prostor za zapis povezav na spletna mesta, ki so se vam vtisnila v spomin in jih radi obiskujete in ki jih priporočate vsem nam ...
#358619
Zanimiv pogled navdušenega tekača na tek...npr.:

Kaj je pri teku tisto, kar ti je najbolj všeč?
Všeč? Prosim vas. Kateremu normalnemu človeku pa je tek všeč?


Preberi :!:
http://www.tekac.si/novice/18146/na_sti ... arjem.html

Malce drugače kot je običajno razmišljanje. Predvsem bolj realistično in dopuščam možnost, da večina tekačev laže, ko govori o velikem veselju in tekaškem uživanju.
:mrgreen: :roll:
 thag
#358685
vencelj napisal/-a:Zanimiv pogled navdušenega tekača na tek...npr.:

Kaj je pri teku tisto, kar ti je najbolj všeč?
Všeč? Prosim vas. Kateremu normalnemu človeku pa je tek všeč?


Preberi :!:
http://www.tekac.si/novice/18146/na_sti ... arjem.html

Malce drugače kot je običajno razmišljanje. Predvsem bolj realistično in dopuščam možnost, da večina tekačev laže, ko govori o velikem veselju in tekaškem uživanju.
:mrgreen: :roll:


Ne morem se bolj strinjati, tek sam po sebi zna biti dokaj težek, najtežje se je, ko vnih piha burja, ali morda dežuje, se zjutrej zbuditi in iti v ta mraz. Najtežjih je prvih nekaj sto metrov, ko mraz res prodira. Pa siljenje v "še ta klanec" ali "še ta ovinek" ...
Ampak na koncu ko odtećeš svoje, prideš domov se stuširaš in se "vržeš na kavč" na katerem v miru pogledaš grfe in ugotoviš, da si tekel 3 sekunde hitreje kot prejšnjič isto traso... Neprecenljivo.
:laola
#358690
Ja, jaz sem se tudi zamislil ob članku, v katero skupino sodim. Vsekakor je po teku skoraj vedno izvrstno počutje - bolj se zgonim, boljše je počutje...

Ampak ko se peljem iz službe domov, pa mi pogled uide na domače hribčke in hribe, pa še kakšno sonce se kaže... Postanem vznemirjen in lačen teka in komaj čakam, da se doma obujem v tekaške čevlje in se poženem na teren. In potem na kakšnem grebenu ali pa ko pridem iz gozda na plano... me zadanejo sončni žarki, mogoče kakšen piš vetra ali pa tuš vode ob nalivu, ko se prepustim elementom, da se igrajo z mano...

...Se mi usta kar sama raztegnejo v nasmeh, pa izgledam kot otroček, ki je dobil dolgo pričakovano igračo.

Po drugi strani so pa moji dolgi vikend teki s prijatelji krasno družabno srečanje, polno čvekanja in polno fizičnega napora. Vse skupaj se zmeša v torto najboljšega tekaškega okusa!

Tako da, tek je meni v užitek, terapijo in vsem, ki se z njim ukvarjajo, privoščim isto! :roll: :D
 thag
#358691
Verjetno je tukaj potrebno še razčleniti tekače in tekače. V smislu, tiste ki tečejo, po asfaltu, progi, ali takšne, ki sovražimo tek v krogih, in obožujemo naravo in stik z njo.
Sam se trudim teči zjutraj čimbolj zgodaj, če delam ob 8h in pol je to ob šestih, če ne nekje med sedmo in deveto, da mi da energijo in voljo za cel dan. Res, je da mi je mučna vstati, poizkušam zavlačevati in iskati sam pri sebi izgovore, da je še zgodaj, ma v naslednji sekundi, pomislim "prej, ko grem, prej bo mimo" pripravim psa in grem. Kot sem rekel sprva je težko, še posebej zjutraj, ali, če je čudno vreme, ma pol je ok, enkrat ko sem dobro ogret in zalaufan ni panike. Kot si rekel, ni ga lepšega, kot zjutraj, zdaj okoli 06/30 zagledati sončni vzhod. Res, da sem "mona", ki bi lahko še ležal doma na toplem ma ...
Kot vsaka stvar ima tek dobre in slabe lastnosti, ma ga ni boljšega, ko, ko pomisliš, kam si vse šel "peš" bodisi sosednja vas, mesto, gozd, kateri so se ti prej zdeli še z avtom daleč...
Npr danes sem šel iz našega hriba v Izolo, dol je šlo, gor sem gagal, ma doma, ko sem na kavču gledal kje sem bil...

Je pa dober za terapijo in odklop od vsega. Sicer pa sam brez slusalk ne morem teci. Sem si na aliexpressu bluetooth slusalke nabavil za 3 € in so vedno z mano na teku.
Uporabniški avatar
 vencelj
#358760
Težave z duševnim zdravjem se pogosteje pojavljajo v jesenskem in zimskem času, še posebno če govorimo o depresivnosti in njenih znakih. Poleg nizkih temperatur, ki jih le redko krivimo za ta pojav, je za zimo značilno tudi pomanjkanje dnevne svetlobe, ki je seveda posledica skrajšanega dneva.


https://polet.delo.si/na-kisiku/boljse- ... ojdimo-ven
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA