Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 agnesss
#91044
Hm. Zanima me, ali je možno tečt prepočasi. Jaz res tečem zelooo počasi. Zadnjič sem malo na uro pogledala in sem rabila 20 minut za 3km. Meni se je zdelo ok, ker mi je zelo pasalo in sem se počutila odlično. Moj tast je moj "dosežek" komentiral kot, ah to je hitra hoja :evil: . Ampak jaz sem tekla :? . Sicer sem že malo povečala razdaljo in sem pretekla 4 in danes že 5km (sem ponosna nase, ni kaj :clap: ), ampak hitrost je pa polžja. Kaj je sploh smiselno povečevat hitrost, če pa meni tako paše tečt počasi?
lpA
Uporabniški avatar
 jan_jan
#91048
Hitrost teka je zelo relativna zadeva. Kaj je počasi in kaj hitro, je težko definirati. Hitrost teka je odvisna od tvoje pripravljenosti, let, dnevne temperature, konfiguracije terena, počutja,... lahko bi našteval v nedogled. Najvažneje je, kot sama ugotavljaš - poslušati telo. :D
Glede na to, da boš sčasoma povečevala razdalje, boš prav tako pridobivala na hitrosti. Morda si izmeriš točno določeno razdaljo in jo večkrat pretečeš in si izmeriš čas. Sicer pa se s tem ne obremenjuj preveč, pomembno je, da v teku uživaš :D in se po treningu dobro počutiš, kar je tudi namen našega početja. Če boš pretiravala, grozijo poškodbe, kar pa vsekakor ni namen rekreativnega teka. :(
Verjetno pa ti bodo več o tem znali povedati tisti, ki se s tekom ukvarjajo še bolj resno kot jaz in jih na TF ne manjka :lauf:
Pa veliko užitkov pri teku in vedi, da si na pravi poti :D
LP jan_jan
Uporabniški avatar
 miro
#91050
Agness, tek ni nikoli prepočasen, teci tako , kot ti pravita, duša in telo!
Lp
Uporabniški avatar
 Maša
#91051
Moje visoko nestrokovno mnenje je, da hitrost še pride na vrsto. Verjetno res nisi želela nestrokovnega mnenja :lol:, ampak mogoče samo glas podpore in razumevanja: jaz tudi polžek 8). V končni fazi pa - kaj potem, če grem počasi, a ne tečem zase? Čeprav moram pa nekaj priznati... zdej, ko grem na Radence in imam tako tremo... da sem pogledala rezultate od lani (resnično ne vem kaj mi je tega treba bilo!) in zdaj mi ne da miru... a bom uspela bit vsaj toliko počasna kot tazadnji? Sploh ne vem kaj se sekiram, ampak se :roll:. Enako sem ga srala pred mojim prvim tekom v Nici - sem šla šnofat po starih rezultatih (tako, informativno, brezveze, kar klikala sem malo) in potem me je grizlo: madona, a bom v 38ih minutah pretekla al bom taaak luzer... Ampak okej, mislim, da sem vse možne napake, ki jih lahko en začetnik spelje na prvi tekmi že naredila, zdaj bom probala naredit vsaj dve manj - da bom kaj jedla in da ne bom zašprintala na štartu :lol: :lol: :lol:

Sorry, agness, sem ti mal zasmetila temo :oops:
 JJ1
#91059
Agness, tvoja hitrost sploh ni tako polžja :D .
Vidim po cesti veliko tekačev in me kot opazovalca, ki tudi sam teče, nikoli ne zmoti hitrost teka. Kar mi velikokrat pade v oči je NAČIN, stil teka, to zna biti pa zares "grdo" za videti. Nekateri res sami sebe matrajo, že s samim načinom teka. Tako, da ti priporočam, da si predvsem pogledaš kako se pravilno teče, če imaš slučajno kakšne hibe kar se tega tiče:oops: Seveda je pa največ vredno, da to aktivnost opravljaš z ljubeznijo in da si po teku zadovoljna sama s seboj, drugo ni pomembno :P . Kaj pa tast reče pa še najmanj 8) ! Kilometrina in hitrost bosta z vztrajnostjo prišli sami od sebe!

Uživaj in lp
Uporabniški avatar
 shash
#91060
agnesss, rad bi videl potem izraz na obrazu tvojega tasta, ko boš razturila kak polmaratonček, pa mogoče še kakšen maratonček.

Ti samo hrabro naprej, napredek je ob disciplini neizbežen, prišel bo hočeš nočeš.
LP
Uporabniški avatar
 javaman
#91064
Jest pri vec kot 6 km/h ze tezko hitro hodim. In zame 9 km/h ni prepocasi (3 km v 20 min). Konec koncev sem na Dunaju za 21,1 km rabil 2 h 20 min.
Uporabniški avatar
 Cipreska
#91069
agness...jaz sem napram tebi tak polžek z nebotičnikom na hrbtu.
Danes sem pretekla pet kilometrov (PRVIČ! - opa!) in porabila 40 minut. Torej 7 pa še mal kilometrov na uro. Pa se ne sekiram, hitrost še pride. Če pa ne, pa tut ne :) Počasi se daleč pride, ane:)
Uporabniški avatar
 nemormbitprmir
#91074
No, js zase še ne vem, kok hitr laufam, pa me zaenkrat tud ne zanima, da nau kak šok. :lol: :lol:
Zaenkrat laufam (po filingu, ker razdalje še nism meru) ca 3 km, kadar sem sam, s frendom, k je v laufu že nekaj let, pa še kak kilometer pa pou več. (Mi pač ne da gmh, da bi js odnehu, ko on še laufa. :D)
Moj najdaljši tek do zdj je biu pa dobrih 9 kilometrov.

Mja, kolesarjenje je še zmer bolš zame, gre hitrej. :P Ampak ok, tud tek ma svoj čar... :)

p.s.: A je kdo s Fužin, po možnosti ženskega spola ter med 17 in 25 let? :P
Uporabniški avatar
 ZHAK
#91082
Ogromno ljudem se še premakniti na da svoje debele riti in jih z lahkoto prehitiš, tudi če tečeš v "rikverc". Imam pa sam podoben problem. sicer sem nekaj hitrejši, ampak še zmeraj imam občutek, da sem prepočasen. Najprej sem bil nezadovoljen, ker nisem bil sposoben preteči več kot tri km v enem kosu. Ko sem se nekako "spravil" do 10km, sem začel malo bolj gledati na uro in ugotovil, da sem počasen, malo pod 10km/h. Danes, po enem letu, 20km pretečem v 1h50min, to je 11km/h. Rezultat ni vrhunski, toda napredek je očiten. Torej, ne oziraj se na druge, malo volje, vztrajnosti, pa kakšen nasvet na tem forumu. Napredek sledi!
Uporabniški avatar
 Wega
#91092
Kera neumnost! 6:39 / km sploh ni počasi, če govorimo o začetniku seveda. In če rečemo, da si začetnik recimo vsaj kakšno leto. Tvoj tast je še mene sedaj spravil v obup: včeraj sem se štopal da vidim za Radence in očitno bom predpredpredzadnji. Moj tempo je bil še manjši kot tvoj. 6:48!

Se bova tvojemu tastu režala čez leto in dan. Mimogrede: kako hitro pa on teče??
Uporabniški avatar
 Maša
#91093
Kako fajn je tole brat, prav vzpodbudno!:cast: Jaz sem tudi tekla 20 minut 3 km, pa me je moj gospod baje na cilju prav dolgo čakal... :evil:
A lahko samo eno vprašanje, mal mimo teme, kaj pomeni neto pa bruto čas? :oops:

Pa še eno vprašanje za take ibr začetnike - kako veste koliko ste odtekli? Mate vsi kakšne pripomočke?

LP, Maša
Uporabniški avatar
 zz topka
#91095
To pride v poštev, ko je tekma s čipi.
Na primer : pištola poči za štart, ti pa si na koncu nepregledne množice ljudi. Preden greš čez preprogo, je že minilo 2,5 min. Potem si tekla , recimo, 20 min in ko si prišla v cilj, ti je pisalo na uri 22,5 min. To je bruto čas, ker ti nisi imela možnosti teč od takrat, ko je počilo. Torej je neto čas tisti, ko odštejemo 2,5 min.
Vsaj tako sama mislim. Če je kaj drugače , bomo že slišale.
Na nekaterih tekmah neto časa ne merijo, zato so podani le bruto časi, kar pa pri tekmovalcih povzroča kar precejšnje razburjenje.
Uporabniški avatar
 Cipreska
#91096
Maša...jaz vem, koliko odtečem, ker tečem na Taboru in so mi tule na forumu pomagali izbrskati podatek, koliko metrov je en krog:) Res...uporaben tale TF :D
Jaz sem še čista začetnica...čas si še merim s pomočjo štoparice na mobitelu, sem pa zadnjič pri starših v omari "darila, ki jih ne uporabljamo, bodo pa še kdaj prišla prav" našla eno škatlico :shock: , na kateri je pislo Polar 150 :lol: :lol: .... Jo nihče ni uporabljal, ker se nobenemu ni ljubilo kupiti baterije. :lol: Jutri letim k urarju, navodila sem že brala, tako da kmalu sledi več podatkov in statistike o mojem polžjem teku :lol: :P
Uporabniški avatar
 matej712
#91097
bruto čas = čas od "poka" startne pištole do takrat, ko prideš v cilj
neto čas = čas od takrat, ko prečkaš startno preprogo, do takrat, ko prideš v cilj

merjenje razdalje :arrow: s kolesom, zemljevidom na internetu

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA