Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#81804
klatez napisal/-a:Tudi jaz sem včasih uporabljal Športni dnevnik. Tudi mene je motilo, da nisi mogel vpisati več dejavnosti enake športne zvrsti na isti dan. Drugače pa je program vredu, le avtor ga ne razvija in dopolnjuje več. Je zgleda na trgu kar veliko ustreznih zamenjav.

Ker imam Garmina, se mi zdi trenutno najbolj praktičen in zame najbolj ustrezen tale: http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/
Program ima možnosti sto in enega pregleda, analiz, razvrščanje po športih, pregled uporabe opreme (superg), pregled osebnih podatkov (teže, pulza, počutja, bolezni,...).

Seveda pa je zakon še vedno tudi excelova tabela...



Kljub temu da imam POLAR 810 zadnji model pa se lahko snovalcem polarja tole kar malo kolca :lol: .Bomo videli kaj bo letošnja letina prinesla ob koncu leta!
ČAO!
 usmiljeni_brat
#81809
Športni dnevnik je zakon. V bistvu ima vse kar potrebujem, razen omenjenih dveh tekov v enem dnevu. Upam, da bo avtor prisluhnil željam in dodal še to funkcijo.
Drugače pa če koga zanima, dela Športni dnevnik brez težav tudi na Windows Vista.
Uporabniški avatar
 Primozs
#81830
Sem opazil, da je še kar nekaj zanimanja za moj program. Tudi na mail še kar dobivam razne predloge in
prijave napak.

Stvar pa je naslednja:
Ko sem začel s tekom sem na internetu iskal program, ki bi mi omogočal vpisovanje tekov.
Najprej sem našel zanimiv in enostaven program

Runner's log (http://www.download.com/3001-2136_4-6893549.html)
Če rabite samo vpisovanje tekov (omogoča tudi več vadb na dan!) je kar v redu, vendar sem čez čas pogrešal nekaj stvari
zato sem začel iskati drugega.

Na internetu sem našel program RunLog (http://pegasussoftware.com), ki nudi zelo veliko, vendar pa omogoča samo 30 zapisov,
če ga ne registriraš (45$). Program se mi je zdel zelo v redu in bi ga tudi registriral, vendar takrat še nisem imel kreditne kartice
(cracka pa tudi ni nikjer).
Preiskušal sem tudi razne druge program, vendar mi noben ni bil všeč.

Tako sem prišel do zaključka, da bom poskusil sam narediti program za vodenje dnevnika.
Svoje čase sem pisal programe na ZX spectrumu, zato sem imel nekaj izkušenj z programskim jezikom basic, pa tudi
Visual Basic sem malo probaval. Tako sem si naložil Visual Basic in začel z izdelavo programa, preučil nekaj knjig in forumov
in kmalu izdelal enostaven program, ki je zadovoljeval moje potrebe. Tako nisem predvidel, da bom tekel ali kolesaril več kot enkrat na dan (takrat to počel največ trikrat tedensko) uparabljal več kot 5 copat in več kot 20 različnih relacij,... Program sem omenil na forumu bicikel.com in takoj so začeli prihajati razni predlogi itd.
Program je s časom postal vse obsežnejši z veliko funkcijami, ki jih še sam nisem razumel in uporabljal. Ker sem se programiranja šele bolj
učil sem v prostem času vse več programiral in iskal rešitve po internetu in skoraj nič tekel. Naj tukaj še omenim enega člana foruma, ki mi je
zelo pomagal z razno teorijo, izrazi in predlogi - to je Filipid, ki nas je prehitro zapustil in lahko rečem da je četrtina idej njegovih.

Zadnje leto mi je spet zmanjkalo malo volje, tako de se posodobljanja programa nisem niti lotil (včasih, kaj zelo majhnega) in bi rabil nekaj časa,
da bi spet kaj dodal in poravil (pa tudi malo več treniram - snega pa od nikoder).
Program je bil v začetku malo narobe zastavljen, ker sem bil brez tekaškega in programerskega znanja, tako da je dodajanje raznih novih funkcij
malo oteženo, ker so nekatere stvari bile prehito definirane.
Razmišljal sem, da bi ga napisal na novo, vendar bo za kaj takega najbrž premalo časa.

Mislim, da sta zgoraj omenjena programa v redu, prav tako pa je zelo v redu postal Polarjev program, ki se zdaj imenuje Polar Pro Trainer.

Mogoče pa si bom vzel nekaj časa, da bom kaj preuredil v programu, ker tudi mene precej stvari moti:)

Upam da nisem preveč naložil.

Lep pozdrav,

Primož
Nazadnje spremenil Primozs, dne 12 Jul 2018, 13:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Vreme
#81833
Primozs pohvalno, da si se oglasil. Vsekakor sem tudi sam pred leti preizkušal take ali drugačne programe, pa mi je bil tvoj najbolj všeč, mogoče tudi iz razloga, da je v slovenščini...

Vsekakor je prav, da daješ prednost treningu kot pa programiranju, če pa boš imel čas pa le kaj dodaj in nam sporoči!

:D
Uporabniški avatar
 RoKo
#81875
Super Primož. Tudi moj mejl je bil med njimi. Če si se vsega lotil brez nekega programerskega znanja si naredil enkratni izdelek. Če pa smo te uspeli prepričati da se boš ponovno lotil in naredil še kaj ....., je pa sploh enkratno. Slovenščina... to je dobro, nismo se vsi v mladih letih učili angleščino. že res da nekaj znam, pa se rajši ukvarjam z vsem kar je v SLO. :Fslo

Mene ne mori V ŠD nobena stvar, edino kaj dodaj.

LP
Uporabniški avatar
 Vreme
#81985
Novi član wega mi je dal idejo. Tako zanimivo je začel voditi svoj dnevnik da bi predlagal, da bi v stilu Gradbenega spletnika na http://www.podsvojostreho.net naredili na forumu tudi tekaški spletnik v katerem bi lahko opisovali svoje prigode, cilje in še kaj med treningi in tekomavanji! :9
Uporabniški avatar
 matej712
#82004
tale "blog" spletnik oz. dnevnik pri gradbenikih je pa zakon

sicer pa jaz še vedno za vodenje dnevnika uporabljam dobri stari papir (imam celo zelo stare zapiske s kolesarskih tur, ko sem bil še v osnovni šoli :oops: )
Uporabniški avatar
 Vreme
#82014
matej712 napisal/-a:tale "blog" spletnik oz. dnevnik pri gradbenikih je pa zakon

sicer pa jaz še vedno za vodenje dnevnika uporabljam dobri stari papir (imam celo zelo stare zapiske s kolesarskih tur, ko sem bil še v osnovni šoli :oops: )


Saj ni potrebno zaradi tega delati blog, samo novo temo tekaški dnevniki bi odprli v kateri bi si pač vsak odr novo temo...
Uporabniški avatar
 perpetruum
#82026
meni se tole ne zdi slaba ideja...?
pa se primerjava....za vzpodbudo....
:)

dober tek...pp
Uporabniški avatar
 Lenuh007
#82027
Pozdrav!

Da ne bom odpiral nove teme, ker bi moral isti naslov napisat.

A mi lahko kdo pove, kaj vse je potrebno pisat dnevnik?
Kako se ga bere?

Mogoce mi kdo vedel kako me napotit; internetna stran, mogoce članek v kaksni reviji?

Najlepsa hvala vsakomur!
Uporabniški avatar
 matej712
#82031
jest pišem:
kilometre (izmerim po nvatlasu ali z biciklom)
višince
čas
povprečen in max. pulz
kalorije
včasih še traso ture in kakšno opombo

za kolesarske ture še traso in kadenco (odkar imam števec s kadenco)

pri nekaterih turah tudi čas določenega odseka (npr. samo čas vzpona od vznožja do vrha hriba).
Uporabniški avatar
 Lenuh007
#82033
Aha...
In kako potem beres podatke za nazaj?
Jih samo primerjas med sabo ali napredujes al nazadujes na dolocenih "referencih" odsekih proge (konkretno za kolesarjenje)?

Zdej bi pa se nekaj ogkrog energijske bilance.
Kolk vnosa s hrano imas, ni tesko sledit.
Kako pa sledis kolk si pokuril, da ves a si prece pojedel, ali si premal pojedel ali pa recimo, kolk moras pojest, da se regeneriras?

Hvala se enkrat!
Uporabniški avatar
 matej712
#82049
Napredek enostavno primerjaš vsake toliko časa, če odpelješ (odtečeš) isto progo. Če je povprečni pulz nižji oz. čas krajši ali celo oboje 8) si zmagal.

Glede porabe energije zaupam polarju. Tistih nekaj % odstopanj je za rekreativca še vedno dovolj natančno.

Prehrana - tu ne kompliciram preveč. Med tekom ne jem (razen kakšen gel na tekmovanjih). Če tečem več kot uro, uro in pol, vzamem s seboj izo+energijski napitek (isostar, maratonik, enervit..). Po treningu navadno pojem sadni jogurt, kakšno sladkarijo, včasih si privoščim pivo. Pijem veliko tekočin (voda, čaj, razredčeni sokovi). Na bicikel (daljše ture) vzamem kar nekaj hrane, najmanj 1-2 energijski ploščici/banano na uro (meni so najboljše corny-free in tiste iz hoferja). Približno pol litra izo+energ. napitka na uro. Poleti več tekočine.

Še par pravil o prehrani - pred treningom kompleksni OH, po njem lahko enostavni OH + B, zvečer manj OH več B. Dovolj vlaknin, mikroelementov (sadje zelenjava), dobrih M. Seveda brez pretiravanja - tudi kakšna zaska, klobasa ali pečena rebrca včasih prav paše.

Da ne bom čiso off-topic. Koliko vas je, ki si vodite tedensko/mesečno statistiko treningov? Koliko uporabljate pulzmeter pri plavanju?
Uporabniški avatar
 Lenuh007
#82054
Super!
Pri prehrani sva prblizen na istem.

Hvala ti!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA