Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Tjaša
#6967
Lučko napisal/-a: ...pa so mi mahale, jz pa Slika, pa sm še reku, de bi jz takoj Slika pa nimam časa :shock: :cry:. Kva bo Tjaša rekla, nč ji puvedat :shock: :wink:


Boš vidu Lučko, ko pridem domov, bova delal intervale okol hiše :!: :evil: :!: :twisted: :!: Kar pripravi se :!:
 Lučko
#6969
:cry: Ojjjoojoojjoj, a intervale, a tko kot zadnjič :shock: , ojojoj :cry:, sam intervale ne. Ojjojoooooooojoj :cry:
Uporabniški avatar
 Filipid
#6970
Tjaša sam ne ga preveč zmatrat jutri je tek trojk :wink:

_________________________
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto
Uporabniški avatar
 Fotr
#6971
Kakorkoli sem bral članek Primoža Kališnika v Poletu in še posebej tisti del, kjer je omenjen tekaški forum, si nisem mogel biti na jasnem, kaj naj si mislim. Že dolgo berem njegove članke, po njegovih navodilih v Poletu sem začel sistematsko teči, zato nisem mogel verjeti, da bi on negativno pisal o pozitivnem odnosu do teka in življenja na TF. Pa vendar stavek nekako čudno zveni, kot da bi nam oponašal, češ, kar čvekajte saj vas bo kmalu minilo. Na koncu je vendar prevladalo mnenje, da mogoče ne verjame, da bo TF ohranil tak pozitivizem in da mu je to nekako žal. Iz njegovega dopisa sem potem razbral, da mu je žal zato, ker se odvija na internetu. V glavnem, pravo novinarsko pero zna vzbuditi reakcije med ljudmi in to je tudi eden od smislov pisanja. In na to, kako ste reagirali člani TF sem še posebej ponosen in vas še bolj spoštujem ter vas imam še raje.
Pokazali smo vse človeške lastnosti, od jeze, žalosti, odobravanja, zmerjanja, strinjanja, zagovarjanja, opravičila, nerazumevanja, razumevanja, modrosti in še mnogo drugega. Pokazali smo, da imamo radi forum, pa čeprav je na internetu. Brez njega ne bi bilo foruma, ne bi bilo spletenih toliko človeških vezi in povedanih toliko čustev. Brez njega ne bi odpirali srca in kazali somišljenikom svoje rane, ki ponekod še niso niti zaceljene. Hvalabogu, da obstaja tak medij, ki to omogoča. Podobne stike bi lahko ustvarili mogoče samo z dopisovanjem v pismih, a vsi vemo, da je z ljudmi, za katere veš samo, da imajo isti interes in podobna čustva, a brez poštnega naslova, to ne gre. Ampak šteje to, da smo se zavzeli za tisto, kar nam nekaj pomeni, za tekaški forum, pa če smo odstavek v Poletu razumeli prav ali narobe. Končno ali je prav ali je narobe razumljen sploh ni pravilno napisano, kajti razumel ga je vsak po svoje in to je vredno še veliko več, kot bi ga razumeli vsi enako. Nekoč na sodišču, ko je ena stranka očitala drugi da laže, je sodnica ostro prekinila razpravo in dejala, da na sodišču nihče ne laže, ampak samo navaja svoje mišljenje, svoj zagovor in svoje argumente, da bi čim bolj zaščitil sebe. Zato so nepotrebni očitki, da je nekdo reagiral silovito, ali da je žaljiv. Tako je pač videl tisto napisano in več kot pozitivno in pohvalno je, da je pokazal svoja čustva. Tega pa med ljudmi manjka in ponosen sem, da se znamo obnašati modro, da znamo izraziti jezo, da se znamo opravičiti, da pokažemo svoja nagnjenja drugim ljudem, da se znamo potegniti za prijatelja, da reagiramo tudi uvidevno in s premislekom. Ta vrednost se vseskozi kaže na forumu, če ne v dopisih na omrežju pa potem, ko pridemo skupaj na tek, ko skupaj navijamo, ko trepetamo, ali bo kdo prišel na cilj prvi in ali bo kdo sploh prišel na cilj. O raznolikosti ljudi na TF, ki tečemo in znamo odpreti srce, je že toliko napisanega, da ni treba še enkrat ponavljati. Ne bo pa odveč, če še enkrat rečem: Ponosen sem, da poznam ljudi, ki znajo človeško reagirati in pokazati svoja čustva. Prav vsi dopisi na to temo so taki in zato občudovanja vredni. To pa je taka redkost, da se lahko, kot France Prešeren v Ribnici, vpišejo v zlato knjigo življenja.
Uporabniški avatar
 tmp
#6973
kalcek napisal/-a:
P.S. 2
Prijatelju od ad. Ukrajinke: dokler se s tvojo ženo tako skladno ujameva, jih ne rabim ...


Gospod Kalisnik,da sva se midva kdaj skladno ujela, se jaz ne spomnim, tako da ze ni moglo biti tako skladno.... Sicer pa vsaka stvar ima svoje meje hec gor ali dol.
Uporabniški avatar
 Staša
#6978
Bajsi napisal/-a:Helou!
Malo sem užaljen! :)
Zakaj ni omenjen Bajsijev kulinarični kotiček?! :( :D :(


Ej, Bajsi, jest te čist štekam. Tudi jaz sem malo užaljena, da ni mojih šal noter, še posebej pa zanimivega podatka, da tekaški forum sproti prevajajo v cirilico... :D :D


Brrr, zjutraj pa na štart za nov svetovni rekord stase... 28... brrr NOČ!
Uporabniški avatar
 milkec
#7095
Predlagam, da se v poletu odpre še fotrov kotiček!
Uporabniški avatar
 tadejk
#7245
Res je, da je internet medij, kjer forumi in podobne komunikacijske skupine ne izgledajo prav lepo. Če pogledate ostale forume, ki funkcionirajo v Sloveniji so večina (izjeme naj oprostijo) na zelo nizkem nivoju.

Če začnem pri podpisovanju, ki pri ostalih forumih ni pravilo. Kakorkoli napišeš kaj takšnega česar te je sram ali ne stojiš za tistim se enostavno ne podpišeš. Zato se pri nekaterih forumih zahteva registracija (gore-ljudje.net- alpinisti s(m)o še bolj čudna žival od tekačev) z imenom, priimkom,....

O sliki, ne bom zgubljal besed, ker so pri ostalih forumih zelo redke, če sploh so.

Prispevki pa so poglavje zase, ki se bi jih dalo obdelati v kakšni magisterski ali doktorski disertaciji na temo 'Kaj je tem ljudem?'.

Če ima g. Kališnik v mislih takšne forume, se jih jaz tudi ne bi preveč oklepal.

Pa poglejmo našega: imamo imena (poleg nickov), nekateri celo slike (ko bom imel ta pravo, ko bom imel jaz tudi), prispevki pa so zgled kulturno-umetniško-literarne komunikacije. No, že nakladam..

Kar je pa najbolj pomembno! Naš forum ne živi samo v Ram-ih, procesorjih, kablih in drugi računalniški krami, ampak živi na cesti, v parku, gostilni,.... FORUM SMO LJUDJE!

Uh!

Tadej
 Nataša
#7247
Naš forum živi:
- na tekaških progah (tekači)
- ob tekaških progah (navijačice, navijalke, vitlarji, vohuni, poškodovanci)
- na stadionskih stezah (k je kuper)
- ob harmonkah in pivu (po tekmah)
- v Egiptu (piramida)
- v vsakem brlogu, kjer je kšn forumouc doma
- v naših glavah
- in srcih
- in podplatih
- po gmajnah, kjer se preganja Fotr in straši lovce
- in še kje...

se opravičujem k sam nakladam, sam je Darko nekam zginu pa ga nadomeščam. pa še trema me mal zvija pred radenci pol pa sam bedarije govorim. kako že zbašeš šter slone v fičota? :roll:

Drgač pa Tadej, se strinjam in požegnam tvoj prispevek. Res je!!
Uporabniški avatar
 tadejk
#7252
Tako, zdaj pa sem že jaz našel eno sliko. Ni sicer lepa, ampak to je z mojo podobo nemogoče storiti.

PS: Jem banano, da ne bo pomot in natolcevanj!
Uporabniški avatar
 tadejk
#7259
Sam kar nekaj časa preživim za dizajnerskimi orodji :shock: , pa mi še ni uspelo :x .

Mislim da je težava v surovini.

Tadej
Uporabniški avatar
 milkec
#9051
Nočem pogrevat stare teme, bi pa rad še nekaj o tem napisal. Kakorkoli se je članelk obrnil, sem malo razmišljal o njem, predvsem pa po današnjem teku po Tivoliju. Razmišljal sem v to smer:

V bistvu res tečem zase, zato sem tudi začel, sam od sebe in le zase, za svoje počutje, za svojo mast in..... V bistvu za svoj izziv. Potem sem šel na LJ maraton, pa me je že noter potegnilo. V marcu sem tri vikende laufau tri tekme, in to celo prva moja 2 maratona in kaj sem imel od tega? Laufau sem enkrat na teden, vmes pa regeneracija in počivanje pred novo tekmo. In s tem se začel kršiti svoj namen teka. V pomočjo tudi tega članka sem ti doumel in pač mi je zdaj pomagalo do tega, da grem na kako prireditev, že zaradi tega, da srečam vas, da se malce razgledam, da si spet naberem voljo do teka. Vmes pa mi je prvi cilj teči zase. In prejšnji teden, sem 3x laufau, 2x igral beachvolley in sem se počutil mnogo bolje, kot takrat, ko sem hodil le po prireditvah.

In ko sem danes tako laufau, sem ugotovil, da je to v bistvu ravno to, kar je članek govoril. Briga me rezultat na tekmi, konec koncev tudi čas na teku, čeprav bi najraje kar vsem zaupil kako dober ali pa slab sem bil kak dan. Ampak ne, ker potem ne bi tekel za dušo in bi bič razočaran, če ne bi šlo vse po dobrem. Pač veseliti se moram vsakega teka oziroma vsake aktivnosti. In to mi zdaj še bolje uspeva in to je to zaradi česa sem začel laufati. In to je tudi to, kar govori članek.

Pri tem se spomnil naše prigode iz absolventskega izleta. Saj si lahko predstavljate, kako bi lahko bilo, če gre 30 tipov iz računalništva skupaj na izlet. Vsi so pričakovali popolno polomijo, tiste, ki so bile z nami na avtobusu so se vsedle spredaj, ker so se bale marsičesa. Na koncu, pa ni bilo niti besede o računalništvu, bili smo ena izmed najboljših skupin dol in doživel sem nepozabna 2 tedna. Tako naj bo tudi pri teku, vsaj pri meni!

Se opravičujem za ta moja razmišljanja, ampak sem moral deliti jih s celim svetom, pa če so pametna ali ne, to so moja razmišljanja!
Uporabniški avatar
 Dule
#9098
Se strinjam s tvojo ugotovitvijo Milkec :wink: !

Tudi jaz sem začel teči zase in za dobro počutje, nato pa me je potegnilo notri in sem začel tekmovati in se hotel primerjati z ostalimi, danes pa zopet tečem zaradi sebe in svojega dobrega počutja in me sploh ne zanima več kateri sem. Saj je lepo če koga prehitiš, vendart da greš zato preko meje svojih zmožnosti pa ni vredno.
In zato mi je pri tekmi glavno, da pri teku uživam in da mi pri tem ni treba dihat "na škrge" :lol: !

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA