Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#109119
Razmišljam ...o zarečenem kruhu. Pregovor pravi, da se le-tega v življenju največ poje. Pa kako je resničen ta pregovor in koliko očitnih dokazov se mi je nabralo zadnja leta. Najpomembnejše je, da so ti dokazi pozitivni, da me vodijo po poti napredovanja...
Uporabniški avatar
 vencelj
#109122
Torej: sploh ne vem, kaj me je gnalo, da sem pred dvema letoma šel prvič na SAM 35, za GM 4o sem še lani maja (in tudi začetek junija) trdil, da je BZ., da si nima smisla uničevati nog itd., pa sem potem kljub vsemu šel na tekmo, pa še en krog oktobra, pa letos maja, na tekmo junija, pa še enega septembra...Letos par mesecev nazaj sem govoril, kako nima smisla uničevati noge na asfaltu in takoj nato pregural svoj prvi klasični maraton...Nikoli prej nisem tekel več kot 21 km ne na tekmi in ne za trening (sem skoraj 10 let nazaj tekel 28-ko na trojkah, pa nisem bil najšibkejši člen in ni bilo težko), sedaj sem prijavljen za 6-urni tek... :? :wink: :D :lauf: :juhuhu:
Uporabniški avatar
 vencelj
#110862
Kje so meje delovanja človeškega telesa?
To je vprašanje, ki se pojavlja ob vsakem novem dosežku, nesprejemljivem za običajne smrtnike:
:arrow: svetovni rekord v maratonu , če ga preračunaš v čas min /km, je čez prag verjetnega; :clap:
:arrow: odlični rezultati atletinje na 800 m, ki v epilogu kažejo tudi svoj drugi obraz, ki nima več nobene zveze s športom; :bum:
:arrow: nogometne fenomene na eni strani, smrtnost med nogometaši na zelenici na drugi strani in navijaško dogajanje vključno s pretepi in smrtnimi žrtvami...; :? :FO:
:arrow: neverjetne dosežke rekreativca Jocota na progi GM4o, ki je že kar nekajkrat testiral samega sebe, vedno uspel, pa, kolikor ga poznam, lahko trdim, da je vse skupaj plod vztrajnosti, garaštva...tako kot Haile... :cast:
LP, vencelj
 lonka
#110982
Pozdravljeni tekaški kolegi!
V nadaljevanju citiram, po mojem, eno najlepših razmišljanj o teku:

" Sport is where an entire life can be compressed into a few hours,
where the emotions of a lifetime can be felt on an acre
or two of ground,
where a person can suffer and die and rise again on
six miles of trails through a park.
Sport is a theater where sinner can turn saint and a
common man becomes an uncommon hero,
where the past and the future can fuse with the present.
Sport is singulary able to give us peak experiences
where we fell completely one with the world and
transcend all conflicts as we finally become our own potential."
( George A. Sheean v knjigi Jamesa F. Fixxa)

Prijetne teke!
Uporabniški avatar
 vencelj
#111035
:arrow: hvala, lonka, za prispevek!
:arrow: morda vsi nis(m)o tako močni v tujih jezikih, da bi nam ( za vsak slučaj) ne prišel prav tudi slovenski prevod;
:arrow: glede na to, da smo slovenci in da je (menda) bolj normalno govoriti svoj domači jezik kot pa nekatere bolj množične jezike, bi predlagal, da se tega držimo;
:arrow: se opravičujem, tvojega prispevka nisem niti skušal prevajati, bi mi vzelo kar nekaj časa, pa ni rečeno, da bi v končni fazi zadel bistvo, ki si ga hotela povedat...soory
LP, vencelj :? :?
 lonka
#111057
Pozdravljen Vencelj!

Citat namerno nisem prevajala, ker verjamem, da se s prevodom marsikaj spremeni. Si bom pa vzela čas in ga prevedla.
Sicer pa menim, da je citirati besedilo v izvirniku nekaj drugega kot uporabljati spakedrano angleščino v vsakodnevnem govoru ali pa uporabljati angleška poimenovanja npr. gospodarskih družb ipd. Tudi sama temu nisem naklonjena in prav rada uporabljam svoj materni jezik. Ampak za pisateljico se pa tudi nimam; to so pa ravno tisti ljudje, ki so primerni za prevajanje literature.

Torej, citat je v tujem jeziku iz spoštovanja do avtorja.

Lep pozdrav in prijetne teke!
Uporabniški avatar
 vencelj
#111885
Čez en teden imam namen opraviti eno malo daljšo turo, če bo vreme kolikor toliko "držalo". Pa me zadeva napelje na razmišljanje o vremenskih napovedih, sploh tistih- 7 ali celo 10 dnevnih, in njihovi zanesljivosti.
Po trenutni vremenski sliki lahko sklepamo oz. izračunavamo, koliko časa npr. rabi neka vremenska motnja, da zajame naše kraje, velika verjetnost pa je, da se hitrost in smer vetra spremeni, da motnja oslabi itd. :?:
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 mirko1
#111891
živjo
kaj menim o 10 dnevni napovedi, si lahko ogledate na spodnjih dveh povezavah. torej kakšno vreme bo v nedeljo 9. decembra?
nekajkrat sem kontroliral njihove napovedi, pa niso nikoli zadeli.
tudi vreme ni več kar je bilo, zato je za spremljati maksimalno tridnevne napovedi
lp ,mirko
http://www.krtina.com/Napoved/Napoved.asp

http://uk.weather.com/weather/local/SIXX0002?y=11&x=11
Uporabniški avatar
 Vreme
#111893
10 dnevno napoved je potrebno jemati z veliko, veliko rezervo. Včasih niti 3 dnevne ne držijo, čisto odvisno od vremenske situacije.

Lahko pa da deset dnevna napoved daje samo trend v katero smer se lahko zasuče vremenska situacija.

Sicer pa če govoriš o drugi soboti zenkrat kaže na dež, v tvojem koncu v višinah pa tudi na kakšno snežinko, za bolj natančno napoved pa je še malo predaleč. :wink:
Uporabniški avatar
 mirko1
#111910
no, sedaj sem pa prepričan, da bo takrat sonček sijal. :D
lp ,mirko
Uporabniški avatar
 Vreme
#111924
mirko1 napisal/-a:no, sedaj sem pa prepričan, da bo takrat sonček sijal. :D
lp ,mirko


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rol:
Uporabniški avatar
 Vreme
#112389
vencelj napisal/-a:Ugibanj o vremenu ni več, današnje je bilo ravno pravšnje, da sem opravil tisto, kar sem načrtoval za (deževno?) soboto.
lp, vencelj


Pametna odločitev. :wink: Čestitke za opravljeno pot!!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA