Moderator: ziga

Uporabniški avatar
 Simon Brezovar
#70083
landlord napisal/-a:Moje mišljenje je, da bi moral doping v profesionalnem športu biti povsem legalen, da še radikalneje nastopim, prepovedal bi doping teste.

Ko voli, nek izvoli.


S to idejo se ne bi strinjal. To bi namreč vodilo v totalno neenakost. Države, ki so bolje razvite, bi bile mnogo na boljšem kot manj razvite države, npr. dežele Črne celine. Moje mišljenje je tako, da bi morali doping še bolj strogo prepovedati in uživalce le-tega mnogo strožje kaznovati. Recimo da bi bile blažje kazni le za športnike, ki še niso polnoletni in se sploh še ne zavedajo dobro kaj doping pomeni. Za ostale, za katere bi se izkazalo da so doping zavedno uživali pa bi sam predlagal doživljenjsko prepoved nastopanja. Menim, da bi samo huda grožnja lahko pripomogla k napredku (zmanjšanje dopinga); k izkoreninjenju pa verjetno tudi to ne.

Lep pozdrav,

Simon
Uporabniški avatar
 Matokc
#70086
1.Ne odobravam dopinga

2.Še noben profesionalc (kateri koli sportnik)ni zmagal na Cedevito

3.(kolesarstvo in npr. tek na smučeh) Kako ves kaj si dobiv v bidonu iz avta ali v ??vitaminskih injekcijah??

4.....

5.Po moje mnenju so v cca 80% sportniki nevedni glede tega

6.Se vedno pijem tudi cedevito in cakam zimo da bom lahko laufal na smucah, ker pac drugje ne morem (koleno)

lp
Uporabniški avatar
 lojzeP
#70089
Matokc napisal/-a:
6.Se vedno pijem tudi cedevito in cakam zimo da bom lahko laufal na smucah, ker pac drugje ne morem (koleno)

lp



upam, da se tudi letos večkrat srečava na Jezerskem :D


sicer sem pa mnenja, da bi bilo smiselno še malce počakati, da se zberejo vsi dokazi, dokumentacija ali kar koli že spada poleg, in se potlej zlije gnojnica do konca. :idea:
če poskušam gledati na stvar malce neobremenjeno, se ne morem znebiti občutka, da se želi "nekdo" revanširati američanom za stare grehe. precej smešno se sliši, da so Arnstrongu čez leta začeli vlečt vzorce "iz naftalina", in mu dokazovati kao neke grehe, Landisa so pa po parih dneh označili za prevaranta. :?
normalno je, da se o zmagovalcih pač največ piše, a če bodo kaj podobnega našli pri nekom, ki je bil 49. ali pa 75, bo to le suhoparen podatek. že pred dirko je Landis veljal za enega največji favoritov, in prav Armstrongove cinične izjave so pripomogle, da se naredi malce reda med "kavbojci", ki hodijo smešit mojstre Alp. nekatere stvari so pač predvidljive oz. "jasne" vnaprej ( Italija v nogometu, ZDA v košarki ne bodo prvaki na Japonskem, ... ), in tako se je verjetno tudi nekomu zazdelo fino, da se plošča malce obrne, in začne poslušati drugačna muzika.
trdno sem prepričan, da vsakemu udeležencu letošnjega Toura lahko najdejo "dlako v jajcu", a so bili pri nekom natančnejši, o drugih pa se bo pisalo manj. in smo pri medijih, ki so itak vodilo današnjega življena - le kaj bi mi brez njih. :roll:
 Tai
#70396
Glede na vse skupaj bi pričakoval,da je imel 12x povečan testosteron od dovoljenega,zaenkrat pa uradno 2x.Tako,da mu povsem verjamem,saj bi ,če bi hotel goljufati vzel bistveno večjo dozo.Sem mnenja,da 2x več od dovoljenega ne vpliva na vse skupaj nič.Prepričan sem,da je ta zanemarljiva vrednost omenjenega hormona posledica zdravil,ki jih je jemal.Če poznamo njegovo bolezen in muke,ki jih prinaša,s to boleznijo navadni smrtnik ne bi prekolesaril niti 50 km z povprečno hitrostjo 25 km na uro.Človek ima IZREDNO močno voljo.
Lp
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#70411
Tai :oops: .
Ali ni malo čudno, da so vsi ameriški zmagovalci na Touru imeli "zdravstvene težave" in so zato lahko uporabljali določene preparate, ki so drugače prepovedani. Naključje?! Yeah, right! Floyda Landisa so pač ujeli in mislim, da je debata povsem nepotrebna.
Bolj neumno se mi zdi to, da so s Toura izključili favorite, katerim niso ničesar dokazali.
LP
 Tai
#70413
Ja,čudne zadeve.Sem pa 100% prepričan,da 2x povečan testoteron ni nobena prednost saj ima marsikdo od nas tudi do 3x več testosterona od dovoljene vrednosti,ki je predpisana na touru.
lp
Uporabniški avatar
 milkec
#70422
tomaz ny napisal/-a:Ali ni malo čudno, da so vsi ameriški zmagovalci na Touru imeli "zdravstvene težave" in so zato lahko uporabljali določene preparate, ki so drugače prepovedani.

A ni čudno tudi to, da je v kolesarstvu več asmatikov kot neasmatikov? In še in še...
Uporabniški avatar
 primus
#70424
Zanimiv je tudi današnji intervju v Sobotni Prilogi s Srdjanom Djordjevičem na temo dopinga.
Ni vse črno belo...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA