Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#82152
kot vsak, imam tudi jaz svojo osebno progo (ki jo poljubno spreminjam), ker mi postane dolgčas, če tekam samo v krog (hipodrom), ali pa po asfaltiranih cestah. kar nekaj časa sem razmišljal kako bi izmeril razdaljo poljubne proge, ki mi tisti dan pade na pamet. najboljši in najhitrejši način je uporaba NVATLAS-a http://kremen.arso.gov.si/nvatlas (naravovarstveni atlas RS). za uporabo se ke treba registrirati z emailom, potem vam program pošlje geslo na email...
NVATLAS ima fotografske posnetke cele slovenije, kjer je mogoče poljubno iskati in tudi najti vsako kozjo stezo po kateri se preganjamo, omogoča spreminjanje merila od "dosti" do min 10m, najbolj uporabno merilo je okoli 100m. omogoča tudi merjenje razdalj!!! kar se mi zdi najbolj zanimivo za tekače na naslednji način: izbereš si svoje začetno območje na merilu cca10m, klikneš na ikono ob spodnjem desnem robu slike, ki ima dve navpični črti, med njima črto s puščicami in m (kot meter), nato klikneš na svoj štarni položaj in se pomikaš s "kliki" po sliki naprej. premikanje slike je možno s puščicami na vseh robovih in kotih slike (smeri s, j, v, z in vmes). priporočam etapno merjenje (po 500m skupaj), ker se lahko zgodi da se vmes zmotiš in se izgubiš. ta način sicer potrebuje osnovni občutek za orientacijo in dokaj dobro poznavanje okolice skozi katero tečemo. pa obilo uspeha vam želim ob igranju in merjenju razdalj na vaših najljubših progah.

lp b
Uporabniški avatar
 marčni zajec
#82166
jaz uporabljam naravovarstveni atlas. na www.mapmyrun.com niso lepo vidni vsi kraji. nekateri so super (ljubljana, primorje...), nekateri pa se zelo slabo vidijo (maribor, celje...). tam si nimaš s tem programom kaj pomagat. ali pa se da to mogoče kje kaj nastavit, pa jaz ne znam?
 bauc
#82177
mojstri, nismo vsi v ljubljani in okolica doma... edini problem se pa pojavlja na poraščenih terenih kjer se ne vidijo kozje poti.
kako pa rešujete ta problem???

danes gremo malo v hrib, upam da ne bo preveč ledeno
 bauc
#82196
rajkor, jaz sem pa že mislil da sem rahlo butast z nalaganjem tega googla earth za mapmyrun.
mi nekakko ne gre...
sladki vrh torej, greš kaj na marijo snežno???
Uporabniški avatar
 Vreme
#82199
bauc napisal/-a:rajkor, jaz sem pa že mislil da sem rahlo butast z nalaganjem tega googla earth za mapmyrun.
mi nekakko ne gre...
sladki vrh torej, greš kaj na marijo snežno???


@Bauc, ja seveda grem na marijo snežno, no ja v snežinko na pico :)

Drugače pa sem še trenutno tako nabit z kondicijo, da še samo okli Sladkega Vrha tečem.

Bauc odkod pa si, nimaš nič napisano v avatarju :)
 bauc
#89709
zanima me kako stvar uporabljate in ali je kdo odkril še kaj bolj zanimivega.

lp b
Uporabniški avatar
 Vreme
#89715
bauc napisal/-a:zanima me kako stvar uporabljate in ali je kdo odkril še kaj bolj zanimivega.

lp b


Jaz sem si svoje proge, katere v večini uporabljam izmeril kar s kolesom :lol:
Uporabniški avatar
 jozica
#89721
Vreme napisal/-a:
bauc napisal/-a:zanima me kako stvar uporabljate in ali je kdo odkril še kaj bolj zanimivega.

lp b


Jaz sem si svoje proge, katere v večini uporabljam izmeril kar s kolesom :lol:


Sva že dva, jaz tudi tako izmerim svojo progo :lol: .
Uporabniški avatar
 Kokiii
#89752
Kolo je tudi po mojem najbolj praktičen pa natančen način da si izmeriš kilometre...
Uporabniški avatar
 Vreme
#89753
Denis26SV napisal/-a:Kolo je tudi po mojem najbolj praktičen pa natančen način da si izmeriš kilometre...


Natančen skorajda, praktičen pa samo v primeru, če tečeš vedno po izmerjeni poti!
 Igi69
#89754
Najlažje in zelo natančno ter najhitreje je z uporabo TIS-a. Kupiš ga pač enkrat za tistih 15 EUR ali pa ga snameš iz neta, kakor kdo :wink:

Je res precej uporabna zadeva. Tudi, če grem kolesarit in si vnaprej zamislim neko turo, preverim, koliko km znese. Da se ne bi predaleč odpeljal :D Morda bi lahko le še več višinskih oznak vnesli v TIS.
Uporabniški avatar
 javaman
#91929
Preberite si clanek v Poletu: Steza je resnica.

Zanimiva varka z avtomobilskim merjenjem.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA