Moderator: ziga

Udeležil se bom naslednje prireditve:

Maraton Franja
6
24%
Mali maraton Franja
11
44%
Družinsko šolski maraton za vsakogar
2
8%
Preizkušnje za otroke
Brez glasov
0%
Nobene, ker sem tekač in je kolo brez veze
1
4%
Nobene
5
20%
Uporabniški avatar
 brankos
#224812
stena napisal/-a:
javor-18 napisal/-a:Sicer bo 13. junija lepo in sončno vreme z okoli 30°C :D


In spet bo prav prišel tisti curek vode na pol poti na Kladje :D

bolje,da tisti curek prav pride kot pa kaplje po celi trasi ... bolj k bo žgal bolj ga bomo žgal :-)
Uporabniški avatar
 brankos
#224824
stena napisal/-a:Ma tudi če bo padal, verjetno v tem primeru še manj nesreč, ker bodo tisti, ki mislijo da znajo in vejo vse ostali doma in bo posledično manj traparij.

Dokler bo Franja dirka in maraton v isti sapi ter s tako širokim spektrom različnih kolesarjev (od profijev, mladih kolesarskih upov, eks tekmovalcev, zagrizenih rekreativcev vse do začetnikov in kolesarjev, ki so do Franje odpeljali ne več 200 km) tudi sodni dan ne more preprečit padcev in traparij. Vsi očitno tekmujemo sami s seboj, sosedi, kom vem še , pa magari če na škrge in v transu - vse dokler obstaja kdo, ki spredaj vleče. To je sicer del kolesarske taktitke, za katero pa se rabi čas, vožnja v skupini, na rundah in še kje. Vsi ti dejavniki naredijo cestno kolesarstvo mnogo bolj nevarno kot tek, še posebej ker se ponavadi bolj ogroža kolesarje naokoli kot sebe.
Uporabniški avatar
 stena
#226250
Spoštovani prijatelji, soforumovci in ostali. Do Franje je še šest noči in mislim, da lahko tole temo nekoliko zaženemo.

Sam sem več ali manj zaključil s kolesom do nedelje, naredil bom še dve bolj ali manj v izi speljevanji pa je to to.

Lansko stanje je bilo takšno:
Na kratko o mojih km: Na števcu mi piše skupaj 882km, najdaljša tura 86,84km, najkrajša tura 22,6km vključujoč najdaljši klanec 5,44km (povprečni naklon 8,6%, največji naklon 18+%) najboljše povprečje 36,23km/h (36,84km), najvišja hitrost 81,64km/h.

Letošnje pa trenutno 1025km, najdaljša 102,56km, najdaljši klanec nekje 10-12km ne vem točno (soriška planina), na povprečje letos nisem gledal tako zelo, najvišja hitrost pa 77,98km/h. Podrl sem še nekaj osebnih časovnih zadev na določenih razdaljah (zadnjo ravno danes 12km v 22.26min) in mislim, da sem zategadelj dokaj primerno pripravljen. Težo sem zbil na lansko, edino tekel nisem pozimi toliko kot lani.

Pričakovanja? Velika želja top100 bo šla verjetno tudi letos rakom žvižgat zaradi premalo km, zato pa bi rad vsaj ponovil lanski čas. Mislim, da sem tega sposoben. Kar bo boljše bom veseu, kar bo slabše pa malo manj vesel :D

Upam, da se vidimo in še prej beremo tukaj.

LP
 ton
#226263
Mi gremo v soboto na družinsko - in še ta je bila lani nevarna, ko se je v Dolskem en odrasel rekreat ('onemandružina') kar čez otroke grebel proti cilju.
Uporabniški avatar
 javor-18
#226279
Na kratko o mojih km: Na števcu mi piše skupaj 882km, najdaljša tura 86,84km, najkrajša tura 22,6km vključujoč najdaljši klanec 5,44km (povprečni naklon 8,6%, največji naklon 18+%) najboljše povprečje 36,23km/h (36,84km), najvišja hitrost 81,64km/h.



Uf imaš hudo povprečje hitrosti, boš zmagal na Franji :D
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#226636
raziskovalec napisal/-a:Stena, kot lani imam samo en cilj. Prevoziti brez padca. Priprave - do sedaj letos 150 km :-)) V nedeljo jih dodam 80 novih
http://www.spica-drustvo.si/default.cfm ... Dogodek=44
Tole je ena rekreativna prireditev, kjer ti ne merijo časa in se finom imaš, dirkaš pa lahko tudi, če hočeš.


Mislim da za poročilo nima smisla odpirati novo temo.
Glede na količino priprav in dejstvo da sem 4 dni imel prehlad in me je bolela glava je šlo kar dobro tam do 110 km. Potem sem se pa prišlepal tudi še v cilj, podplati pa so me pekli skoraj do nevzdržnosti. Ene dobrih 1200 jih je bilo pred mano :-) Je šlo pa brez padca, še videl nisem nobenega. Kladje so še vedno zakon.
Podrobnosti boste pa hitrejši člani udeleženci povedali. Sam sem bil nadvse vesel, da ni deževalo, zato se na sonce ne bom pritoževal. Organizacijo lahkko samo pogvalim.
Uporabniški avatar
 Tomaž 77
#226680
Odpeljal malo Franjo z gorskim kolesom in moj edini cilj je bil priti v cilj brez matranja z nasmehom in to mi je v celoti uspelo!
Ogromno kolesarjev na štartu, res lep pogled na množico. So se pa padci začeli že v LJubljani in se nadaljevali skozi celotno progo, res grozno zgleda ko se jih 10 in več zloži po cesti pri hitrosti 40km/h. Kultura nekaterih kolesarjev je katastrofa, od prehitevanja po pločniku v LJ ko je dirka še zaprta, do pogovorov po telefonu med vožnjo...
Na vzponu je bilo malo vroče, po dolini pa je kar lepo letelo in celo s časom na cilju sem zadovoljen.
Na pašti pa še ogled nogometne tekme in evforija ob slovenskem golu!!!

Super dan in se vidimo na 30 Franji!

LP Tomaž
Nazadnje spremenil Tomaž 77, dne 14 Jun 2010, 12:31, skupaj popravljeno 1 krat.
 brdavs
#226702
Torej, letošnja Franja je bila res nekaj posebnega. Vročina, padci (tudi resne poškodbe), počene gume... Pod progo v mostah v ljubljani je stal tip ob zveriženem biciklu in hropeče tulil, se držal za komolec, pol face je imel olupljene... tam okoli Hotedršice je pred menoj nekdo v svetlo modrem dresu zaril z glavo v bankino, brez da bi dal noge z vrtečih pedal... Verjetno epilepsija, upam, da ne kap.... še ene 50 km kasneje sta me prehitela dva rešilca s sireno, ker je bilo očitno nekaj zelo resnega, ene 20 km pred ljubljano so pokal enega ležečega v rešilca...

Vsekakor sem tudi jaz letos pošteno zasral Franjo in se v drugem delu nisem več uspel rehidrirat. Pred Škofjo Loko me je v levo stegno usekal krč in od loke do Ljubljane sem šel "na staro mamo" in izgubil vsaj 300 mest.

Živela norost.
Uporabniški avatar
 stena
#226715
raziskovalec napisal/-a:Mislim da za poročilo nima smisla odpirati novo temo.


Se strinjam, tukaj očitno ni preveč zanimanja, če superge zamenjajo šprintarice in imaš pod ritjo usnje namesto zraka :oops:

Franjo sem preživel, bilo je vroče, malo se je vse skupaj vleklo ampak cel sem, kolo pa tudi.

Nasvidenje ob letu osorej.

Edit: pozabil sem napisati, da čestitam vsem TF-jevcem, ki ste se spopadli ali z malo ali z veliko Franjo!
Nazadnje spremenil stena, dne 14 Jun 2010, 15:23, skupaj popravljeno 1 krat.
 AinE
#226725
Spet sem nekaj naredila prvič in sem polna vtisov. :D
Lani sem šla prvič na Malo Franjo in se odločila, da grem letos na ta pravo. Ne zapisujem si, koliko km prevozim. Ocenjujem, da jih je bilo mogoče letos do Franje nekaj več kot 500. Med njimi res bolj malo ravninskih. Moj cilje je bil: Franjo prevoziti z užitkom.
Imam treking kolo. Odločila sem se, da obujem kar tekaške superge. Lani sem Malo Franjo vozila v kolesarskih čevljih, ampak skoraj cel čas nepripeta, saj sem se bala, da bi ob bližnjem srečanju s sotekmovalci ne bi uspela pravočasno odpeti.
Štartala sem koncu kolone. Ker sem s sabo vzela le 1 bidon, mi je že v Logatcu zmanjkalo pijače. Do Idrije, kjer je bila prva okrepčevalnica, mi je prijatelj velikodušno pomagal s svojo pijačo. Naslednja okrepčevalnica je bila že v Cerknem. Ponovno sem si napolnila bidon ter v žep majice porinila še plastenko Isosporta, za vsak slučaj, kajti Kladje je le Kladje – 7 km strmega klanca in le proti koncu nekaj sence. Na Kladju, kjer je bila naslednja okrepčevalnica, sem ugotovila, da to niti ne bi bilo potrebno. Domačini so nam ponujali vodo in nas polivali, če smo želeli. :cast1: Ob cesti so namestili cevi, iz katerih je na nas pršela voda. Presenečena sem bila, ko so nekateri kolesarji že takoj za Cerknem sestopili s kolesa in nadaljevali peš. :shock: Ugotavljam, da sem največ kolesarjev prehitela ravno na klancih, čeprav sem se jih lotila z rezervo. Treking kolo je za klance verjetno primernejši od specialke. :wink: Na vrh Kladja sem prišla še dokaj spočita, veliko bolj me je utrudila dolga Poljanska dolina, kjer sem vozila v skupini več kot 35 km/h, pa še veter nam je nagajal. Okrepčevalnico v Gorenji vasi sem spustila in se spet ustavila v Škofji Loki. Vročina je bila huda. Najmanjša senčka na cesti je bila dobrodošla. Na vsaki okrepčevalnici sem spila juho, več kozarcev raznih napitkov, pojedla pomarančo, piškote in seveda napolnila bidon. Še najbolj vroče je bilo zadnjih 20 - 15 km proti Ljubljani. Iz segretega asvalta je kar puhtelo. Vsi mo se močno potili. Telo je vidno izločalo sol. Bele črte so se delale na oblačilih. Pa se nad vročino ne bom pritoževala. Mislim, da bi bilo slabše, če bi deževalo.
Videla sem nekaj kolesarjev, ki so si ob cesti masirali od krčev razbolele mišice ali pa le razgreta telesa hladili v senci. Nekaterim so se predrle zračnice, ampak na trasi je bilo več avtomobilov s serviserji. Razen padca takoj na startu, celo pot nisem videla nobene nesreče, niti slišala sirene rešilnega avtomobila. Na nevarne odseke so nas opozarjali z napisi ter dodatno še redarji z zastavicami in piščalkami. :cast:
Ugotavljam, da je gneča na Mali Franji veliko večja, saj je tudi več prijavljenih. Res je tudi, da sem lani malo Franjo vozila nekje na sredini med vsemi udeleženci, tokrat pa sem bila bolj na repu :oops: .
Domačini – navijači ob cesti so enkratni. Še posebej glasno navijajo za ženske, ki smo v veliki manjšini. Mislim, da amatersko opremljene in starejše še bolj spodbujajo, kar kar prav pride. :wink:
Občudujem vse, ki se na Franjo odpravijo z gorskimi kolesi z gumami za teren. Ker vozim tudi gorca vem, kakšna je razlika.

Do cilja sem s tempom, ki sem si ga zastavila, pripeljala brez problemov. Zadnjih nekaj km sem lahko celo malo pospešila. Tudi danes se kolena in mišice na oglašajo. Če bo vse po načrtih, grem drugo leto spet na 30. Franjo po vrsti.
Upam, da se bo še ve TF-jevcev odločilo za udeležbo, saj je priporočljivo tek kombinirati tudi s kolesarjenjem. :wink:
Lp E.
Uporabniški avatar
 mazi
#226727
Ojla,

No tudi jaz sem se včeraj odločil prekolesariti ''ta malo'' Franjo :lol: Bilo je kar precej toplo in glede na moje bore kolesarske kilometre sem se dejansko zelo optimistično odpravil na štart.

V klanec proti Gorenji vasi mi je šlo že kar presenetljivo dobro (posebno pa dol). S pomočjo ''šlepanja'' v skupinah sem se kar nekakako pritolkel proti cilju. Sem se pa na vseh okrepčevalnicah izdatno ustavil in napojil... :clap:

PS Ko sem pogledal na medaljo - je na njej že 29 -ta Franja - in če pomislim, da sem vozil že na 1. - se pravi pred 28 -timi leti!!!
Nazadnje spremenil mazi, dne 14 Jun 2010, 17:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#226729
AinE napisal/-a:... Ne zapisujem si, koliko km prevozim. Ocenjujem, da jih je bilo mogoče letos do Franje nekaj več kot 500. Med njimi res bolj malo ravninskih. Moj cilje je bil: Franjo prevoziti z užitkom.
Imam treking kolo. Odločila sem se, da obujem kar tekaške superge.


E, iskrene čestitke, za pogum, za uspeh in za opremo s katero si zmogla to zahtevno progo. Sebe si brez kolesarskih padal in na treking kolesu (upam, da si na njem imela vsaj najožje možne gume) včeraj zelo težko predstavljam.
Sploh opažam, da je žensko kolesarsvtvo zelo napredovalo (zaostanek zagovalke za zmagovalcem, malo manj pri številčnosti) in žal mi je, da ni bilo še kakšne TF kolesarke na včerajšnji tekmi.

Mazi, čestitke za reaktivacijo.

Stena je sicer napisal zelo skromno poročilo, je pa prišel med prvih 150 (okoli 15 min za zmagovalcem) in to mislim, da v TF opremi. Čestitke še tu, za najboljšega med našimi.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA