Moderator: ziga

#42621
Sva s Kuncem ravno merila progo za Poletni tek TF, ko se vsuje mimo množica pisanih kolesarjev. Glasno sva jih vzpodbujala: "Bravo, bravo!", oni pa naju še bučneje nazaj: "Kaj bravo, pejta zraven!" Ko nama je to zavpil že tam ene dvajseti, sva se spogledala in štartala z množico več sto kolesarjev, kakopak ravno v tekaško smetano med Ninočko, Pegaza, MojcoU, BojanaU, cyclopsija in druge bolj ali manj znane face. Kar potegnili so naju. Vsi so bili zgovorni, še najbolj pa Ninočka, ki je, kot ponavadi, glasno bodrila in občudovala vse okrog nje! Neverjetna si, Ninočka!!! Bravo, pozitiva! :) Skupaj smo naredili okrog 10 km, potem pa sva jih v Hoterdršici zapustila. Tik pred Hotedršico smo naleteli še na nesrečni padec ene od kolesark, ki jo je odnesla z zlomom roke (prej je zgledalo še huje, na poti nazaj je bilo nekoliko bolje).


Bravo naši!!!

Sama pa sem ugotovila, da bi vseeno bilo treba večkrat na kolo. Hmm hmm, tole je bilo letos mojih prvih 28 km :oops: Pa sploh ni tako slabo. Čeprav... :)
Uporabniški avatar
 bojanu
#42668
Peščica s TF nas je vrtela pedala iz Ljubljane v Brda.

Dan je bil v znamenju češenj, ki smo jih z veseljem pozobali
Slika

Pegaz je pripravil sladko presenečenje
Slika
Slika

Po pašti se nas je uspelo nekaj zbrati za skupinsko fotko
Slika

Aja, pa dobrih 100 km smo tudi naredili :wink: Pravijo. da nas je bilo skupno skoraj 1000. Vreme idealno za kolesarit, organizacija odlična, prav tako češnje :D
Slika
Slika


Še nekaj fotk s komentarji
Uporabniški avatar
 pegaz
#42772
Dragi moji,

Moj prvi organiziran kolesarski izlet! Maraton češenj je bil posebno doživetje, ki se mi je posebej lepo vtisnilo v spomin. Izkušnja vožnje v kolesarski kači, brez vsakega napora (pulz 135) pri 35 km/h s trek kolesom, spoznavanje novih ljudi in nasploh drugačna dinamika gibanja, prehranjevanja, pogovora kot pri teku je name učinkovala kot izjemno motivacijsko sredstvo. Še!

V nedeljo se nas je pred Grudo zbralo menda okrog 1000. Bližnji Petrol je bil povsem preplavljen s kolesarji, ki so napihovali gume in kupovali hrano. V nepregledni množici koles in pisanih majic je bil mobilec nepogrešljivo orodje za zbor ekipe TF. Cyclop_si, Ninočka, BojanU, MojcaU in Lila smo se priključili ekipi ŠD FE in FRI (po sistemu "sa Rusima ima nas miljardu"), zmolili kozjo molitvico proti dežju in že smo krenili.

Do Logatca smo prišli v trenutku. Od nekod sta se pojavila nasmejana Staša in Kunec, ki sta nas spremljala lep kos poti (merila sta traso Poletnega teka TF) in šele po nesrečnem padcu kolesarke z zlomljeno roko smo se razšli. Ostala pot se mi zdi kot v sanjah - zelene planjave in grički, tunel pri Hotedrščici (?), kjer smo sestopili s koles in v temi stopicljali en po drugem, pa ride po klancu navzgor... No, bili so trije resni - Vrhniški, Colski in Solkanski. S Črnega vrha v Ajdovščino pa 777 višinskih metrov spusta! Kot bi sedel v hladilnico, pri 10C tak spust premočenemu kolesarju ne obeta nič dobrega (a-pčih!) Ko se je v Gorici ozračje občutno segrelo, smo sneli nekaj obleke (Cyclop_si je imel boj z neubogljivim rokavom) in v boj z zadnjim vzponom. Ko so ure minevale, je Ninočka kot po navadi vedno bolj pospeševala (še dobro, da imajo tekme cilj, sicer kdo ve, kako bi se njeni nastopi končali! ;))

Na cilj smo prišli v glavnini, z dobrimi 3 minutami zamude glede na vozni red. 4:33:45 za 107,7km Nato pa izvrstna pašta, vzdušje, češnje, Češnjice (glej Bojanove slike) in pa - obljuba dela dolg - tortica. Škoda (mah kaj, fino!) da vas ni prišlo več s TF. Je več za nas ostalo. BojanU je slikal ko divji, Mojca pa se je le skrivnostno smehljala (glej slike). Dobrovo je prazničen kraj češenj in dih jemajočih razgledov.

Kaj zdaj, kdaj je Franja? Pa Maraton treh src? Samo gas!
(tek? kaj je že to? ;) )

Hvala vsem za družbo in za super vzdušje. Drugo leto obvezno spet!

Lep let, Pegaz :)
 Ninocka
#42783
pegaz napisal/-a:
Moj prvi organiziran kolesarski izlet! Maraton češenj je bil posebno doživetje, ki se mi je posebej lepo vtisnilo v spomin. Izkušnja vožnje v kolesarski kači, brez vsakega napora (pulz 135) pri 35 km/h s trek kolesom, spoznavanje novih ljudi in nasploh drugačna dinamika gibanja, prehranjevanja, pogovora kot pri teku je name učinkovala kot izjemno motivacijsko sredstvo. Še!
Škoda (mah kaj, fino!) da vas ni prišlo več s TF. Je več za nas ostalo. BojanU je slikal ko divji, Mojca pa se je le skrivnostno smehljala (glej slike). Dobrovo je prazničen kraj češenj in dih jemajočih razgledov.

Kaj zdaj, kdaj je Franja? Pa Maraton treh src? Samo gas!
(tek? kaj je že to? ;) )Hvala vsem za družbo in za super vzdušje. Drugo leto obvezno spet!


S citiranim se ne bi mogla bolj strinjati! :D :wink:
V glavnem meni je bilo noro, noro, noro všeč! Vzdušje, pa klanci in spusti, pa kar naenkrat smo bili na čisto drugem delu Slovenije, kjer je bilo na tone češenj :P . Vmes pa dih jemajoči razgledi na prelepo slovensko pokrajino (in tudi na jeklene konjičke sokolesarjev). Hvala LILI za vse napotke pred mojo prvo "javno" kolesarsko preizkušnjo! Hvala tudi Cyclopu_si za temeljito poučno razlago o vseh možnih in primernih vrstah pedal in kolesarskih čevljev, ter za predloge turc okoli Ljubljane.

So me kolesarji spraševali iz katerega kluba sem in sem s ponosom povedala, da vozim za TEKAŠKI FORUM. :P :D Malce zmedeni pogledi... :D

Naslednji teden je maraton Ajda in Štajerski maraton :D :P (aja, vse kolesarske prireditve se imenujejo maratoni, ne glede na razdaljo...). Se vidimo?
 Nataša
#42809
Ninocka napisal/-a:Naslednji teden je maraton Ajda in Štajerski maraton :D


poveš kaj več o tem? :wink:
Uporabniški avatar
 bojanu
#42815
Fajn je občutek, ko pogledaš na karto Slovenije in vidiš, da je od Ljubljane do Brd kar lepa razdalja, povrh še skoraj 1200 višinskih metrov klanca za premagat :shock: Vse skupaj pa je blo prav na izi :D
No ja, niso vsi maratoni zaprta vožnja-se pravi, da avto spredaj diktira tempo in drži skupino čimbolj skupaj. So tudi prave dirke, kjer gre bolj zares.
Podobno, kot je za tekače akcija pri OKS Slovenija teče, je za kolesarje akcija Slovenija kolesari, ki je v zadnjih letih zelo povečala število prireditev. Nekaj prireditev organizirajo ekstremovci (in jih propagirajo v Poletu), pa še kakšen samostojni organizator neodvisno od akcije.
Midva bova na cesti verjetno v Radencih ali Banovcih (en podaljšan vikend, kombiniran s kopanjem, kar v avgustu prav paše).
Začetek oktobra ste pa že zdaj vabljeni v Hrastovlje na eno bolj gorsko kolesarjenje po Kraškem robu (in fešto seveda :lol: )
 Ninocka
#42899
Nataša napisal/-a:
Ninocka napisal/-a:Naslednji teden je maraton Ajda in Štajerski maraton :D


poveš kaj več o tem? :wink:



Z veseljem! V podforumu Vabila na kolesarske prireditve sem objavila direktno povezavo na spletne strani obeh maratonov...Drugače pa se napovedi kolesarskih prireditev najdejo na portalu Slovenija kolesari (kot je omenil že Bojan), tiste, ki ne spadajo v to akcijo pa so objavljene na www.razgibajmozivljenje.net.
No www.bicikel.com pa je kolesarski forum :D :D :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA