Moderator: ziga

#71197
Turistično društvo KRANJSKA GORA vabi na
28. Juriš na Vršič

SOBOTA, 02.09.2006

PROGRAM PRIREDITVE:

* Od 8:00 ure dalje delitev štartnih številk in dodatne prijave na štartnem mestu
* Ob 10:45 start gorsko DP za cestne kolesarje
* Ob 11:00 start "28. Juriša na Vršič"
* Predvidoma ob 14h (ali 15h) razglasitev rezultatov in podelitev priznanj

KATEGORIJE rekreativci:
MOŠKI IN ŽENSKE

* Do 30 let ( 1976 in mlajši)
* 31 do40 let (letnik 1975 - 1966)
* 41 do 50 let (letnik 1965 - 1956)
* 51 do 60 let (letnik 1955 - 1946)
* 61 let in starejši (letnik 1945 in starejši)

Najmlajša dovoljena starost udeležencev tekmovanja je 15 let (letnik 1991).

PRIJAVE IN ŠTARTNINA:

* predprijave: do vključno 28.08.2006 sprejemamo prijave v pisarni TiC Kranjska Gora tel.:04 5809 440; štartnina v predprijavi 4000 SIT
* na dan tekmovanja sprejemamo prijave med 8 in 10 uro na štartu; štartnina na dan tekmovanja 6000 SIT
* prijavnice: dobite od srede, 16.8.2006 dalje na internetni strani kranjska–gora.si, na letaku "28. Juriša na Vršič" in v vseh trgovinah INTERSPORT (Preverjeno vem, da jih še nimajo in naj bi jih dobili enkrat od srede 23.08 naprej!)
* prijava velja samo ob plačilu štartnine na TRR TD Kranjska Gora št: 07000-0000011245. Prosimo, da potrdilo o plačilu štartnine pošljete skupaj z izpolnjeno prijavnico na naslov: TD Kranjska Gora, Tičarjeva 2, 4280 Kranjska Gora

VEČ NA:
http://www.kranjska-gora.si/index.php?t=aktualno&id=181
Uporabniški avatar
 bostjany
#71622
Letos ponovno naskakujem rezultat pod uro. Še dodatno bom motiviran, ker sem se prijavil kot član TF!
:TF)
Ima kdo kakšne rekreativne izkušnje, ki so mu prinesle izboljšanje časa?
Predvsem mislim na treninge, ogrevanje, hrano, taktiko pred dirko in med dirko.
Uporabniški avatar
 matej712
#71775
bostjany napisal/-a:Ima kdo kakšne rekreativne izkušnje, ki so mu prinesle izboljšanje časa?
Predvsem mislim na treninge, ogrevanje, hrano, taktiko pred dirko in med dirko.


Glede treningov ne moreš več veliko storiti.
Pred dirko bodi spočit (2-3 dni počitka ali še bolje lažji trening v območju za regeneracijo).
Pred tekmo napolni glikogenske rezerve (vsaj 2 uri pred tekmo ne jej), dobro se hidriraj.
Ne zaženi se preveč. Za orientacijo - Koča na gozdu je časovno ravno nekje na polovici poti. Od tam naprej ni več počitka, klanec ne popusti več. Zato raje varčuj z energijo na prvi polovici.
Uporabniški avatar
 bostjany
#71787
Hvala za nasvete matej712! Vidim da govoriš iz izkušenj.

V dosedanjih treh juriših sem tudi sam prišel do nekaterih spoznanj, ki pa jih še dopolnjujem.

Vreme kaže da bo, se že veselim dogodka. NA JURIŠ! :)
#312377
Živjo,
Ali gre kdo, poleg Darcy-ja, v soboto na juriš?
Sem se prijavil, ker mi je sodelavec povedal da gre, sem si pa mislil da grem še jaz.
Prijavil in plačal :laola
Seveda grem z mojim starim dobrim gorskim kolesom 8) Prijatelj mi je v soboto dostavil specialko. V nedeljo sem jo sprobal. Res je, da je letel ko sneta skira, se pa nisem prav nič varno počutil na njem. Pač, specialke nisem vozil že cca 25 let :shock:
Sem se pa zato s prej omenjenim gorskim kolesom v dveh dneh iz Radolce do Paklenice pripeljal (pred devetimi leti :mrgreen: )
#312411
Še jaz! Spet, po nekaj letnem premoru.
Seveda grem z mojim ta starim trekom.
Na specialki imam premalo km, pa še tistih ne v klanec.
Z omenjenim trekom sem se v nekaj dneh pripeljala od doma do Cavtata (letos :wink:)
LpE :D
#312439
Ja, res pridem, boš pa videl "radolca" da tokrat nastopam za GG - Gorenjski Glas.

Saj to boš jasno lahko videl na mojem hrbtu :D v prvem delu tekme, potem pa ... :D :D :D

Tekmovalnost je vedno dobrodošla, da potem vemo kdo da za :drink
#312587
Je bila voda precej bolj tolpa, kot sem pričakoval. Žal ni bilo potem nič z regeneracijo :D Za tisto mora boleti, ko greš notri.

Na Vršič je šlo v redu. No, tako kot včasih ne bo šlo mogoče nikoli več, za količino letošnjega kolesarjenja je bilo pa super.

Glede organizacije pa en velik minus za obrok po tekmi. Včasih si lahko prav izbiral, kaj boš jedel, včeraj pa le en mešanica golaža in juhe ter košček peciva. Vsaj pašto z dvema vrstama omake (mesno in zelenjavno) bi si lahko omislili, pa bi bilo veliko bolje.

In ostali? je šlo?
#312594
živjo, zelo sem zadovoljen s tistim, ker mi je uspelo v soboto.
presegel sem svoje cilje in tako, kot je napisal andrejl, sem za svojih 240 prevoženih kilometrov, dosegel optimum in dobil stavo dveh "six packov" :laola
#312681
Vremenska napoved je bila super, zato sem vseeno šla, čeprav sem bila močno prehlajena in temu primeren je bil tudi moj čas.
Všeč mi je moto letošnjega najstarejšega 82-letnega udeleženca, ki je rekel, da zanj čas ni pomemben. "Pomembno je, da pridem gor brez hudih naporov. Dlje kot bom gonil v klanec, dlje bom živel." :D
Me pa preseneča, kako malo kolesark se udeleži te tekme. Kolesarjev je bilo letos uvrščenih 871, kolesark pa le 74. Tudi prejšnja leta je bilo podobno.
Drugo leto pa spet.
LpE

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA