Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 2cho
#83717
Lep pozdrav!

Odpiram novo temo saj potrebujem malo pomoči in mislim da ste pravi naslov...
Potrebujem namreč seznam trim stez v Ljubljani in bližnji okolici... Za Mostec že vem, zanima pa me če poznate še kakšne? Kje so, kako so opremljene,dolžina,morda višinska razlika itd...
Čim več informacij bi bilo zaželjeno!!

Hvala za pomoč...

T
Uporabniški avatar
 Car
#83725
skoraj prepričan sem, da je bila ta tema že predebatirana na forumu..vzemi si malo časa in prečekiraj predvsem kronološko "zgodnejše" teme tega foruma....spotoma še povem, da je luštna trim steza v Ljubljani (in ne v okolici, kot bi morda kdo mislil - je od začetka trima pri Brunarici Zadvor pa do table s prekrižanoim imenom Ljubljana vsaj 300 m) tista v Zadvoru....

geslo: trinajstka je še vedno LPP...:-)

dolžina: cca 3 km
20 vaj, ki so večinoma v dobrem stanju
konfiguracija terena: gričevnati vzponi in spusti z odtenkom ravnine
višinka razlika: nekaj razlike je zagotovo

+ trim stezo lahko preko poti, ki vodijo do Urha ustrezno podaljšaš...

+ bonus, če obiščete stezo v naslednjih dvajsetih minutah lahko podaljšate izlet z obiskom skoraj hribovske vasice Orle, kjer se ponudi odcep proti Golovcu ali proti Molniku...

mah..to je najboljša trims steza, kar jih poznam, ever....možnosti za nje izkoriščanje je obilni miljon in več...
Uporabniški avatar
 -metka-
#83732
Ravno včeraj sem med meandri foruma naletela na tole stran www.mapmyrun.com . Je tudi Slovenija med državami in po bežne pregledu mi zgleda zelo zelo fajn, da človek kako idejo dobi. Ne spomnem se, od koga sem pobrala tale link, ampak HVALA! :D
 Igi69
#83738
Na področju krajinskega parka Rožnik-Tivoli-Mostec imaš šest označenih prog, pri čemer se prve tri začnejo in končajo v Tivolju, druge tri pa pred ZOO. Na tablah na štartu imaš narisan potek proge in višinsko razliko, na progi pa so kilometerske oznake. Potem pa imaš še dve trim stezi. Lahko pa tečeš tudi po PST-ju in si izmeriš pot npr. s pomočjo TIS-a. Skratka cel kup možnosti.
Uporabniški avatar
 bla_k
#83742
Nevem, če sta Domžale in Mengeš zate LJ-okolica, ampak v obek krajih sta prau fletna trimčka. Mal večkrat sem prelaufau tistga v Mengšu (ima okol 20 postaj - zaenkrat dokaj solidno vzrževanih, pretečeš pa ga -brez postaj- v 15. minutah)
Uporabniški avatar
 2MUCH4ME
#83745
bla_k napisal/-a:...Mal večkrat sem prelaufau tistga v Mengšu...

Kje v Mengšu pa je ta trim steza??? Jutri popoldne imata moja otroka neko tekmovanje v Mengšu, pa bom imel med čakanjem nanju več kot dve uri časa, pa bi preizkusil to trim stezo. :oops:
Na http://www.menges.si/ se našel naslednji zapis: "Trimska steza po pobočju Gobavice je dolga 2200 m in vključuje gozdno učno pot, z nje pa lep razgleda na vse strani Mengša. Njen začetek in konec je pri Oranžeriji." Nikjer pa nisem zasledil, kje je ta Oranžerija!!!

LP VB

PS:Vaja z obiskom Mengša zaradi mojih otrok se zna v bližnji bodočnosti še večkrat ponoviti, zato bi prosil še za kakšen namig za kakšno ugodno tekaško traso v Mengšu oz. kje krajani tečete??? Najlepša hvala!!
Uporabniški avatar
 perpetruum
#83780
Igi69 napisal/-a:Na področju krajinskega parka Rožnik-Tivoli-Mostec imaš šest označenih prog, pri čemer se prve tri začnejo in končajo v Tivolju, druge tri pa pred ZOO. Na tablah na štartu imaš narisan potek proge in višinsko razliko, na progi pa so kilometerske oznake. Potem pa imaš še dve trim stezi. Lahko pa tečeš tudi po PST-ju in si izmeriš pot npr. s pomočjo TIS-a. Skratka cel kup možnosti.


...po PST-ju z razdaljami res ni problem, ker so lepo označeni KM-ji z tablami....še kar dobro videne in lepo ohranjene...

PST je resnično edinstveni zaklad, ki se ga Ljubljana še premalo zaveda!!!

takega "linearnega parka" (36 km!) nima verjetno nobeno glavno mesto v Evropi...
Uporabniški avatar
 želva
#83802
2MUCH4ME napisal/-a:
bla_k napisal/-a:...Mal večkrat sem prelaufau tistga v Mengšu...

Kje v Mengšu pa je ta trim steza??? Jutri popoldne imata moja otroka neko tekmovanje v Mengšu, pa bom imel med čakanjem nanju več kot dve uri časa, pa bi preizkusil to trim stezo. :oops:

Če imata tekmovanje na nogometnem igrišču greš ob vznožju hriba ob gozdu mimo šole proti severu do makadamske ceste, kjer je na ostrem desnem ovinku (v smeri navzgor) začetek trima. Če ste v šoli velja isto samo da je to še bliže (Takoj za šolo SV). Če ste v harmoniji (bivši fit top)ob nogometnem igišču in nato naprej. Lahko greš pa kaj navzgor v gozd (več poti), ker trim poteka skoraj vodoravno 50 m nad parkom z nogometnim igriščem) precej časa in šele nato zavije navzgor.
Če imaš 2h časa je verjetno bolje, da na vrhu (6-10 minut, pri koči) nadaljuješ po markirani poti do proti rašici (precej gor dol, tudi blato, potem makadam do vrha še 40-1h). Na cesti se lahko potem tudi obrneš navzdol in pripelje v Mengeš (kam pa drugam) ter nato pod hribom nazaj na začetek.
Lp
 2cho
#83816
Hvala za pomoč... Za tečt ni problema proge poiskat, mapmyrun obvladam da se kar kadi.... Gre bolj za trim steze z vadbenimi postajami, saj so vsaj nekatere nujno potrebne za tip treninga, ki ga želim izvajati... Kombinacija teka in vaj za moč...

Zato me zanimajo izključno trim steze ipd... Mogoče še kakšne druge ideje, idealno bi morda bilo, če se kdo ve, kje so javno dostopne "vojaške ovire", vojaški poligon??
Uporabniški avatar
 2MUCH4ME
#83823
Želva, najlepša hvala za izčrpen odgovor. Bom danes za začetek preizkusil trim stezo (če ne bo dežja). Avto bom parkiral za občinsko zgradbo, od tam naprej se bom pa že znašel....

Pot do Rašice bom pa preizkusil kdaj drugič, ker me bo verjetno danes prehitela noč...

želva napisal/-a:...Če imata tekmovanje na nogometnem igrišču...

Tokrat za spremembo ne!!! Imata nek turnir v namiznem hokeju v kleti občinske zgradbe!!! :evil:

LP VB
 janezu
#83825
ena lepa trim proga je tut na hribu kjer stoji SMLEDNIŠKI GRAD.nekaj postaj,označeno,potem pa še gor-dol do TILNA (razgibano,trenutno malo blata) lp ju
Uporabniški avatar
 ZABEC
#177746
V dolu pri Lj je na novo postravljen trim steza, z kar konkretnim vzponom in razdaljo.

Kako se pride do nje:
greš v smeri Litije in potem v DOLU (rondo) zaviješ desno proti cerkvi , kjer je parkirišče. Naš peš nadaljuješ proti podvozu in do kapelice, kje se začne.
Imaš dva varinati.
Več o tem pa na:

http://www.dol.si/index.php?option=com_ ... 0&Itemid=1

Žal pa še ni sheme.
#221899
Zadnjih nekaj dni sem prekolovratil trim steze po Ljubljani. In vtis je porazen. Tivoli še nekako za silo, drugih trim stez pa ni več! Adijo Mostec in Marija Vera.....
Sem pa danes "obiskal" še trim stezo na Dolu pri Ljubljani in bil prijetno presenečen.... :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA