Moderator: ziga

Uporabniški avatar
 ROSI64
#249864
2. dobrodelni kolesarski trening - ''Pomagajmo otrokom do še lepšega otroštva''
1o urni dobrodelni kolesarski trening s sloganom ''Pomagajmo otrokom do še lepšega otroštva''.

Po lanski uspešni izvedbi, smo se letos odločili, da vse skupaj ponovimo. S sloganom ''Pomagajmo otrokom do še lepšega otroštva'' bo v soboto, 9.4.2011, ob 8.00, v Ajdovščini, pred Osnovno šolo Šturje, začetek 10 urnega skupnega dobrodelnega kolesarskega treninga v organizaciji ŠD BIK.SI. Kolesarjenje bo potekalo po:

-trasi 1 (lažja): OŠ Šturje-Lokavec-Cesta-Potoče-Gojače-Črniče-Selo-Dobravlje (desno)-Male Žablje-ajdovska obvoznica-OŠ Šturje - okoli 26 km,

-trasi 2 (težja): OŠ Šturje-Lokavec-Cesta-Dobravlje-Velike Žablje-Vrtovče-Šmarje (naravnost)-dolina Branice-Branik-Preserje-Potoče-ajdovska obvoznica-OŠ Šturje - okoli 37,5 km,

-trasi 3 (najtežja): OŠ Šturje-Lokavec-Cesta-Dobravlje-Velike Žablje-Vrtovče-Šmarje (naravnost)-dolina Branice-Branik-Preserje (desno)-pod cerkvijo Sv. Martina-Brje-Potoče-ajdovska obvoznica-OŠ Šturje - okoli 40 km.

Vsak sodelujoči bo prispeval 10 € in prepeljal neomejeno število krogov, treningu pa se lahko priključi že zjutraj ali kadarkoli tekom dneva. Zbrana sredstva bodo nakazana šolskemu skladu OŠ Šturje iz Ajdovščine in bodo namenjena socialno šibkejšim in ogroženim družinam, da se bodo lahko njihovi otroci s čim manj obremenjevanja družinskega proračuna udeleževali šole v naravi. Gre za kolesarjenje, a je poudarek predvsem na druženju in dobrodelnosti, ne pa na tekmovalnosti. Uporaba čelade in upoštevanje cestno prometnih predpisov bo obvezno. Tega treninga se lahko udeleži kdorkoli, vsak pa lahko po lastni želji prevozi katerikoli krog ali kombinacijo vseh v smislu, da se jo udeleži čim več zainteresiranih kolesarjev. Mladoletni otroci se lahko tega treninga udeležijo le v spremstvu staršev. Dobrodelna sredstva bodo lahko prispevali tudi drugi prisotni, ki ne bodo kolesarili.

Zbor prvih udeležencev bo ob 7.30, start pa ob 8.00. Zaključek treninga bo okoli 18.00. ure.

Kdor ta dan ne more priti, pa želi prispevati denar za to dobrodelno akcijo, lahko v ta namen nakaže denar na TRR 0475 1000 1548 122 z navedbo ''Dobrodelni prispevek za otroke-april 2011''.

Več informacij na 041-687-069 (Andrej).
#250444
še nekaj napotkov s strani organizatorja: :D

Nekaj napotkov udeležencem:
-osnovna šola Šturje je na vzhodnem delu Ajdovščine, najlažji dostop z avtoceste je: izvoz Ajdovščina, pri semaforju desno, po okoli 1 km na krožišču naravnost, še 200 metrov in šola je na levi strani,
-parkiranje je možno v neposredni okolici šole, kjer bo štart in cilj
-voda in stranišča bodo v prostorih šole
-pašta bo od okoli 12.15 dalje
-zaradi zaprtega odseka Lokavec-Cesta se tega odseka NE vozi
-ostala opozorila bodo na voljo na prijavnem mestu pred vhodom v šolo in na izrisih tras
-vreme bo lepo in toplo
:laola
#250497
Letos sem se prvič udeležil te kolesarske dobrodelne prireditve in verjetno ne zadnjič :D (verjetno pa zato, ker na vseh prireditvah ne morem biti) :roll:

Da najprej napišem zakaj sem se ga udeležil:
-ker je to dobrodelna prireditev
-ker traja od 8h do 18h
-cilj ni tekmovanje, ampak druženje in skupno treniranje 10h

Moj plan je bil:
-glede na to da imam čez en teden maraton na Dunaju, je bilo v prvi vrsti pomembno ne pretiravat
-kolesarit vseh 10h z postanki po vsakem krogu za okrepčilo
-prekolesarit cca 150 km brez večje utrujenosti na koncu

Seveda pa plan ni šel po planu. :( Vstajanje zjutraj ob 5h, priprave stvari, malo zajtrka in odhod v Ajdovščino, kjer sem prispel malo pred osmo. Priprave štartno ciljnega prostora so bile še v zaključni fazi, televizije snemale reportaže,...tako da se je start zavlekel malo po 9h, a jaz seveda nisem startal, saj ko sem kolo vzel iz avtomobila je bila prva guma prazna :( Brez panike si rečem, rezervo imam in začnem z zamenjavo. Delo dokaj hitro končam in si grem umit roke v šolo. Po povratku nazaj pa ugotovim, da je guma spet prazna. :( Joj sedaj pa nimam več zračnic. :( Bicikel nazaj v avto in lov po nove zračnice. Še dobro da poznam kolega, ki ima kolesarsko trgovino in servis. Se zapeljem do njega po zračnice, pa je bila njegova dobra volja tako dobra, da mi je zračnico kar on zamenjal. Še dobro saj je bilo potrebno nalepit nov trak na feltno, kar je bil tudi vzrok defektov. Kolo dokaj hitro popravljeno, vzamem še dve za rezervo in se zapeljem na start. Hitro se odpravim in gas, žal sam saj so že vsi odpeljali.

Začnem dokaj hitro in kmalu po 10km dohitim nekaj kolesarjev. A kmalu ko se začnejo rahli vzponi je bilo veselja kmalu konec Zlomil se mi je namreč prvi menjalnik, :--( tako da z velike verižnice ni šlo več na nižjo. Kar nekaj časa zgubil z ugotavljanjem napake in možnosti za zasilno popravilo. Ne gre. Druge ni kot na trdo vozit nazaj do Ajdovščine in spet do serviserja, pa čeprav sem bil prepričan, da je veselja za danes konec. :--(

Toda serviser se ni dal in je hotel na vsak način usposobit kolo. Ker pa na žalost ni imel takega menjalnika med rezervnimi deli (imam namreč spredaj tri zobnike) je vzel menjalnik z novega kolesa in ga zmontiral na mojega in usposobil kolo. V dobri uri je bilo kolo popravljeno, kljub temu, da je še stregel stranke v trgovini med servisom. Bil je namreč sam za vse. Vse pohvale :clap: :clap:

Še dobro, da je bilo v meni toliko pozitivne enrgije, da je slabe odgnalo stran. Vsem težavam navzoč sem vseeno prevozil 106 km. :D Veselje mi je bilo tudi voziti en krog (malo sva ga podaljšala) s kolegom.

Kolega je bil kar zelo utrujen (prehiter tempo) in sva tako ob 16h končala, pojedla še pašto, ki so jo pripravili v OŠ Šturje, zalila s pirom malo poklepetala in odhitela domov. Nekateri so se pa podali še v zadnji krog in lovili število km prek številke 200. :clap:

Čestitke vsem, ki so v prvi vrsti prispevali denarna sredstva za otroke OŠ Šturje, ter vsem ki so prevozili km, pa ne glede na razdaljo, saj to ni bil današnji cilj. :clap: :clap:
#250525
spela* napisal/-a:Mene pa zanima, kje dela ta tvoj serviser ...

Spletne strani nima. Trgovino in servis pa ima na glavni avtobusni postaji Ajdovščina.
Pa še nekaj podatkov:
SERVIS ZA KOLESA:
Kobra
proizvodnja, trgovina, transport
Klavdij Brecelj s.p.
Župančičeva 8,
5270 Ajdovščina
Tel.: 05/ 366 34 95
Gsm: 041 352 607
Urnik: ponedeljek - petek: 9.00-12, 14.00-18.00, sobota: 9.00-12.00
E-mail: kobrasport@siol.net
#250526
vencelj napisal/-a::clap: :clap:
Bravo, Rosi! Ne vržeš ti kar takoj puške v koruzo!

LP, vencelj

Tu sem imel bolj srečo, da serviser Klavdij ni vrgel puške v koruzo. :lol:
Zasluži res vse čestitke in pohvale. :clap: :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA