Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 majcka
#357395
Včasih je fajn naredit kako blazno noro reč. Se je že zgodilo, da sva z Damjanom neko nedeljo popoldan po dežju in kar močnem vetru krenila na Zasavsko Sveto goro, kar je cca 6,5 km v eno smer. Na koncu se je to izkazalo za pametno potezo, saj sva nekoliko izdelala glavo v smer, da vedno ne sije sonce in se včasih tudi na tekmi lahko zgodijo blesave razmere. To nama je že večkrat prišlo dejansko prav, saj se nama je že na prvi 'resnejši' tekmi (100 milj Istre 2015 - 65 km) zgodilo, da sva bila do kosti mokre še preden sva se postavila na start. Prav tako naju je lani na SLO100 polivalo celo noč in pol dneva. Tudi Rašica prvo leto ni bila ravno najbolj suha....tiste na dolgi progi ali zadnje v štafetah je celo sneg ujel na terenu. In če totalno nisi pripravljen (vsaj v glavi) da se ti to lahko zgodi, odpoveš še preden te res kako neurje ujame. Zato...cote (taprave) nase in tudi v dež, če je treba. :laola :laola
 thag
#357398
Meni se je tudi zgodilo letos poleti, da ma je ujel dez, dez... nevihta tako se je ulilo, da sem bil v 100h metrih teka premocen do kosti, v teniskah sem imel vodo, kot, da hodim po luzah, in oblacila mokra kot, da bi jih iz stroja vzel brez centrifuge. Bil sem v Bertokih in moral sem preteci se do Izole, prvo sem razmisljal, da bi se ustavil v Kopru in poklical mojo, naj me pride iskati, ma pol sem pomislil, da ce se zdaj ustavim, bom sigurno zbolel, tako, da sem tekel, nekje v Kopru je nehalo dezevati ozel sem majico in sel naprej.
Dokler je poletje dez res ne moti, ma zdaj pozimi pa ne vem koliko je dobro, ce bi me ujel.
Uporabniški avatar
 majcka
#357399
thag napisal/-a:Dokler je poletje dez res ne moti, ma zdaj pozimi pa ne vem koliko je dobro, ce bi me ujel.


Če nisi res najbolj občutljiv, ti prav tako ne bi bilo veliko....ko se pa ustaviš, moraš pa takoj! Ampak res takoj!!!! v suhe cunje....najbolje celo pod vroč (ne za opečt :lol: ) tuš.
 SpidiGonzales
#358124
vencelj napisal/-a:Ven grem, kadar mislim, da imam čas in seveda voljo. Lepše je v lepem vremenu, ampak tudi v dežju gre, sploh če le rahlo pada in ko sem enkrat v naravi, se običajno začne uživanje. Mislim, da je koristno včasih opraviti kakšno stvar v neidealnih razmerah. Po drugi strani ne vidim nobenega smisla, da bi bezljal naokrog v hujših nalivih. Niti ni potrebe.
Prav je, da smo aktivni vseskozi, celo leto, to pa lahko pomeni tudi veliko teka v mrazu. Po mojem mnenju je odločitev za tek zunaj, v mrazu, boljša, kot umik v zaprte prostore (fitnes, telovadnica...). Izbira oblačil za tek v mrazu je velika. V mrazu je zame najbolj "grozljiv" občutek mokrih (prepotenih) oblačil, zato se je bolje obleči malce manj (bolje, da te pred tekom hladi), med samim tekom pa se ni priporočljivo ustavljati.


Hvala vsem za nasvete, motivacijo in deljenje izkušenj :) Sem po tistem šou parkrat tečt tudi, ko je rahlo deževalo in je bilo čisto ok. Mraz itak mine, ko tečeš, dež pa tudi ni preveč motil - u bistvu je blo fajn, ker je bilo manj ljudi zunaj in je bilo zelo sproščujoče.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA