Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 matej712
#82059
rajkor napisal/-a:Saj ni potrebno zaradi tega delati blog, samo novo temo tekaški dnevniki bi odprli v kateri bi si pač vsak odr novo temo...


nekaj takega kot TUKAJ ali
TUKAJ ali
TUKAJ

samo, da bi imel vsak svojo temo :idea: :?:
Uporabniški avatar
 Vreme
#82066
@Matej 712 jaz govorim o tem, da bi tako imeli urejeno na tekašmem forumu, drugače pa bi lahko imeli urejeno nekako tako, kot imamo na vremenskem forumu:

http://www.vreme-si.net/forum/viewforum.php?f=4

torej zelo enostavno, odpre se tema tekaški dnevnik in potem si v njem vsak odpre svoj dnevnik :D
Uporabniški avatar
 perpetruum
#82070
matej712 napisal/-a:Napredek enostavno primerjaš vsake toliko časa, če odpelješ (odtečeš) isto progo. Če je povprečni pulz nižji oz. čas krajši ali celo oboje 8) si zmagal.

Glede porabe energije zaupam polarju. Tistih nekaj % odstopanj je za rekreativca še vedno dovolj natančno.

Da ne bom čiso off-topic. Koliko vas je, ki si vodite tedensko/mesečno statistiko treningov? Koliko uporabljate pulzmeter pri plavanju?


...sam sem si sestavil razpredelnico v excel-u...zapisujem dan (pomembno se mi zdi da označiš tudi dneve počitka) :) , teke in kolesarske ture si poimenujem, razdaljo, čas, povprečen in max HR, kalorije (zaupam Suunto-tu), in EPOC, ki pa ne vem čisto natančno kaj pomeni (Suunto ovrednoti če gre za dober, zelo dober ali pretiran trening glede na podatke, ki sem mu jih o sebi sam dal...)...če gre za neravno progo vpišem tudi seštevek višinskih metrov vzponov (tudi to mi poda Suunto)...

razpredelnica je narejena tako, da mi sešteva čase teka, kolesa in kilometre...in kalorije za mini nadzor...tako da imam mesečni pregled...tedensko me niti ne zanima (?)...kolikor uspem pač

v mapo vstavljam tudi printe , ki si jih sprintam iz analize Suunto Training Managerja...tam je podatkov cel koš (poraba kisika, število vdihov, diagram HR, diagram EPOC, diagram višinskih gabaritev, ...), včasih dopišem na roke še kakšen komentar (opravičilo, zakaj mi ni šlo boljše... :D :? )

mapa postane kaj hitro debela....hja, pa včasih še analiziram na roke hitrosti posameznih odsekov, za primerjavo s predhodnimi teki...

kar nekaj dela je s temle tekom... :shock:

perpetruum
Uporabniški avatar
 Wega
#82075
Ali pa takole, kot sem naredil v gmailu: razpredelnico in dnevnik

za spodbudo nam novincem bi bila tema, kot je predlagana zgoraj super, saj bi kakšen izkušenejši morda zadevo prebral, ko bi mu bilo recimo dolgčas in opozoril na napake...
Uporabniški avatar
 EčO
#82079
Bravo Wega. Pametno si se lotil zadeve! Premišljeno in počasi. Nakup novih copat se ti bo obrestoval. Kar vstrajno in počasi naprej.

Aja! v razpredelnici popravi datum zadnje vaje :wink:
Uporabniški avatar
 Vreme
#82081
Wega napisal/-a:Ali pa takole, kot sem naredil v gmailu: razpredelnico in dnevnik

za spodbudo nam novincem bi bila tema, kot je predlagana zgoraj super, saj bi kakšen izkušenejši morda zadevo prebral, ko bi mu bilo recimo dolgčas in opozoril na napake...


Joj wega resnično postanem dobre volje ob tvojem pripovedovanju, še mene kar kuriš zraven, torej v soboto oba natknevma teniske in ajd.

Po slogu tvojega pisanje bi rekel, da bi bilo primerno to opisovati vsaj v kakšnem blogu, upajmo pa tudi, da bodo moderatorji naredili temo tekaški dnevnik :idea:
Uporabniški avatar
 vidavida
#82341
Jaz pa za vodenje vseh fizičnih aktivnosti uporabljam program Horuk. Super zadeva.
Program je brezplačen. Ob inštalaciji je za popolno delovanje vseh funkcij potrebna registracija pri avtorju programa (brezplačno).
Program dobite na www.malovrh.com

Lep pozdrav in dober tek.
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#82385
Le tako naprej Wega, dobro si si zastavil pot, kar pogumno stopaj cilju naproti. :)
Uporabniški avatar
 shash
#82387
Bravo Wega, ti samo vztrajaj. Dobro pri teku je to (če le ni poškodb), ko vztrajaš nekaj časa in redno vadiš, ti to pride v kri in si teka kar lačen.
Z veseljem spremljam tvoj dnevnik, predvsem pa podatek o tvojih kilogramih. Namreč, jaz sem šel na 11. LM z 86 kg treniral nisem veliko in sploh neredno. Sedaj tečem - evo danes zaključujem tretji mesec - s po 130 km na mesec, jem približno enako in imam 88 kg :evil: :evil: .
Eni mi pravijo, da sem pač nabil iz mal špehca mišice, ki pa imajo večjo gostoto in zato kile ne grejo dol, oziroma so šle celo gor. Upam, da jo to res in da ni slaba tolažba.
Ali mi mogoče lahko kdo na to temo pove kaj več?
Mogoče še to, delam tako kratke teke ( 4000m) z večjo inteziteto, kot daljše teke ( 16000m ) počasi - tam okrog 5:30/km. Imam pa 15 treningov na mesec. Po hlačah pa sicer vidim, da sem nekaj izgubil, predvsem zadaj na bokih. Res pa je, da se zavedam, da tako hitro dol po kg le ne bo šlo - stradat se pa tudi nočem.
Wega, želim ti da zgradiš vztrajnost in disciplino, potem bo pa tudi ostalo.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
 perpetruum
#82393
Wega napisal/-a:Ali pa takole, kot sem naredil v gmailu: razpredelnico in dnevnik

za spodbudo nam novincem bi bila tema, kot je predlagana zgoraj super, saj bi kakšen izkušenejši morda zadevo prebral, ko bi mu bilo recimo dolgčas in opozoril na napake...


...čestitke Wega...dobro si zastavil...držim pesti za tvoj napredek....

...sam začenjam v drugo s tekom, ker sem moral zaradi natega mečne mišice in viroze prekiniti s tekom za skoraj mesec dni...včeraj prvič tekel/hodil slabih 5 km po PST-ju...tako, da sem na približno istem kot si ti...

še mali komentar...se mi zdi, da imaš zelo visok max. pulz (177 ?)...sam si nišem še nikoli izmeril višjega kot 163...je pa res, da sem pljučni bolnik in da me preje izda sapa, kot uspe srce poskočiti do višjih obratov...

dober te...in sa kaj srečamo na PST-ju...

perpetruum
Uporabniški avatar
 Wega
#82404
Ha! Jaz sem pa mislil da nihče več ne bere… Tako sem pisal malo bolj sproščeno, bolj zase, hmmm, še dobro da nisem opisal dogodivščine s tistim dekletom, ki je potrebovala umetno dihanje…

No – najprej naj povem, da teči nisem začel zaradi kil, v knjigi (ki je sedaj moja biblija) je bilo to jasno razloženo. To, da gredo kile dol je bolj posledica tega, da sem se zgrozil, koliko pravzaprav pojem v enem dnevu, ko sem si to začel zapisovati v razpredelnico. Prav to bi svetoval vsem, ki se redijo »iz nič«: zapisujte si za vsak dan, tudi če nimate nobenega namena teči.

Kar se pulsa tiče, tudi mene je 177 presenetil, je pa res, da gre za ceneno merilno napravico (AEG ura in prsni pas, kupljena za slabih 5 K SIT na razprodaji kakšno leto nazaj), tako, da je vprašanje kaj je res. Res pa je, da sem v enem trenutku malo pretiraval: že itak sem sopihal daleč od »zmožnosti pogovora«, ker bi moja pogovorna hitrost bila bolj hoja kot tek, potem pa sem čisto samodejno pospešil, ko je mimo mene stekla skupinica prešernih mladcev, ki se je smejala in pogovarjala kot bi bili na kavici (…stari, ej smo uletel u eno selo, ej, stari, bogu za hrbtom, … hahahahaha!!). Sem mislil da je to pravi tempo, pa zame (še) očitno ne.

Bom pisal še naprej, sebi v spodbudo, če pa še kdo prebere pa tudi prav. Link je sedaj tule spodaj na ikonici »www«, za pikantne podrobnosti pa boste morali klikniti na zasebna sporočila…;)

Resnično hvala za spodbude, veliko mi pomenijo!!
Uporabniški avatar
 perpetruum
#82407
...ja tudi sam ne poznam tega fenomena "tek pri pogovorni hitrosti"...sic, ko samo pomislim da bom sedaj stekel, začnem globoko dihati...po dveh minutah pa sem na 155 udarcih in samo še sopiham... :oops: :)

ampak se trudim...že kakšne pol leta...in se bom še naprej in še bolj, ker mi je res fajn...
Uporabniški avatar
 shash
#82408
Ja Wega, menda pa ja bomo kaj brali, zato pa smo tukaj gor. Sploh pa zanimivo pišeš.
Mene je tudi - predvsem na začetku - znalo zanesti, da sem ob kakšni gruči ljudi pospešil (človeški ego dela čuda - samo da se malo napihuje koliko je dober). Ampak sedaj je precej drugače če tečem počas je to počas. Če imajo lahko Kenijci na stotine kilometrov v zmernem tempu ( seveda za njih hehehehe) bom pa še jaz zdržal in učil telo kurit maščobe.
Wega sam vztrajaj in delaj po programu.

Veliko užitkov pri teku.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA