Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 goplay2
#88543
Pozdravljeni,

Načeloma redno tečem ampak na malo dalše razdalje. Zdaj imam čez 1,5 mesca en kros na 2400m pa bi moral precej pridobiti na hitrosti teka.

A ima kdo kak nasvet kako se trenira, da čimprej dobiš kondicijo za hitreši tek.

Hvala!
Uporabniški avatar
 shash
#88560
A te zanima kondicija (verjetno vzdržljivost) ali hitrost?

Hitrost boš dobil z intervalnimi teki.

LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#88608
Če redno tečeš daljše razdalje imaš gotovo dobro "bazo", da boš z nekaj hitrostnega treninga (intervali so dober predlog) lahko dokaj hitro pridobil tudi hitrost
 Tasha
#88810
Čaw,

jaz tudi rabim pomoč. 10 km mi ni problem ,tud več bi bilo lahko, vendar je dolžina proge pač takšna kot je. Me pa zanima, če bi si s tem intervalnim tekom kaj pohitrila moj tempo, ker to res rabim. Kako dolg naj bo intervalni tek glede na dolžino ( 6 km)?

Kakršnikoli predlogi so dobrodošli, ker mi je že malo dolgčas, ker se po 10km počutim, kot da nisem pretekla nič.

Lp
Uporabniški avatar
 vencelj
#88820
Pred leti sem ob prebiranju Vrhunskega dosežka (bil sem naročnik v letih 97, 98, 99) odkril vrsto različnih pogledov na treniranje in ugotovil, kako kompleksno je to področje. Vsak tekač je zgodba zase, veliko je odvisno od disciplin, v katerih nastopa (kratke, srednje ali dolge proge, steza, cesta, naravni tereni...). Pisanje univerzalnih programov za treniranje torej ni možno. Tovrstne literature je kar nekaj,vendar je veliko tega preveč strokovnega za povprečnega rekreativca (po nekaj letih sem vso teorijo dal na stranski tir in ostal le pri praksi). Za začetnike je pomembno, da napredujejo postopno, prevelika ambicioznost in pretiravanje jih lahko pripelje do poškodb in pretreniranosti. Počitek je prav tako pomemben kot sam trening.
Intervalni trening vsekakor "pohitri" tempo,razdalje in vmesne pavze pa so lahko zelo različni.
 boki
#88839
Tudi jaz bi prosil za pomoč, oz. kakšen koristen link. Prejšni teden sem se spravil teč v klanec in sicer 6x200 s tempom kot ga imam na 5km. Po tem sem bil kar precej"crknjen", da ne govorim o naslednjem dnevu. Ne vem ali je to normalno? Ali morda tečem prehitro?
Uporabniški avatar
 vencelj
#88878
Dobro bi bilo prebrati tisto, kar je predlagal Silvo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA