Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 milkec
#7779
Tole je pa nujno za vse zavestne tekače!

Včeraj in prejšnji teden sem prelaufau oranžno in zeleno progo (6,3 in 8,3 km iz Tivolija), namen pa je bil tudi kontrola stanja oznak! In na žalost moram reči, da je to porazno! Za silo stojijo za Halo tivoli (to pomeni, da se mogoče ne bi izgubil). Od gradu navzgor in po Rožniku ter okoli Čada pa ni šans, da bi našel stezo, če jo ne poznaš! Ni ne kolimetrskih iznak ni ne smerokazov (manjka jih več kot polovica in vsi ključni). Na naketerih mestih ležijo ob stezi, nekje so celo napačni (recimo sam sem zagledal belo oznako na zeleni progi).

Ne vem kako je iz druge strani, ampak se bojim, da ni nič bolje. Mogoče Bajsi kaj več ve o tem ali pa kdo drug.

Kot taka je proga povsem neuporabna in še tisti smerokazi zdaj kazijo pot! Glede na to, da je to lani financirala MOL je verjetno tudi namenila nekaj denarja za vzdrževanja in tudi koga pooblastila za vzdrževanje. Pač predvidevam, da tako bumbarski pa le ne morejo biti, da v celotnem prijektu postavitve teh poti ne bi načrtovali vzdrževanja (ali pač?).

No kakorkoli, poti se me vzdržujejo, kar mene zelo moti! Zato bi zbral nekaj ljudi in na lastno iniciativo začel pri MOL težiti, po drugi strani pa tudi popraviti in urediti progo, ker sva z Erotom našla še nekaj napak.

A to še koga moti, a je še kdo zainteresiran za to, ker na nek način vidim to kot domačo progo TF oz. domač teren, saj je bil prvi tek TF tam in še nekaj ponovitev!

Pa če bi progo mi vzdrževali (upam, da ne tudi z lastnimi sredstvi) bi potem lahko res to postala "naša" proga in bi lahko organizirali razne interne tekme (tekmovalne in netekmovalne) predvsem za zabavo in druženje!
Uporabniški avatar
 milkec
#7794
Saj se je o tem že nekajkrat pisalo, odprl sem pa novo temo, zato da bi to bolj poudaril! Meni so te proge super, veliko ljudi se gor srečuje, veliko tekačev, proge so zanimivo skombinirame, predvsem pa je to v skoraj v centru Ljubljane! Pa naj še kdo reče, da to ni super podlaga za uspehe na promocijskih tekih!
 Lučko
#7799
:arrow: Milkec, se strinjam, računaj name :clap: :wink:
Uporabniški avatar
 bojanu
#7800
Oznak res precej manjka. Nekatere so polomljene, druge odšraufane, tako da so na kolih samo šraufi :shock: Mogoče delo zbirateljev :idea:
Bi bilo res treba obnovit oznake, še posebej na Rožniku, kjer je stanje najslabše.

Na spodnji slikca pa je prva žrtev objestnosti-zlomljena palica s oznakami-posneto dva dni pred uradno otvoritvijo /objavo, približno toliko dni tudi po postavitvi kažipotov :twisted:
Slika
Uporabniški avatar
 runner
#7803
Bajsi,
a greva "patrolirat" mal po Tivoliju?
Bomo trenirali stafeto, sam' da bomo imeli uno mojo basballsko palico!
:x :x :x
pa ko ga (jih) dobimo ...

runner
Uporabniški avatar
 vanja
#7804
Jaz poznam samo tisto 10-kilometrsko progo od zivalskega vrta. In zadnjic, ko sem tekla (dva tedna nazaj), se mi je zdelo, da so nekaj oznak popravili. Ne vem, morda je bil samo nekdo tako priden, da je tiste table, ki so lezale po tleh, nazaj nabil? Se vedno pa se zgubis, ce ne poznas proge.

Tudi jaz sem vedno znova, ko vidim koliko tabel manjka, razjarjena :evil: :evil: :evil: in bi z veseljem nalomila krivce. In sem tudi takoj zraven, ce bi mi urejali proge :D :D

LP vsem!
Uporabniški avatar
 obi
#7805
Na mene tud lahk računate. Sam sem tud že bil žrtev izgubljenih smerokazov. :x :evil: :x :evil:
Mogoče bi MOL morala narediti park za vandale :twisted: :twisted: da bi pustili tekaške proge na miru.
Uporabniški avatar
 sale66
#7876
:D :D Sem z vami!!! :? :? :wink: :wink:
Uporabniški avatar
 Matevz
#7896
Kot sem že enkrat pisal:

Čopič pa par litrov barve (po mojem se jo da v Colorju ali pa Heliosu celo zastonj dobit) je edini kolikor toliko obstojen način označevanja prog. Saj ni treba, da so označbe nevemkako fancy.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#7917
runner napisal/-a:Bajsi,
a greva "patrolirat" mal po Tivoliju?
Bomo trenirali stafeto, sam' da bomo imeli uno mojo basballsko palico!
:x :x :x
pa ko ga (jih) dobimo ...

runner


Helou!
Lahko bi vandale, potem ko bi jih ujeli razpeli na križe in naredili "žive" smerokaze. Samo potem bi bila samo ena proga: rdeča
Uporabniški avatar
 milkec
#7919
Matevz napisal/-a:Kot sem že enkrat pisal:

Čopič pa par litrov barve (po mojem se jo da v Colorju ali pa Heliosu celo zastonj dobit) je edini kolikor toliko obstojen način označevanja prog. Saj ni treba, da so označbe nevemkako fancy.


Barve bi že lahko dobili, ampak potem bi te pa zeleni lovili, ker so že za te proge ful komplicirali; vsen pribite table na drevesa so menda bolj na črno kot ne, kaj šele tiste poskusne oznake! Ampak zgleda, da vsaj nekaterih to ne moti, kar je za nsa tekače odlično, za zelene pa..... (naj se z drugimi stvarmi ukvarjajo)

Drugače pa po zaslugi Erota (ja koga pa drugega :hehe: ) smo sobili insajdersje novice! Tolej je napisal Beni Piškur:

Zdravo Ero,

tudi jaz sem zadnjič s Slakom pretekel rdečo progo in sva ugotovila
enako, kot ostali tekači. Proge se bodo vzpostavile v prvotno stanje s
tem, da se bo preverilo na kakšen način lahko pritrdimo table na
drevesa, da bi bile manj dostopne in dovolj dobro vidne. Delamo na tem.

lep pozdrav

beno


Upam, da bo kaj na tem, malce bomo še težili in težili, pa bo! K sreči je Slavko Slak (mislim, da je podžupan ali nekaj takega) tekač in mu to nekaj pomeni, konec koncev je bila to njegova ideja.

V upanju, da bo čimprej dobro se prepustimo tavanju ob izkanju oznak po Tivoliju.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA