Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 matejata
#120802
Zdravo,

Pišem vam, da me okregate in naženete na delo! Zelo rada tečem, vendar v zadnjem letu vse opuščam (pred kratkim mi je namreč po hudi bolezni umrla mami in se nikakor ne morem zmotivirati) - predajam se lenarjenju, več spim, preveč jem (temu primerna je kilaža). Edino, kar se še držim (zaradi kondicije), je 2krat tedensko obisk TNZa in Aerotreninga.

Prosim, da me okregate in predlagate urnik.
Lp,
M
Uporabniški avatar
 Sončka
#120805
Draga Matejata,
moje iskreno sožalje.
Dvomim, da bo kreganje in urnik pomagal preboleti umrlo mamo. Ob takšnem dogodku žalujemo in smo žalostni. Da si ponovno naberemo moči in spravimo v red lastno življenje pa enostavno traja.
Iz lastnih izkušenj pa ugotavljam, da tek resnično pomaga in me dela zadovoljnejšo, zato bi ti predlagala, da si zadovoljna z vsakim miganjem, ki ga spraviš skupaj.
Počasi se daleč pride.
Lp, I.
Uporabniški avatar
 -metka-
#120833
Draga Matejata,
iskrene sožalje tudi z moje strani. Tudi sama sem se borila proti takim občutkom "opuščanja", kot jih opisuješ, čeprav so bili vzroki drugačni od tvojega. Počasi sem jih le ugnala. Vem, kako težko si je obuti copate in se odpraviti nekam zaradi lastne iniciative in ne zaradi urnika, ki ti to veleva, vendar verjemi, da se vsak korak prej ali slej 1000-krat povrne :D Le dovolj časa jim daj, da te spet zasvojijo ;)... tudi oni potrebujejo svojega, čas namreč. Kot je napisala Sončka, počasi se daleč pride.
Rada se imej!

lp, m
 p+o+l+o+n+a
#120836
Pozdravljena, Matejata!

Sočustvujem s tabo.

Tudi sama sem padla v neko brezvoljnost. :? Vem, da bi bilo bolje, če bi začela z določeno stvarjo (tekom,...), ki bi mi pomagala prebroditi situacijo, ampak kar ne zberem dovolj energije. Ugotavljam, da potrebujem čas, da se premaknem v želeno smer, kot bi hotela zamrzniti sedanjost, vzeti si čas in izživeti žalost... Mogoče pa se raje samo sama sebi smilim in nič ne ukrenem. To mi je najlažje. :oops:

Tudi sama iščem motivacijo...

Lahko pa si pomagava, če želiš. :?:
 spela*
#120843
Tudi moje sožalje. Kot je napisala Sončka, je za nekatere stvari potreben čas. Vsak korak šteje, in to, da se dvakrat na teden spraviš nekaj delat, je že zelo zelo veliko. Vem, ker sem bila v podobni situaciji in sem bila tako brez moči, da sem šla komaj na sprehod, med potjo v službo bi pa skoraj s kolesa padla (edino glede kilaže se je pri meni zgodilo obratno, namreč močno - preveč - sem shujšala). Kako si pa drugače telesno, razen tega, da si se zredila? Se počutiš sicer telesno ok (npr. brez napadov panike in z dovolj energije za normalno funcioniranje)?
 luzr
#120866
Sotekačice! Zaradi povečanega povpraševanja ste vabljene, ki izbiri ustrezne rekreacije.
Tu je omenjenih mnogo različnil lokacij, tudi izven Ljubljane. http://www.tekaskiforum.net/viewforum.php?f=9

Program treninga, ki ni preveč zahteven je dostopen tule:
https://www.polarpersonaltrainer.com/frontend/.

V Ljubljani je redni tek ob torkih. http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=7559
Krajša verzija, z manjšo intenzivnostjo, je primerna za začetnike.

Za malenkost bolj trenirane je tek še v četrtek.
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=3559

Za tiste, ki ne morejo ob omenjenih dnevih, je še ena zelo prilagodljiva možnost.
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=7906
 matejata
#120939
Hvala vsem, ki ste se javili. res je, da se mora človek samo odločiti.
Nisem pa vam zaupala, da imam še eno težavo z nogami - zelo kriva nožna palca (halvus) in zaradi tega že kar deformirani nogi. In, ko se spravim teč, me prsti v zadnjem letu precej bolijo (ravno tako tudi na aerobiki).

Predlagae operacijo? Bo potem boljše?
Uporabniški avatar
 Maša
#120940
Tudi moje sožalje... Pred nekaj meseci sem tudi jaz ostala brez mami in vem kako hudo je spravit se ven. Ampak bo šlo, boš vidla, meni se zdi, da je dvakrat tedensko že super. Saj boš začela pogrešat tek pa gibanje, nič bat. Navijam zate.

LP, Maša
 luzr
#121003
matejata napisal/-a:Hvala vsem, ki ste se javili. res je, da se mora človek samo odločiti.
Nisem pa vam zaupala, da imam še eno težavo z nogami - zelo kriva nožna palca (halvus) in zaradi tega že kar deformirani nogi. In, ko se spravim teč, me prsti v zadnjem letu precej bolijo (ravno tako tudi na aerobiki).

Predlagae operacijo? Bo potem boljše?


Halux valgus. Če verjameš informacijam iz druge roke lahko napišem nekaj o tem.
Ne vem kako resno je pri tebi, a operativni poseg bolečine pri hoji odpravi in naravna prste.
Če imaš bolečine pri športnih aktivnostih, bo potem boljše.

Verjetno so ti priporočili uporabo kake ortoze in obutve, širše v prstnem delu.

O podrobnostih te lahko informiram.
Ali je operacija potrebna bodo lažje presodili v Valdoltri.
 matejata
#121027
Ja, prosim za kakršnekoli podrobnosti okoli hallux valgus (stanje po operaciji, v primerjavi prej)!!!!
 luzr
#121064
Zvečer napišem bolj obširno.
A raje ne na forum.

Če te noge bolijo, ne le v prstni sklepi, marveč tudi kolena, poskusi
namesto s tekom z nordijsko hojo.
V udobni obutvi in s katerimikoli smučarskimi palicami.
Plavanje ;) imaš načeloma brezplačno, če si študentka.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA