prostor za zapis povezav na spletna mesta, ki so se vam vtisnila v spomin in jih radi obiskujete in ki jih priporočate vsem nam ...
Uporabniški avatar
 čara
#362414
In zakaj bi konopljine beljakovine? Povprečen odrasel potrebuje dnevno 0.8g beljakovin na kg teže. Bolj aktiven pa tam okoli 1-1.2g beljakovin...maksimum je 4g/kg....

Kadar imam težavo z zadostnim vnosom beljakovin-vzamem whey. Ker imam laktozno intoleranco vzamem izolat. To je nekak najbolj kvalitetna beljakovina.

Če si vegan, vegetarijanec potem pa seveda, vzemi konopljine, riževe, grahove. meni osebno so vse trojne naravnost ogabne, pa sem sprobala različne firme in okuse. No pri enih mi je bil všeč okus pa mi konsistenca ni bila (zrnasto, se je zatikalo v grlu).
#362590
If you are directing the eyes for some top-notch, rugged and rich-featured handheld GPS units which excel in all spheres, then Garmin GPSMAP Handheld GPS can be a fine choice for you. When you are going for serious climbing or hiking, this GPS can be your perfect companion. :D :D
#365621
https://www.delo.si/polet/tekaci-pozor- ... 57602.html
V članku tudi nekaj o teku s slušalkami, aktualna tema viewtopic.php?f=14&t=27738

4. Slušalke in telefon pustite doma

Ko si delite cesto z avtomobili, morate biti zbrani ne samo na dihanje in na ritem teka, temveč tudi na promet. Veliko študij je pokazalo, da se reakcije in sposobnosti voznikov ob bočnem ali vzratnem parkiranju konkretno zmanjšajo, ko poslušajo glasno glasbo. To lahko apliciramo tudi na tekače. Glasba je odličen tekaški sopotnik in motivator, a ne na cesti.
Uporabniški avatar
 vencelj
#365818
Telesna aktivnost in pripravljenost, recepta za zdravo in kakovostno življenje
Paleoantropologi so izračunali, da je človek v primerjavi s predniki izpred stotih let danes zmanjšal svojo aktivnost za okoli 60 odstotkov. To je pripeljalo do porasta debelosti in pridruženih presnovnih bolezni in mehanskih težav.


https://www.delo.si/polet/telesna-aktiv ... 64194.html
Uporabniški avatar
 vencelj
#366036
Še ena odlična kolumna Mihe Mazzinija, v kateri se kaj lahko najdemo tudi tekači.
Tole pa le preberite:
https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha ... moc-516331

...seznanil me je s svojim stanjem in odločitvijo, da bo začel teči za relaksacijo. Super. Pohvalno sem kimal...
 vinkop
#366038
mislim da sem jaz ze povsem blizu izgorelosti....stoparica je res hudic....zdaj ko kar naenkrat ni vec casovnega napredka mi je tek v cedalje vecje breme... :bum: :bum:
#366039
vinkop napisal/-a:mislim da sem jaz ze povsem blizu izgorelosti....stoparica je res hudic....zdaj ko kar naenkrat ni vec casovnega napredka mi je tek v cedalje vecje breme... :bum: :bum:


Ko se enkrat tega začneš zavedati, si na dobri poti...bom rekel kar "na dobri poti do ozdravitve". :wink:

LP, vencelj
#366040
Meni se zdi pa ta članek nekoliko neprepričljiv.

Zanima me s katerim športom se ukvarja avtor? Dobil sem občutek, da ima do športa kar na splošno odklonilen odnos in da tudi sicer piše precej posplošeno. Sta znanca resnični osebi ali le plod pisateljske domišljije?

Mimogrede: Od kod je potegnil tale podatek:
"Zato ni čudno, da hkrati narašča število delovnih ur in udeležencev na maratonih..."?

Za prvi del ne vem, za drugi je bilo pa že večkrat govora, da število upada :)
Npr.:
https://bojanambrozic.com/2019/09/13/te ... -na-svetu/
Uporabniški avatar
 čara
#366043
Zvezdan, nisi razumel bistva članka. Ni bistvo v zdravi meri rekreacije...Bistvo članka je bilo, da je danes družba čisto preveč naravnana v tekmovalnost in doseganje, preseganje cilje. Kar vodi v izgorelost, tudi tesnobo, panične napade in depresijo. Telo enostavno ne zmore več, niti um. Medsebojni odnosi pa so nekje pri gležnjih. Telo kriči, glavi ni jasno in se še kar priganja. Ko pride do kritične točke, ko zares izgoriš, traja dolgo čas,a da se nazaj sestaviš in drugače zaživiš, v umirjenem temu in začneš ceniti kako se listje barva, trava raste, sneg lesketa...in da imaš nekoga objeti.

Telo je ustvarjeno za gibanje. Ne pa za preforsiranje, ne za tek (kolo, plavanje...) v bolečinah kot tudi ne za dirjanje po raznih opravkih nenehno, brez predaha, dopust pa z leptopom, telefonom...

Cenim članek, ker se kar preveč naroda izgublja v vsesplošni noriji, nimajo pa časa za družino, prijatelje in niti zase.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA