Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#9583
Pozdrav!

Med zdravljenjem na Bevkah, kjer sem celil rane, ki sem jih staknil v Radencih sem se odlocil, da nekako prekinem to crno serijo in se teka lotim sistematicno. In potem sem pogledal povzetke Poletovih priprav. Povzetek je povzetek, jaz sem pa bolj trde glave in me zanima kaj spada pod ponavljalni tek in kaj pod gimnasticne vaje? Za intervalni tek mi je jasno, ampak tale ponavljalini me pa malo bega. Vsi veste, kako je, ce je slon zbegan. Adijo porcelan in rozice na vrtu. Se trava bolj neodlocno raste, kjer slon bega. Se posebej, ce je za povrh se oranzen. Ali me lahko kdo vsaj malo razsvetli ali pa mi vrze kaksen link, da neham zbegano tavat v temi. :-) Hvala!

lp, oranzni slon

p.s.: Lucko brez strahu za pozadino. Samo bolje bi rad kontroliral tek tam na zacelju, da se nebi kaj cudnega dogajalo. Ves, ce imam pa krizo pa slabo kontroliram sebe kaj sele druge. :-)
Uporabniški avatar
 matjaz
#9601
:D :D :D No zacelje pa kar pusti, zaenkrat je moje, saj sem te imel v Bevkah na oku. Mislim pa da je ponavljalni tek, isto kot intervali. Moram priznati da nisem ziher, naj me popravi tisti, ki misli prav.
 dpop
#9608
Meni se tudi zdi da so izrazi kot Fartlek, intrvalni, ponavljalni....
več izrazov... pa ista stvar

Nisem pa cisto siguren

LP Darko

P.S. lohka kdo iz stroke to potrdi ali ovrže??
 lebanm
#9618
dpop napisal/-a:Meni se tudi zdi da so izrazi kot Fartlek, intrvalni, ponavljalni....
več izrazov... pa ista stvar

Nisem pa cisto siguren

LP Darko

P.S. lohka kdo iz stroke to potrdi ali ovrže??


Pozdravljen!
Mislim(99%) da je fartlek igra s hitrostjo tako da recimo teces 20 min za ogrevaje potem pa malo pospesujes(v bistvu se igras s hitrostjo teka) cca 30sek-1,5min odvisno od hitrosti in pripravljenosti in to kot ti pase samo da vmes ni hoje lahko pa je trimcek

Intervali pa je enako kot ponavljanja s tem da delas recimo 5x2km na dolocenem pulzu oz hitrosti ki naj bi bila konstantna od int do int vmes pa je recimo ce je interval dolg 9min 4min pavze
Uporabniški avatar
 matjaz
#9645
lebanm napisal/-a:
dpop napisal/-a:Meni se tudi zdi da so izrazi kot Fartlek, intrvalni, ponavljalni....
vecˇ izrazov... pa ista stvar

Nisem pa cisto siguren

LP Darko

P.S. lohka kdo iz stroke to potrdi ali ovrzˇe??


Pozdravljen!
Mislim(99%) da je fartlek igra s hitrostjo tako da recimo teces 20 min za ogrevaje potem pa malo pospesujes(v bistvu se igras s hitrostjo teka) cca 30sek-1,5min odvisno od hitrosti in pripravljenosti in to kot ti pase samo da vmes ni hoje lahko pa je trimcek

Intervali pa je enako kot ponavljanja s tem da delas recimo 5x2km na dolocenem pulzu oz hitrosti ki naj bi bila konstantna od int do int vmes pa je recimo ce je interval dolg 9min 4min pavze


fartlek je definitivno to kar pravis lebanm :D :D :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA