prostor za zapis povezav na spletna mesta, ki so se vam vtisnila v spomin in jih radi obiskujete in ki jih priporočate vsem nam ...
Uporabniški avatar
 pajo
#118661
Vencelj ne se sekirat. Nikoli nikdar ne boš vsem ustregel pa če se na glavo postaviš. Tema je čisto O.K. vsak pa naj si jo razlaga kakor mu ljubo.
Uporabniški avatar
 NANIKA
#118668
BoF napisal/-a: Sem po njihovem aravnost na poti v brezno brez povratka in tik pred tem, da me znani slovenski psihiater vzame pod drobnoghled. Tako, kot je zagotovo že njih in jih po metodi Ženske so krive, da so moški alkoholiki! ozdravil...


Ne se bat, je danes umrl.
 bojanm
#118673
semjul napisal/-a:Kako že :?:

Če mačku stopiš ....... :wink:


Si nepreviden ali štorast :!:
Uporabniški avatar
 zlopi
#118680
Damijan napisal/-a:
vanja napisal/-a:... Ne se preveč ozirati na tiste žaljive izjave (pivcev ali nepivcev).


Kako da ne? Včasih so novi člani začeli prvi post v smislu:
"Berem vas že dolgo. Všeč mi je, ker je to eden redkih dorumov, kjer ni prerekanj" ipd.
Česa podobnega že dooolgo tule nismo videli.

Kaj imajo alko, svinjina, detelja, Valentinovo s TF?!
Obratno: poškodbe, treningi, tekme - a se kdo kdaj spušča v nizkotne udarce v teh temah?

P.S.: kaj me briga, kdo in zakaj je/ni oz. sem/nisem podpisal peticije?!
P.P.S.: Ja, imate prav, ni mi treba podobnih tem niti spremljat.


... no, po tehtnem premisleku ne bom napisal nič.

Lp, zlopi
 edo-brko
#118688
Lp!
Po tehtnem premisleku bom pa še jaz nekaj napisal. Zanimiva debata, polna vsega kar si človek laho zamisli. Prepričan sem,da Vencelj tega ni pričakoval. Obupan ali razočaran se sprašuje ... je kdo prebral vsaj del tistega kar se skriva na strani .... to je iztočnica za debato.
Prebral!!! V tem sem zaznal dva nesmisla zaradi katerih nisem ničesar podpisal oz. se prijavil. Nihče do sedaj tega ni omenil niti nakakršen koli način komentiral. Upam (vem da bo ekskluzivno) da bo kdo to obrazložil.

Nesmisla: - 40 dnevni post ( zakaj ne 13, 27, 95 ali 363 dnevni) in
- med vožnjo ne pij alkohola ( potem pred vožnjo lahko ali kaj) in po njej tudi.
V čem je smisel tega, da piješ potem 40 dni ne (post) in potem spet po starem naprej. Kaj si dosegel s tem ?
 ton
#118691
Sklepam, da je cifra 40 zato, ker katoliški post traja od svečnice do Velike noči (v bistvu natančno ne vem), prvi pobudnik je bil pa Karitas. Zdaj lahko zaorjemo trudi v to smer, ampak res nima smisla. Vencelj, ne sekiraj se, lep namen si imel in zamislili smo se eni in drugi.
Uporabniški avatar
 vencelj
#118699
Edo-brko, še enkrat preberi vsebino tiste spletne strani, še enkrat preberi rezultat svojega tehtnega premisleka, vse skupaj še enkrat trezno premisli...
Koliko dni, pri tem sploh ni pomembno, v vsakem primeru ostaja ZAKAJ, če nekdo tako hoče.
Pri meni zadeva nima nobene zveze z vero ali -bognedaj- Cerkvijo (omenjeni zadevi itak nimata nič skupnega)...Dni je sicer 46, ker omenjeni krščanski post izvzema nedelje, sem ga pa lani takoj podaljšal na 60 dni.

Metati v en koš tiste, ki jim je postal alkohol način življenja skupaj s tistimi, ki popijejo ob kosilu kozarec dobrega vina (kar tolerira ali celo priporoča tudi veliko zdravnikov) je pa spet skrajnost...
Če si res prebral vse okrog pobude, lahko veš, kdo so pobudniki, torej tudi pravi naslov za vprašanja.
Po tehtnem premisleku sem se odločil, da se v tej temi ne bom več oglašal :!:

Lep dan vam želim in obilo športnih užitkov v lepem dnevu, ki se prebuja,vencelj
 edo-brko
#118709
Lp!

Vencelj, upošteval sem tvoje nasvete. Malo me moti tisto ... vse skupaj še enkrat "trezno" premisli ...! Misliš, da sem bil pijan ko sem pisal (da sem pijanec, neozdravljen alkoholik).Naj te potolažim, nič od tega nisem.Je kdo mogoče razočaran zaradi tega?
Ve se kdo so pobudniki vendar vprašanja nisem naslovil nanje niti ne konkretno nate (odgovoril si sam od sebe). Odgovore sem pričakoval od vseh drugih, ki so na kakršen koli način odreagirali v tej polemiki. V vsebini tiste spletne strani sem zaznal tista dva (po meni) "nesmisla" zaradi katerih sem se tudi oglasil.
Poleg teh je še nekaj kar dela zadevo "čudno". V zadevi med drugim piše ... s pridružitvijo pobudi SIMBOLNO izrazite SOLIDARNOST z ... in ... popolna odpoved (40 dni) alkoholu v znamenje "SOLIDARNOSTI" ! Kaj je to? Kaj bodo imeli tisti konkretni ljudje, ki so potrebni pomoči zaradi situacije v kateri se nahajajo, od simbolno izražene solidarnosti s tem, da nekateri ljudje v določenem času ne bodo pili alkohola. To je megla, bla, bla, bla,...! Pogrešam, da bi bilo KONKRETNO navedeno kako tem ljudem (zanje naj bi skrbeli za to usposobljene kategorije ljudi.. zdravniki,terapevti,ipd.) lahko pomagamo oz. kako KONKRETNO jim bo pomogalo, če drugi ne bomo pili (ne samo določene dneve) in ne da smo simbolno solidarni z njimi. Od tega ne bodo imeli nič.

Ne strinjam se z tabo, da koliko dni v tem sploh ni pomembno, se strinjam pa da ostaja ZAKAJ in KDO tako hoče. Če v tem primeru dnevi niso pomembni zakaj pa so potem taksativno določeni in točno opredeljeni v določenem obdobju.Če je tako potem nima smisla.
Praviš, da pri tebi zadeva nima zveze z vero (obenem jo obrazložuješ in izjavljaš da jo izvajaš) zakaj pa jo potem opravljaš prav takrat (lahko bi to počel pred tem,po tem ali v kateremkoli obdobju) in zakaj sploh. Saj bi to lahko počel vsak dan v vsakdanjem življenju kar naj bi bilo iz več vidikov tudi prav.Ali ni tako.

Pa še to. Mojega pisanja nisi dobro prebral ali pa se nisva razumela.Omenil sem te, ker sem zaznal, da si razočaran in presenečen z burnimi odzivi na tvojo objavo česar sigurno nisi pričakoval. Polemika je v enem delu krenila v negativno smer, ki pa jo, da se razumeva, ti s svojimi prispevki nisi vspodbudil in nisi kriv zato.Imel si dober namen.
Jaz sem spremljal debato, zaznal (po mojem) "nesmisla" v vsebini spleta in o tem napisal svoje mnenje. Nikomur nisem hotel nič žalega.

Res je danes lep dan. Zaznal sem, da se nameravaš danes udeležiti krosa PN v Batujah pri Ajdovščini. Upam, da si šel in da si zadoovoljen z doseženim v okviru tvojih zmožnosti in da si se imel fajn.Še naprej prijeten preostanek dneva ter veliko športnih užitkov v naslednjih dnevih in letih.
Edvard
 ŽULJ
#118712
:drink :toast: :pivo: :beer: :piti:

Tole je pa izbor smeškov na TF...

:nono:
Uporabniški avatar
 Vreme
#118717
Tudi sam podpisal. Ampak kdor me pozna tako ali tako v, da v bistvu sploh ne pijem Kakšno kišto radlerja, liter terana pa še mogoče nekaj malega na osnovi borovničevca in podobnih zadev na leto spravim v sebe. Pa sem za to kaj drugačen od vas? Klatež je nekje omenil, da se je težko vzdržati že zaradi družbe, res je. Ampak jaz pač ne zahajam v takšno družbo. Le zakaj bi. Sem pač drugačen od njih pa kaj.

Je pa po mojem cilj te akcije osveščanje ljudi ne pa neko enačenje z cerkvenimi dvomi pa še kaj!
 spela*
#118719
ZEBRA napisal/-a:Podpisal pobudo.

Ko nas prime groza ob misli, da bi morali biti 40 dni brez alkohola
in pričnemo graditi obrambni zid racionalizacij
je mogoče pravi trenutek za vprašanje
če nam alkohol mogoče ni postal preveč vsakdanji sopotnik v življenju...
Na vprašanje Ali sploh lahko živim brez alkohola? lahko odgovorim samo tako da poskusim živeti brez njega.
In če se pokaže da ne morem živeti brez njega, imam najverjetneje problem
ki se mu reče....



S tem se pa ne strinjam. Alkohol pijem zelo zelo redko, če mi ponudijo res dobro vino ob kosilu, na primer. Ali na kakšni res dobri zabavi dvakrat na leto. Če bi alkohol pila vsak teden, bi podprla tako akcijo, tako pa se MENI OSEBNO ne zdi smiselna. Nič nimam proti tistim, ki sprejmejo takšno odločitev, a jaz je ne bom. Meni bi bil na primer izziv 40 dni brez čokolade. :lol: Oziroma že 7 dni brez bi bil lep dosežek ... :roll:
 spela*
#118720
vencelj napisal/-a:Mi je že žal, da sem sploh začel temo.
Da le ena sama pozitivna pobuda sproži takšno netolerantnost, etiketiranje, žalitve... :shock: Sej ne morš verjet!


Meni je akcija po svoje všeč in jo o svoje podpiram. Pravim le, da se meni osebno ne zdi smiselna (tako ali tako bom najbrž res 40 dni brez alkohola, tudi če ničesar ne podpišem :lol:), drugi pa naj se odločijo vsak zase. :wink:
Uporabniški avatar
 vencelj
#122203
Danes je minil 47-i dan od začetka akcije, ki jo imam namen podaljšati do 5. aprila. Da ne pozabim, takrat je 12 ur Kališča.
Sicer pa se pridružujem tistim, ki menijo, da kozarec dobrega vina pri kosilu lahko prej koristi kot škodi, zaradi ugodnega vpliva snovi, ki jih vsebuje, z izjemo alkohola, katerega vpliv preprečimo z mero pri uživanju.
LP, vencelj
 ton
#122210
Pih, meni okus vina nikoli ni pasal, zato si mirno rečem: a se recimo pri vsakem obroku ali kar tako 'na suho' silim recimo z vampi, s kako obskurno zelenjavo ala jajčevci ali bučke... - ki jih tudi ne maram? Seveda se ne.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA