Moderator: ziga

#262048
:D V soboto 17.9.2011 popoldan z gorskim kolesom na Rudnico nad Olimjem iz izhodišča Podčetrtek. Če mi Boč nekako ,,pripada,, po očetu je Rudnica vsekakor hrib po materini strani, ker je bila rojena v bližnjem naselju Sela pri Virštanju...Nit današnje poti je bila tako podana in moral sem jo le še raz(za)plesti...

Za Rudnico obstaja nekaj geografskih pojmov, ki jih sestavljajo - Olimjska gora, Plešivec, Silavec, Mala Rudnica... in vse te dele Rudnice sem danes bolj ali manj odvozil. Skupaj 27 kilometrov v dobrih dveh urah in po oceni nekaj pod tisoč višincev v metrih, ker Garmin podatki so mi danes delno :( razpadli.

V začetku leta sem dvakrat pešačil po Rudnici in jo delno spoznal ampak s kolesom sem potegnil še nekoliko bolj proti zahodu...Vrha imenovanega Plešivec 686 m.n.v. danes nisem predhodno planiral ampak je bil vseeno osvojen kar s kolesom in delno hoja ob kolesu po poti iz smeri Loka pri Žusmu. Sestopil ob kolesu sem po planinski poti v smeri proti Podčetrtku in nato še obvozil celoten Plešivec po zelo dinamični cesti ,,gor in dol,, Nato je sledil povratek preko Silavca in Male Rudnice nazaj v Olimje, čeprav je bil v igri nekaj časa spust direktno v Podčetrtek... Poti na nekaterih mestih pošteno razdrapane je pa bilo zato vreme tapravo...Skoraj sigurno še povratek na Rudnico z delno korekcijo poti...

FOTKE:http://www.hribi.net/trenutnerazmere.asp?slo=1&gorovjeid=10008&id=3938

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA