prostor za zapis povezav na spletna mesta, ki so se vam vtisnila v spomin in jih radi obiskujete in ki jih priporočate vsem nam ...
 jermana
#305199
Mene pa članek ni prav nič presenetil. Vsak ima pač svoj način življenja in mišlenja.
Me pa moti to, da tekači sploh želijo teči v takem okolju. Res ne vem, kakšen užitek je teči med mizani in stoli, pa še po asfaltu. Sem prepričana, da to niso " pravi tekači", ker tečejo predvsem zato, da se jih vidi.
Želim vam čim več tekaških užitkov v naravi in dobri družbi.
 Uheeec
#305220
"...po končani gimnaziji je vpisala študij kulturologije na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani, podiplomski študij filozofije nadaljevala na Filozofski fakulteti, kjer je leta 2008 zagovarjala doktorat z naslovom Filozofija, fantazma, film..."

..to, da me je zaradi najbolj neumnega članka, kar sem jih prebral v življenju prijelo na veliko potrebo in ob enem tudi na bruhanje, je še najmanj... + še vsi ostali komentarji, ki ne podpirajo človekovega osnovnega gibanja

...da pa to napiše še visoko :!: izobražen človek...adijo pamet!!!

sicer pa :FO: :FO: usem kritizerjem in lenuhom skupaj :D tečem s svojimi nogami in zase...ujemi me in mi povej, da te motim :-- :--
Uporabniški avatar
 mac
#305267
Misli si, da je pametna, če filozofira, v resnici pa samo opravičuje svoje brezdelje.
 mrZ
#305271
Najbolj debilni pa so uredniki časopisa, da kaj takega dajo v javnost. Verjetno zraven članka o zdravi prehrani in kulturi gibanja.
Verjetno je res frutrirajoče, ko sedi "kulturnica" v Mc Donaldsu in ima občutek krivde, ko ji neznanci mimogrede pokažejo, kako je zdravo živet in ti ni treba po vsakem obroku bruhat, da bi obdržal staro garderobo. :--(

Zato pa pustite Delo kulturi, berite raje manjše časopise.
 silvij
#305276
:shock: Tek je način gibanja (v fizikalnem smislu) - in gibanje je za enkrat še pravica in svoboda! Kot mišljenje in mnenje! Na javni površini, namenjeni prometu in pločnik (za pešce = tekače!) in cesta (ob njih tudi za vse druge udeležence) to sta! Uporabljamo ju vsi ob spoštovanju pravil, ki urejajo gibanje na njih. Morda pa je problem to, da smo na javne površine, namenjene gibanju (prometu, če hočete) pešcev, postavili mize in stole, da o parkiranih vozilih sploh ne govorimo! Kdo torej koga omejuje in v čem?! :--
V teku sem si ogledal največja velemesta, prestolnice in njihove najožje centre, kulturna in verska središča :D - pa mi nikoli nihče ni pokazal kakršnekoli nejevolje ali na kakršenkoli način dal vedeti, da "vulgariziram" njegovo "urbano" okolje in mu posegam v njegovo "pravico" ! Tudi, ko sem pri šanku zaprosil za kozarec vode ali v prepoteni majici in prašnih supergah popil kavico... :D Morda pa se "najlepše mesto na svetu" in (nekateri) ljudje v njej s temi mesti in njihovimi prebivalci ne morejo primerjati - pisec tega članka vsaj tako potrjuje! :FO:
Uporabniški avatar
 ZHAK
#305291
Ko sem v lokalu me ne moti nobeden, ki gre mimo. Me pa včasih kdo, ki pride not.

Pa zaradi takih kulturnikov kot je avtorica članka, ki jim je višek kulturnega ustvarjanja posedanje po lokalih, so verjetno tudi ukinili Ministrstvo za kulturo.

Pa še en dokaz več, da je v naši državi lahko že vsak pisun novinar. Boljše "novinarje" najdeš na TF!
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#305294
jermana napisal/-a:Mene pa članek ni prav nič presenetil. Vsak ima pač svoj način življenja in mišlenja.
Me pa moti to, da tekači sploh želijo teči v takem okolju. Res ne vem, kakšen užitek je teči med mizani in stoli, pa še po asfaltu. Sem prepričana, da to niso " pravi tekači", ker tečejo predvsem zato, da se jih vidi.
Želim vam čim več tekaških užitkov v naravi in dobri družbi.


Hmmm tukaj se postavi zanimiva dilema. Zakaj ne urbani prostor urediti tako, da lahko streže temu namenu. Zakaj zlorabljati prvinski ( kolikor ga je še ) zeleni prostor. Ta SLO sindrom, da bi vsak rad gradil objekte na svežem zelenem okolju, celo EKOLOGI bi za eko naselja želeli uproabiti priložonosti z manj stroški. Noben ne bi želel reorganizirati, spremeniti, razstrupljati. In glede na to da je vzdržljivostni šport očitno v zadnjih letih številka 1 šport v SLO in posebej vedno bolj zanimiv v svojih adrenalinskejših variantah trekking, trail, ....očitno imamo še ene goste, ki bi se gostili na domovih živali in dreves. Vse lepo i nprav. Ampak rentni ( trajnejši način razmišljanja bi moral biti ) za vsako uporab' neomedaževano površino bi se morala ustvariti nova regenerirana površina v uebanem ali uničenem delu. Tako sistem lahko obstoji. Sicer smo tekači tudi paraziti in krademo luč. Tako, da ni slaba ideja, da je vzdržljivostni športnik integriran v bivalno sredino. Saj nekaj vas je to že zgoraj omenilo. To pač povleče za sabo novo paradigmo razmišljaja urbanega prostora, ki zahteva premagovanje zone udobja. Korak izven zone udobja pa menda prinaša prosperiteto. Pločevino na rob mesta- vzpostaviti centre hrambe in tako dati delo ljudem, notranjo logistiko mesta pa prilagoditi novim zahtevam za naravno higieno in zdravje. Meni je jasno zakaj stara generacija ne zmoremo narediti tega preskoka. Ni pa mi jasno za mlajšo generacijo, kjer se vam vse več otrok že kot po tekočem traku sooča z alergijami, ostalimi avtoimunimi boleznimi. Morda pa namesto v zarotah v prehrani ali Chemtrailsih in ne vem kaj še vse tiči samo v nekaj preprostih urbanih posegih: več dreves, zeleni otoki, več prijazne logistike ...Sicer pa to se bo itak zgodilo....kaj se jamra...:). Tudi novi konflikti med ruralnim in urbanim prebivalstom...ruralno prebivalstov prihaja v mesta z neprijazno logistiko, obremenjuje zdravje mestnega prebivalstva, mestno prebivalstvo pa se že tudi vdaja v to drogo in namesto da investira v objekte in aktivnosti za dodano vrednost moramo graditi tovarne bolezni ( bolnišnice, stroko dravljenja,, represije proti kriminalu, varnosti... namesto stroke proizvodnje in ustvarjalnosti ) ter dviga znanja in pripadajočih priložnosti zavedanja-
 spela*
#305344
Najbrž je doživela kakšen zelo travmatičen dogodek, ko je mirno sedela v lokalu, pa je mimo pritekel čudak v supergah in vpričo nje (!) spil kozarec vode. Ali morda celo piva.
Predstavljajte si ta šok! :shock:
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#305393
mojA napisal/-a:Saj ne moreš verjet kakšno skrpucalo objavljajo mediji... tale Jela itak nima pojma...


Ko sem bral tole in sem slučajno bral še tole zvečer:

Wisdom is the level above all divisions, where everything is a simple unity.
It is in recognition of this that the .... states, “Who is wise ( .... )? He who
learns from every man. It is on the level of Wisdom that all men are one. Hence, if one
is one this level, he must learn from every human being, and indeed, from all creation.
According to the ....., this means that a person on the level of Wisdom must
even learn from Evil. It is only on level below Wisdom that people are separated into
different individuals. One on lower levels does the division between good and evil
exists.
— ….about the time ( past present future on the level of Wisdom )…..
The antithesis of Wisdom is Understanding. The .... word for Understanding is
....., which comes from the root word ..... meaning ַ"between".
Understanding is on the level below Wisdom. It is on the level of Understanding that
ideas exist separately, where they can be scrutinized and comprehended. While Wisdom
is pure undifferentiated Mind, Understanding is the level where division exists, and where
things are delineated and defined as separated objects.
On the level of Wisdom all men are included in a single world soul. Understanding is the
level of ........ where the soul of each individual assumes distinct identity, and each
one is seen as a separate entity.
The divine name associated with Understandings is .......
….pluralitiy of the word …. name…


In še tale odstavek iz Martin Buber: I and Thou ( translation by Walter Kaufman ) p. 89.

Spirit in its human manifestation is man’s response to his You. Man speaks in many
tongues -- tongues of language, of art, of action -- but the spirit is one; it is response
to the You that appears from the mystery and addresses us from mystery. Spirit is word.
….
Spirit is not in the I but between I and You. It is not like the blood that circulates in you
but like the air in which you breathe. Man lives in in the spirit when he is able to
respond to his You. He is able to do that when he enters into relation with his whole
being. It is solely by virtue of his power to relate that man is able to live in the spirit.
….
Only silence toward the You, the silence of all tongues, the taciturn waiting in the
unformed, undifferentiated, prelinguistic word leaves the You free and stands
together with it in reserve where spirit does not manifest itself but is.




se zastavlja zanimivo vprašanje:
Kot skupnost imamo svoj častnik imanovan Delo. Lahko bi ga "outsorcali :)" in brali samo internetne vire in ostale...ampak v Delu delajo ljudje člani naše skupnosti. Služijo kruh, izražajo svojo ustvarjalnost. Kaj s tem ko berem in potem ne morem sprejeti vsebine članka ali pa ga moram prebrati, ker moja kritična narava zahteva gorivo, da lahko razvršča, analizira, soustvarja top lestvice in dnevno življenski šow. In ta oseba, katere članek je je del našega življenja - mora rasti - sicer moja skupnost tudi ne bo rasla. Kaj je njena naloga oz. s pričevanjem, ki je meni provokacija in proži nasprotno čutje in postavi mene v zavezništvo - iščoč skupnost v skupnosti? Rakasta celice, se dnevno tvorijo vendar višji sistem ( ampak sistem ) skrbi za njihovo obvladovanje. Same niso sposobne narediti samomora ( apopotoza )-spremembe ampak jih višji sistem sesuje. Statistika v obnašanju sistema dopušča niše/kanale, kjer lahko pride do neuspešne naloge obvladovanja: tvorijo se rakasta tkiva. Tkivo: nek razširjen horizont gledanje, ki pa je v nasprotju z drugim gledanjem - mora priti do delitve na nekem nivoju, da se izrazi prazen prostor in vloga žrtve. Vloga žrtve je moč rakastega tkiva in možnost za ...
 bobsaap
#305398
PRIMER: Kaj če je nekdo doma v samem strogem centru mesta in si želi teči. Zmore pa preteči le kakšen kilometer, dva, največ tri ... A to pomeni, da se more najprej vsesti v avto in odpeljati na nek kraj, kjer ne bo "oviral tete Jele"?

PRIMER 2: Kaj če je nekdo doma v samem strogem centru mesta in si želi teči. Nekako more priti tudi do parka, travnika, gozda, hriba. Hmmm, kako? Mogoče mimo "tete Jele", ki poseda ob Ljubljanici in pije kozarček rujnega?

Jela, tukaj, s tem člankom, si pa res dala "dreku focn". :)

V večjih mestih, nazdnje sem to opazil v Milanu, je en kup ljudi, ki tečejo mimo tisoče turistov, mimo gostiln, kulturnih znamenitosti ... v STROGEM CENTRU MESTA ... in dvomim, da bi komu padlo na pamet, da bi rekel, da so ti ljudje moteči ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA