nogami in se gužvajo, navadno so še namazani s kakšnimi ostrimi kremami, da mi gre na kihanje.
Kar se pa kolesarjev, motoristov in sprehajalcev na tekaški trasi tiče pa mislim, da se res ne spodobi, da se v času tekme gužvajo in motovilijo med tekači.
Fer bi bilo tudi od obiskovalce WC-jev pred tekmo, da dajo prednost tekmovalcem. Veliko je namreč takih "nosek napudrat"pa ti samo gužvo pri umivalnikih in kabinah delajo.

Mogoče bi bil pa kakšen tekaški bonton čisto ok, morda celo že obstaja. Dejmo raziskat !

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA