Moderator: ziga

#327128
Pa greš na Franjo? Da ne bom edina taka?
Imam 1 km na kolesu - prejšnji teden sem imela dva treninga: pumpanje gume in vožnja v popolno kolearski opremi okrog bloka. :oops:[/quote]

Pozabila povedati, da sta bila to moja edina kolesarska treninga na kolesu.
Skratka, prav nobenega treninga v resnici.
Malo pa me skrbi. :oops:[/quote]
Kar malo mi je nerodno - glede količine kolesarskega treninga :oops: , imam skoraj 80 km prevoženih+pumpanje :D
Uporabniški avatar
 muc
#327139
haha vidim, da smo sami orng kolesarji na kupu :lol: ...če že ne bomo hitri bomo pa gume menjaval...potujoči servis :wink:

Važno, da se bomo imeli luštn...v cilju pa upam, da se srečamo pa kakšno rečemo :)...uživajte in srečno že sedaj...see ya :wink:
#327174
BTW na štratno-ciljnem prostoru Maratona Franje se da srečat (že danes) tudi ... race-director-ja 100-milj Istre. ;-)

Ampak ... saj tudi direktor Maratona Franja teče na Ljubljanskem maratonu. ;-)

Rekreativci smo očitno ... interdisciplinarni.
#327232
Jaz sem na Franji letos prav užival, pa čeprav sem vozil na polno. Očitno so izkušnje dodale tudi tisti potrebni kanček mirnosti in preudarnosti, da se lažje izogneš padcem, luknjam na cesti, letečim bidonom,...

Skratka-lepo je bilo :D

Pa zelo velika HVALA vsem navijačem, ker jih je bilo res zelooo veliko ob progi-je pomagalo :clap:
#327237
Če voziš na repu skupin si bolj viden, pa še več manevrskega prostora imaš. ;-)

Meni je bilo tudi super, da vas je bilo toliko navijačev ob progi! Res - hvala za vse navijaške spodbude!! Kalcijeve šumeče tablete menda vračajo zgubljen glas. ;-)

Sem se pa jaz med kolesarjenjem koncentrirala predvsem na gledanje ceste in kolesarjev okrog mene, zato sem te nehote spregledala, Matej. ;-(

To s štarti po starostnih skupinah s časovnim zamikom smo mislim da vsi udeleženci pohvalili, saj je pogosto pripeljal mimo kak hitrejši vlak, ki si se mu lahko priključil (na rep).

V cilju sem – od meni znanih TF-jevcev – uspela klepetat edino z Mucom. Iskala sem soseda Rosija, ki v ogromni množici na BTC-jevem parkirišču očitno le ni(si) bil tako viden, kot je napovedal. ;-(

Jaz to Franjo res dojemam kot praznik kolesarstva in mi je bila spet fajn!
Uporabniški avatar
 muc
#327257
Ojla tekaški kolesarji & kolesarke! :wink:
Prov lušten je bilo včeraj...zebl nas ni hehe :lol:

Jap na žalost se nismo srečal z vsemi...upam pa, da ste vsi uspešno prišli do cilja! :clap:

See ya... :wink:
#327260
Tudi midva s Kairosom sva preživela Franjo, on "ta pravo", jaz le kratko, ki pa se mi niti ni zdela tako zelo kratka. :lol:

Glede na to, da pred Franjo letos nisem imela nobenega kolesarskega treninga (pumpanje gume menda ne šteje? :oops: ), je bilo kar ok, šla sem pač bolj počasi (vseeno pa si nisem mislila, da sem tako počasna, kajti na koncu je bil rezultat več kot pol ure slabši kot lani :oops: ). Da me bo na koncu bolela rit in roke, sem pričakovala, tako da me to ni presenetilo. :lol:
Se mi je pa prvič zgodil tisti znameniti "zid". Na teku ga doslej še nikoli nisem doživela, na nobenem maratonu, tako da mi ni bilo jasno, o čem je govora. No, pa sem ga na kolesu, in to kakih 20 km pred ciljem. Kar ni in ni šlo in komaj sem čakala zadnjo okrepčevalnico (na kateri se lani sicer sploh nisem ustavila), tam najprej spila kak liter tekočine, vzela gel, potem je pa naprej šlo z lahkoto (če pač odštejemo boleče roke in rit :roll: :oops: :D ).

V cilju sem pogrešala sladoled.
Pa tudi na poti - ne le, da je bilo še kar toplo, pač pa sem se na okrepčevalnici na Škofji Loki še poparila z juho (za katero sem mislila, da je sok - ampak ne glede na mojo napako je bila prevroča!).

Navijači so bili pa super! :laola
#327263
Čestitke vsem :clap: :laola Super ste bili. Jaz in otroka smo v Tacnu (direkt nasproti okrepčevalnice) glasno navijali in spodbujali :wink:
@Poldy, to je dokaz, da je rit vladar celega telesa :!: Upam, da dons ne furaš John Wayne style :lol:
#327301
Franja, ime zdravnice in ime, ki mi je dolgo predstavljalo nekaj nedosegljivega. Pa je prišel tek in specialka in prišla je tudi Franja (kolesarska prireditev). 2011 za prevozit, 2012 osebni rekord, ki še drži, 2013 z znamenitimi treningi, ki so bili skupaj krajši od ene Franje in leto 2014 z dvema Franjama dolžine treningov v nogah.

Do tele Franje sem imel vedno malce mešane občutke. Krasna prireditev, odlična organizacija in pozitivna energija na eni strani in po drugi strah pred padcem že pred štartom od BTC do Brezovice, ali pri vožnji v skupini, kjer napaka enega lahko potegne v nesrečo mnoge. Pa strahospoštovanje do Kladij – 7 km vzpona, niti ne prehudega a po dveh urah kolesarjenja, nekaj kilogramih preveč in postabrahamovskem emšotu kar zahteven projekt. In tiste verjetno obvezne bolečine v zadnjici in stopalih.

Na štart sem prišel sam, okoli mene sami nepoznani obrazi. Na tekaških prireditvah se mi to ne dogaja, a nič ne de. Na kolesarjenju ni veliko pogovarjanja, so le zavezniki v koloni s katerimi skupaj in v sodelovanju hitreje prideš do cilja. Legenda Fornezi Tof pove, da naj vozimo naravnost in ne na levo in desno in naj ne pustimo vse energije na vrhniškem klancu, ker nas čakajo še Kladeje, za katere se je opravičil, a lažje ceste v Ljubljano pač ni, nekaj besed o prvi Franji, potem pa župan izdahne najkrajši možni govor, potem pa pok in prvi štartajo.
Tokrat smo štartali po starostnih kategorijah, kar je bilo super, saj se je eden od mojih strahov (padec) precej zmanjšal. Tale moja generacija v večjem odstotku kot mlajše vozi bolj previdno in manj zagnano. Kljub temu je že na Kajuhovi letelo prek 40 (km/h bo od vključno zdaj naprej izpuščeno). Malo naprej pomaham in pozdravim Kairosu, ki se ni prepustil splošni evforiji in ubira svoj tempo do štarta. Pozitivno presenečenje je bilo tudi to da nismo vozili po ozkih uličicah našega mesta, kjer je vedno bilo v breme pospeševanje in zaviranje. Ko smo prišli na Brezovico je bil še čas za napajanje, krmljenje in malo potrebo.

Pa se je začelo zares. V skupini je res letelo med 35 do 45 vse do vrhniškega klanca, kjer se je naša kolona raztegnila. Vožnja v klanec navzgor je moja antispecialiteta, a me kljub temu niso samo prehitevali. Dohitevali smo celo najpočasnejše mlajše, na vrhu pa so nas dohiteli najhitrejši starejši. Potem pa se je kolona zopet strnila, sedaj sestavljena že iz najmanj štirih barv štartnih številk, mavrično obarvani smo prepeljali osovraženi logaški drevored (zaradi tresočega terena).

Liter na uro, pol ploščice na pol ure, gel na polno uro, je bila mantra. Malo gor in malo dol, v koloni 35 in več. Potem pa spust Godovič - Idrija. Prejšnja leta je tu letelo, letos pa se nisem upal. Nekje v podzavesti mi je čepel strah pred padcem kot spomin na zadnjo vožnjo na sicer triatlonski tekmi v Velenju. In nisem se upal spuščati hitreje kot 45 (totalen softič). Pred 14 dnevi je bilo tukaj tudi polno večjih in manjših kamenčkov, a so vrli organizatorji očitno pometli progo. Sem ter tja kakšen rešilec vzburka domišljijo, ki najde realnost v pogledu na enega kolega, ki ga nalagajo (je pa izgledal pri zavesti in nič krvav). Kolona se za hip umiri, sočutje bi lahko izmeril, čez sto metrov pa je spomin že pregnan iz zavesti in naslednji klanec navzgor napademo še hitreje. V Cerknem prvi postanek. Pijem in si odmerim pol litra vode za Kladje, pozneje sem to odločitev precej obžaloval. Tistih sedem km vzpona v kombinaciji z vročino je zahtevalo precej več znoja, kot sem pričakoval, vsekakor pa precej več kot pol litra. Prvič v zgodovini moje Franje sem si poleg majice odpel tudi čelado, jo pripel na balanco in vozil odkritoglav. Vode mi je zmanjkalo že na četrtem kilometru, hropel sem kot lokomotiva, a na najhujših delih števec ni in ni hotel kazati več kot 10. Na srečo je zadnji del kar močno v senci.



In potem najlepši del vsega doživljaja. Slana juha na vrhu Kladij. Kdor tega ni doživel, ne more vedeti kakšen užitek je piti to preslano zadevo po vseh tistih sladkih kalorijah, ki jih rabijo noge, želodec pa glede njih vedno bolj protestira. In kako je, ko napolniš bidone s svežo vodo, kajti tista od začetka je na čajni temperaturi (zadnja 2 km sem tudi o takšni zgolj sanjal).

Ena od lepših strani Franje je tudi spust s Kladij. Pred dvemi leti, ko mi je tu letelo 65 sem opazil, da imam drugega kolesaraj en meter za seboj v zaveterju (upam, da je vedel kaj dela). Tu mi amaterji vsekakor ne rabimo zaveterja. Tokrat ni šlo kaj prida prek 50, a malo prejšnjega strahu je odpadlo. Zdi se mi, da so celo en del ceste obnovili. Od tu naprej gre kar dolgo navzdol, kolona pa se po taktiki malo pospeši ali malo počakaj kar sama naredi.

Do tu sem imel zelo soliden čas, po Selški dolini pa nikakor ni šlo po pričakovanjih, saj nikakor nismo dosegali povprečja 35 ampak 30-33. Ne vem ali nihče ni hotel ali mogel vleči. Kmalu sem se znašel na tretji poziciji, prva dva pa sta odvila na okrepčevalnico in znašel sem se na čelu kolone. Sklenil sem, da dam vzgled in kakšnih 5-10 minut držal tempo 35 km. Menjava je bila vzorno narejena, a moj naslednik ni zmogel več kot 30. To me sploh ni več jezilo, saj mi je prišlo celo prav. Tole vlečenje na čelu kolone je bilo izredno energetsko potratno, tudi mene je povsem izčrpalo, tako da sem se le še šlepal proti cilju. Na Tacnu sem imel tudi jaz neplaniran postanek, ker je voda pošla in sem začel piti šesti liter na progi. Veter je namreč popolnoma izsušil moje ustnice in okus po zadnjem zaužitem gelu je bil sladkobno ogaben.

Tacenski in ježiški klanec sta bila zelo strma, zadnjica in prsti na nogah so protestirali zaradi prevelike zlorabe in možgani so prekljaplali na iluzijo, kako pijem nekaj hladnega tam na cilju v BTC, ter nahecali moje noge, da so me ponesle še tja. V cilju zagledam Rosija v TF majčki, potem pa direkt do avta na preoblačenje. In potem prevzem kolajno za udeležbo, pa smo še eno. Potem pa pivo. 2,5 evra pol litra in nima drobiža. Daj dva pera.
Ne pomnim, kdaj sem popil dve pivi, tam v senci v šotoru, srečal pa nisem nobenega znanega več, potem sem se zleknil še na travo in odšel domov.

Med rezultati me ni. Sem jim pa danes poslal podatke. Moj čip je piskal in na timingu so mi danes obljubili so mi, da bo najkasneje v dveh dneh urejeno.
Tale Franja me spomina na klasični maraton v Radencih. Sonce, veter, malo premalo pripravljen, veliko trpljenje v 2. Polovici, sreča na koncu. Včasih sem sprašujem, če je to sploh koristno. Za telo ne vem, vedno se pritožuje, a duša, ta uživa. In zavrača, da bi šel na Malo Franjo.

Danes sem šel v službo s kolesom. Noge so se strinjale, zadnjica pa je protestirala. Zopet zaman.
#327307
Razi :laola za oboje!
Me je že malo zaskrbelo, ker te ni med rezultati :wink: Vedno je užitek brat tvoja poročila :clap: Sem bila pa prepričana, da ima tale tvoja Franja veliko daljšo tradicijo :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA