Moderator: ziga

 Sebastjan
#168664
Pozdravljeni;
V mesecu juliju 09 planiramo s kolegi kolesarjenje po dalamciji, plan do Dubrovnika...
Če je še kdo zainteresiran se nam lahko pridruži.
lp
Uporabniški avatar
 športnik
#168685
No jaz imam julij že kolesarsko zapolnjen. :D Vseeno pa moraš povedat ali gre za kolesarjenje do Dubrovnika ali za potovanje (s torbami).. Da bodo drugi vedeli...
Nazadnje spremenil športnik, dne 01 Feb 2009, 22:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 daks
#168686
A s specijalkami? A s SLO do Dubrovnika celo pot na 2 kolesih :lol:
Bolj tocen datum? Zacetek, sredina ali konec meseca?
Uporabniški avatar
 dejc
#168688
Zelo neprimeren datum za takšno početje.
1. Polno turistov in posledično polne ceste prometa.
2. Vroče za popizdit.
Kolesarjenje po Dalmaciji je bolj primerno v marcu, aprilu ter oktobru. :wink:
 Sebastjan
#168739
Pozdrav;
Zadeva bi potekala z gorskimi-- trek varjanta-.....seveda s torbami na kolesu ....
V planu je začetek julija (začetek 1. vikenda). Vem da je veliko prometa sam sem zaznal nekje da je sedaj koje avtocesta vseeno majn... Saj mislim da je avtocesta do Splita, če se ne motim.
Seveda se pa preučuje še ena varjanta da bi kolesarili po otokih..... to je še v teku....


Spanje hotel modro nebo ( a morda ima kak kake neprijetne izkušnje pr kampiranju na prostem? Morda Hrvaška oblast imam kake hude nadzore preko obale? če ima kdo kako izkušnjo z njimi?).

lp, dobrodošel vsak/a, seba
 spitbox
#168742
Pozdravljen!
Sam sem lani kolesaril od Rijeka pa do Šibenika, vendar zaradi magistrale nisem šel naprej do Splita...Jaz na tej cesti nisem užival zato se nisem vozil po njej... Tako da sem se vozil po otokih, bilo je super, vendar morda kak dan bi želel prevozit kakšen km več, vendar zaradi trajektov nisem mogel.

Več si lahko pogledaš na mojem blogu.
Uporabniški avatar
 športnik
#168798
dejc napisal/-a:Vroče za popizdit.

Za taprave popotnike ni ovir za potovanje! 8)

Jaz sem lani po Črni gori vozil, skorajda pri 40 st. brez problemov.... :lol:
 spitbox
#168813
Jaz grem letos prevozit bosno in črno goro. Če ima kdo kaj več informacij (kaj si moram ogledati itd.) naj prosim sporoči. Tudi kak potopis je dobrodošel. Predvsem za bosno me zanima.

Lp
Uporabniški avatar
 športnik
#168957
Osebno ti ne bi svetoval dveh držav za prepotovat, izberi si eno, vzami si čas za oglede... Seveda, razen, če ti čas ni ovira!
 spitbox
#168961
Hvala za nasvet!

Vendar grem s prijateljem, ki je rojen v Sarajevu in pozna vse dobre točke v Bih... Vendar nimava želje prekolesarit vsepoprek po bosni ampak bi rada kolesarila tudi še po obali črne gore (budva itd...). Nato pa nazaj do Dubrovnika.
Zanima me ali ima kdo izkušnje s kolesarjenjem proti koncu aprila po bosni, ki je precej hribovita. Strah me je predvsem, da bi bilo premrzlo, ker bova namreč tudi visoki nadmorski višini.

Lp
Uporabniški avatar
 športnik
#168962
Trasa ob obali Črne gore ni tako zanimiva, pa ceste so polne divjakov - res divjakov v avtomobilih! :twisted: No, jaz sem se sicer po omenjeni trasi vračal iz Ulcinja - prvič in zadnjič! :evil: Če že moraš v Črno goro, moraš nujno na Herceg novi, Kotor, Lovčen, po panoramski ob Skadarskem jezeru. Omenjena trasa pa bistveno podaljša turo.
 spitbox
#168963
Hvala za Info. Bom vsekakor upošteval nasvet, ker sem lani imel slabe izkušnje z magistralo...
Ali se morda da po kakih straniskih cestah priti do Ulcinja oz. Budve?

Marko
Uporabniški avatar
 športnik
#168965
spitbox napisal/-a:Ali se morda da po kakih straniskih cestah priti do Ulcinja oz. Budve?

Potem je še najboljša varianta, ki sem ti jo napisal.

KLIK
Uporabniški avatar
 Samo:-)
#169226
Pismo, kake lušte mi delate :!: :D

Meni edino ni pretirano všeč tovorjenje torb. Lani sem v tem stilu prekolesaril Slovenijo, kljub totalni redukciji se ful nabere robe... Sem razmišljal, da bi si letos morda zorganiziral spremstvo v avtu. Naj me čakajo vsakih 50k z okrepčili (in po možnosti masažo :lol: ), pa seveda zrihtajo vse, da se po končanem dnevu samo s polnim trebuhom zavijem v spalko :twisted:
Uporabniški avatar
 športnik
#169245
Samo:-) napisal/-a:Sem razmišljal, da bi si letos morda zorganiziral spremstvo v avtu.

Temu se potem ne reče več kolesarsko popotovanje.... :mrgreen: Pa tudi ni tako zanimivo!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA