Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Ananda
#240918
Mislim, da je to danes glavna tema v Zasavju. No, vsaj za Trbovlje si drznem to trditi. Danes sem to situacijo ze izkoristila za nerganje nad stvarmi, ki jih opazam ze od leta 97, ko sem bila prvic na pohodu, pa jo bom spet.
Opazam namrec dve stvari (poleg nekulturnega obnasanja med samo hojo - od neodzdravljanja do hoje vstric in posledicno neumikanja nasproti hodecim): Prva je, da mnogi pohod jemljejo kot dober izgovor za pijancevanje. Druga pa, da je cezdalje manj otrok dejansko vzgojenih in lahko delajo, kar hocejo, kadar hocejo in komur hocejo. S sabo vlecejo sani in otroci se potem pogosto na njih spuscajo v dolino brez luci in zaletavajoc se v mimoidoce. Sama na to nisem naletela, ker sem bila precej zgodnja, mi je pa pojamrala kolegica. Da je to tako nevljudno kot predvsem nevarno, verjetno ni treba poudarjati.
Kar se popivanja tice, pa se spomnim prvo leto, ko pa nismo bili tako zgodnji in so nekaj sto metrov pod vrhom pijani prijatelji pobirali se bolj pijano prijateljico in jo prakticno vlekli v dolino. Tisto leto so bile razmere slabse kot letos.

Vrhunec vsega je bil pa letos, ko smo na poti gor prehiteli nekega moskega z otrokom, starim manj kot 10 let, ki je mocno zaudarjal po alkoholu (moski, ne otrok).

Poleg vsega nastetega pa je tu se to, kar si povedal ze ti, semjul. Ceprav se zdalec ne spada med najvisje vrhove, je tudi Mrzlico treba vzeti resno - predvsem v zimskih razmerah!
Nazadnje spremenil Ananda, dne 07 Dec 2010, 14:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Asparagus
#240963
Zvečer sem prebrala članek v Delu. Res žalostno, ne bi bila rada v koži tega fantka ali njegovih staršev :? .
Najbrž se marsikomu, vključno z mano, zdi voditi majhne otroke na zimski nočni pohod v hribe trapasta ideja. :evil:
Uporabniški avatar
 Ksenija
#240995
jaz sem se pa zalotila v drugačnem razmišljanju... plani za naslednji dan, obljube, prelaganje tistega, kar si želiš - na jutri, naslednje leto... nato te ni... preprosto tiho ... po drugi strani pa, odide nekdo, ki ti je blizu, sam pa nisi povedal tistega kar bi rad. besede ostanejo nekje v tebi in bolijo... kako se znamo poslušat, kolikokrat si rečemo, ne jutri, danes si bom vzel čas zase... ne jutri danes bom povedala kaj čutim..
vsak hrib je v tem času lahko navaren, lahko ti samo preprosto zdrsne... In Življenje gre naprej
Uporabniški avatar
 semjul
#351496
:D

kar predolgo je že tema v tejle temi. Zasavje se je od takrat precej zbudilo, le to ne vem koliko so dejavni na TF, v glavnem z 20.11.2016 se pričneta dva rekreacijska dogodka v Trbovljah in sicer Zimska liga in Planina vztrajaj. Če vas zanimajo podrobnosti pa na povezavah:

http://www.taleris.si/planina-zdaj-zimska-liga-20162017/

http://www.taleris.si/dogodki-2/dogodki/
Uporabniški avatar
 zz topka
#351498
O, lepo, da se vam bo dogajalo... Ko bi se vsaj tudi na moj hrib kaj.... :cry: Jast pa sama samcata tuki vztrajam,... zdej grejo še vinogradniki v zimsko mirovanje, da še teh ne bom srečevala za mal klepeta...., edino divji prasci mi ostanejo.... :lol:
Bem, bom pa absolutna zmagovalka svoje lige. :lol:
Uporabniški avatar
 majcka
#351503
zz topka napisal/-a:Bem, bom pa absolutna zmagovalka svoje lige. :lol:


Tud to je veliko vredno.....pač zmigat se moraš ven, če ne ne velja....ampak zmagovalka pa si. :laola :laola
Uporabniški avatar
 MančaPomaranča
#351542
Kako pa izgleda, če se sredi lige odločiš, da prideš na kakšno tekmo? Je potrebno pred tisto tekmo poravnati račun, da potem dobiš štartno številko?

Je to vsako nedeljo razen 8.1.2017? Malo dvoumno je, ker piše, da se 1x mesečno gre na kakšno drugo ligo. To je verjetno potem interni dogovor, kdaj točno?

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
 semjul
#351571
:D

zimska liga je vsako nedeljo v tem terminu, razen 8.1. zaradi Knap traila. Vsak udeleženec poravna prijavnino ko se pridruži, na cilju pa dobi vsako nedeljo ob udeležbi vroč čaj v gostišču Planina.

Glede obiska ostalih zimskih lig v Slo. je po dogovoru z udeleženci lige.
Osebno bi z veseljem obiskal Pohorje na zimski ligi, vsaj enkrat v zimi. Je pa stvar dogovora in bo pravočasno objavljeno.

Prijavnina se poravna ne glede kdaj se pridružiš. Zaključek lige bo za vse udeležence enak. Tako tiste z enim vzponom kot one z vsemi. S tem pa so povezani stroški.

Prijavnina je res minimalna in če nam ne uspe pridobiti še kakšnega sponzorja, bodo šli računi na organizatorja, tako da tukaj nimamo veliko prostora. Morda se s časom najde kakšen sponzor tudi v zasavju in bomo lahko ligo delali brezplačno, kar sem si ves čas želel. Morda...
Uporabniški avatar
 MančaPomaranča
#351575
Razumem. To s prijavnino je logično in razumljivo. Zanimalo me je samo, če se lahko sredi lige pridružiš. :P

Super, sliši se fajn. Upam, da liga uspe v čim večjem številu. :mrgreen:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#351818
Ja, lepo bi bilo, če bi enkrat obiskali Pohorsko ligo :-)
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA