Moderator: ziga

#226014
Evo, zaradi poškodbe Sončke, ki ji onemogoča aktivno udeležbo na tekaških prireditvah, se javljam iz teme drugi športi.
Po včerajšnjim plavalnem dnevu, je bil danes na vrsti kolesarski dan. Maraton je bil rekreativen, se pravi čas ni bil merjen, in odprt, kar pomeni da so si sprednji lahko dali duška. Hkrati je bil štart na tri proge, 56, 80 in 90 km, ki so (deloma) potekale po isti progi. Odločila sva se za razdaljo 80 km, ker je na progi kar nekaj klancev (na 90 km pa je eden preveč :-).
Vreme je bilo prijetno sončno, vozila pa sva res rekreativen tempo s postanki na okrepčevalnicah.
Pokale so delili za najštevilčnejše (5) klube. Na koncu je bilo kosilo (z več meniji !!!), dobili smo tudi lično o medaljo za udeležbo ter majico. Sledilo je še žrebanje nagrad, na katerem pa nisva vztrajala do konca. Najbogatejša nagrada je bilo gorsko kolo.
Od lani nimam najlepših spominov na ta maraton (dež in padec). Letos ni bil poškodovan nobeden udeležencev. Drugo leto verjetno zopet pridem. So pa v tem času tako zgoščene šprtne prireditve, da se je kar težko odločati.
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 07 Jun 2010, 10:58, skupaj popravljeno 3 krat.
#226073
raziskovalec napisal/-a: Letos ni bil poškodovan nobeden udeležencev.

V Višnji Gori sem naletel na dva udeleženca v Čerinovem dresu in eden od njiju je bil precej poflikan z obliži - roka, noga, brada. Tako, da verjetno brez padcev tudi tokrat ni šlo. Drugače pa lepa prireditev. Skupaj sem napravil dobrih 100km, saj sem se pripeljal iz Ljubljane in nazaj na kolesu.
LP
#226167
No iz istega razloga kot Sončka, sem se tudi jest malo preusmeril v kolesarske vode in se udeležil Maratona treh občin v varianti 30km MTB.

Štartalo je okoli 50 nadobudnežev, kot zadnji za vsemi kategorijami cestnega kolesartsva.
Po 5km ravninskega ogrevanja, so se pričeli lepi gozdni "klančki" in vratolomni spust iz Molnika. Odlično označena proga :clap: . Okrepčevalni postanek na dobri polovici proge je bil zlata vreden, hrane in pijače dovolj za vse, edino pivo so skrivali :--( ! Takoj klanec ki ni imel konca, no ja šele na Lipoglavu, spust skozi travnike in nazaj v Grosuplje.

Odlična proga, blata ravno prav da ga je neslo naokoli, no koncu je Polar pokazal 30km in 900m višinske razlike. Super.

Odlična hrana, pijača in muska v prireditvenem šotoru. Žreb kolesa Cult, Garmin, Polar, ni da ni. Super hlajenje :drink , vse dokler kolega ni ugotovu da je zgubu uro pri padcu pod Molnikom in smo morali nazaj v klanc :--( :--( :--( . No vsaj uro smo takoj našli. :roll:


Lp,
Tomaž

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA