Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 tigrca
#86003
Živjo!

Sem nova na tem forumu, čeprav sem aktivna tekačica že veliko let. Letos sem se odločila, da začnem laufat z utežmi na rokah, ki tehtajo minimalno: 0,45kg. Me zanima, kakšno je vaše mnenje o tem.

Imam pa tud en problem in sicer, ob aktivnem teku dobim zelo rdeč obraz ... :D Ali kdo ve, kako se lahko temu izognem, saj mi je prav nerodno, ko me mimoidoči čudno gledajo?

Hvala za odgovore, pa upam, da vam sneg ni vzel dobre volje.

LP
Uporabniški avatar
 namaste
#86005
js imam tudi težave z rdečim obrazom... vsakršen nasvet je dobrodošel, (čeprav se mi zdi, da temu ni pomoči)

glede uteži pa sem slišala, da preveč obremenjujejo sklepe in da naj ne bi bilo kakšnega velikega učinka
 tigrca
#86006
Jeej... prvi odgovor!!! hvala namaste :wink: Pa misliš, da to velja tudi za uteži na rokah (da obremenjujejo sklepe), saj je teža res minimalna? Sem že laufala z njimi, pa kakšnih pretiranih problemov nisem čutila...

Ja glede rdečice na obrazu pa pomoje resda ni pomoči. Sem že parkrat dobila nasvet, da je zelo pomembno dihanje. Bo že.

LP :wink:
Uporabniški avatar
 namaste
#86008
sem zdajle vidla, da sva obe "novi" (iz trgovine :lol: )
kej več ne vem o utežeh, bo komentiral kakšen izkušenejši forumovec/ka

lep večer
 Nataša
#86009
bom malo laično ugibala glede te rdečice:
- imaš bolj svetlo polt? taki hitreje "zafarbamo"
- imaš kakšen kg preveč? tudi taki hitreje "zafarbamo"
- si bolj na švoh s kondicijo pa se preveč ženeš? potem pomaga zmanjšanje tempa in res, bolj enakomerno, umirjeno, kontrolirano dihanje
- pa še to ugotavljam, da gre enim napor bolj v glavo, drugim pa v švic. Morda je to tudi specifično za ženske in moške, ne vem. Vem, da sama zakuham, moj fotr pa recimo švica. Tale druga varianta je bolj zdrava, bi rekla. Ker daš napor ven. Mislim pa, da s pridobivanjem kondicije vedno manj kuhaš in vedno bolj švicaš.

Evo, do sem sem ugibala, zdaj bom pa nehala.
Glede uteži pa nimam občutka, da bi bilo to kaj prav popularno pri tekačih. Tini je enkrat nekaj probaval...naj on pove. Sicer pa bi sama raje doma ali na fitnesu parkrat dvignila, med tekom pa pustila telesu, da se ubada le s težo, ki pač obstaja (brez dodatne).

No, še mal sem ugibala... :roll: :wink:
 bejba
#86019
Živ

Jst uporablam uteži pr teku, jih mam na rokah, enokilske....Sicr nevem kk je s temi sklepi ampak pr moči se to kr pozna... Tko da jih mam kr zmeram na rokah...

Mam pa tut fajno barvo k tečem, ma sej bolš rdeča kt pa bela, to j zdravje... :D
Uporabniški avatar
 tae
#86026
Sorry bejba, pri kakšni moči se to pozna?
Uporabniški avatar
 tini
#86027
Nataša napisal/-a:Glede uteži pa nimam občutka, da bi bilo to kaj prav popularno pri tekačih. Tini je enkrat nekaj probaval...naj on pove.

Ja, vcasih sem res nekaj eksperimentiral s tem. Je pa ze zelo dolgo tega, kdaj sem jih imel nazadnje na rokah - vsaj kaksno leto (dve?) je ze od tega, ko smo z alesem in erotom nazigali tiste famozne gorenjske intervale v klanec. Od takrat naprej nabirajo prah.
Zdej imam te zadeve strogo locene. Za moc delam strogo le na fitnesu (recimo 3-4/teden), ko se pa tece, se pa tece.

lptini
Uporabniški avatar
 legionar1983
#86031
recimo, da ojačaš ramena in pa biceps....jz laufam z 2,5kg utežmi na vsaki roki in mi kr ugaja...res pa je, da ne laufam šprinte z utežmi, to bi pa bilo malo preveč obremenilno...kakšne 10km laufe pa že....
 Nataša
#86053
tini napisal/-a:Za moc delam strogo le na fitnesu (recimo 3-4/teden), ko se pa tece, se pa tece


ja, tko! :!:
 tigrca
#86106
Hvala za vaša mnenja. Mogoče res farbam, ker imam bolj malo kondicije in sem zelo svetle polti, kg nimam preveč. Pozimi bl mal laufam, ker imam manj časa, saj se kr pozna, da so krajši dnevi. Takrat sem bolj ali manj vsak dan na orbitreku, sam k kondiciji le-ta bolj malo pripomore.

Glede uteži...ne želim pridobivati na moči, ampak si želim lepo preoblikovati roke in se mi je to zdela idealna možnost. Nočem pa bit kakšna body-builderca
:wink:

Lp
 bejba
#86113
Živ

Moči pri plezanju, jst tko rekreativno športno plezam, in se kr pozna k mam uteži na rokah, no sej u fitnes grem tut ene 2krat na teden....

:D

Ah bodybilder pa nis tko hitr pumoje morš še tiste dodatke jest....


pa lep dan
Uporabniški avatar
 mare
#86570
Glede uteži nas ima večina več izkušenj z utežjo okrog pasu, pa bi raje tekli brez nje.

Meni se tek z utežmi v glavnem ne zdi prav dobra ideja. V bistvu ne vidim nebene pozitivne strani, razen mogoče za primer napada steklega psa. Saj veš tečeš pred njim in ko te ta skoraj ujame, odvržeš uteže in tečeš še hitreje, pa mu ubežiš.
Uporabniški avatar
 mediterano
#86592
Te uteži se meni zdijo popolnoma brezveze. Ramenski obroč si lahko krepiš s tudi kakšnimi povsem preprostimi vajami, kot so npr. sklece ali pa dvigovanje na prečki,pa ti ni treba nobenih uteži kupovat. :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA