Moderator: ziga

 tejpaš
#90453
Lep pozdrav!
upam, da mi boste lahko odgovorili na naslednje vprašanje: zanima me, ali si je kdo že ogledal Giro v živo?rad bi si ogledal vzpon na goro Zoncolan, ki bo 30. maja...kako je z ogledom, greš lahko gor z avtom ali je treba peš oz. s kolesom?..no, najlepša hvala pa LP!
Uporabniški avatar
 Cowboy
#90454
peš ali kolo, in to dopoldan.
Uporabniški avatar
 lucky
#90507
Z avtom se načeloma da en dan prej. Ampak potem boš gor vsaj še do večera na dan etape. Ko sem bil leta 2006 na Tour de France, so L'Alpe D'Huez zaprli že en dan pred vzponom, ker ni bilo niti kotička več frej. Z biciklom ali peš greš pa lahko kadarkoli gor.
Uporabniški avatar
 mare
#90646
Jaz sem si ogledal etapo, ki je šla pred par leti skozi Ljubljano, pa nekaj etap dirk po SLoveniji. Razen na cilju so ceste zaprli največ pol ure pred prihodom. Sicer pa sam ogled zame nima pravega smisla. Stojiš ob cesti in čakaš, nato pa švigne mimo tebe skupina kolesarjev, tako da sploh ne veš kdo je kdo. V najboljšem primeru spoznaš kakšno barvo dresa. Ima pa smisel, če greš na ogled kakšnega ciljnega klanca s kolesom in sam prevoziš vzpon.
Uporabniški avatar
 Cowboy
#90658
mare napisal/-a:Jaz sem si ogledal etapo, ki je šla pred par leti skozi Ljubljano, pa nekaj etap dirk po SLoveniji. Razen na cilju so ceste zaprli največ pol ure pred prihodom. Sicer pa sam ogled zame nima pravega smisla. Stojiš ob cesti in čakaš, nato pa švigne mimo tebe skupina kolesarjev, tako da sploh ne veš kdo je kdo. V najboljšem primeru spoznaš kakšno barvo dresa. Ima pa smisel, če greš na ogled kakšnega ciljnega klanca s kolesom in sam prevoziš vzpon.


recimo ogled toura je čisto druga pesem. tam se 'dogaja' cel dan. ceste so itak zaprte, folka pa ogromno.

slike iz toura 2005
http://community.webshots.com/user/mvesel
Uporabniški avatar
 bojank
#90660
Ogledal sem si etapo gira leta 2003 , ko je bil prvič cilj na Zoncolanu. Tudi tu je bilo doganje ves dan, veliko ljudi, ni bilo dolgčas. Takrat so se na Zoncolan povzpeli iz Sutria ( vzhodna stran), kjer je običajen dostop na smučišče na Zoncolanu. Cilj je bil povsem na vrhu, predvsem zadnji km je bil peklenski, več kot 20 %, hrapav asfalt.
Letos bodo začeli vzpon z zahodne strani, iz Ovara. Tudi bo po moje še težje:

http://www.salitomania.it/zonco_ita.htm

Leta 2003 smo pustili avto v Ravasclettu ( severna stran) in se peljali na vrh z gondolo. Po dirki smo se spustili peš nazaj ( 1200m viš. razlike, priporočam planinske čevlje).

Menim, da ima en od predhodnikov prav in da ne bodo pustili z avtom do smučišča. Jaz nameravam letos ( če bo ugodno vreme) na vrh s kolesom, če ne, pa spet z gondolo.

Vsekakor za ljubitelje kolesarstva lepa priložnost za ogled, saj se Zoncolan nahaja dokaj blizu.
Uporabniški avatar
 jana teka teka
#90667
Tudi naša družba namerava letos na Zonzolan 30.05. in sicer s kolesom.

Zanima pa me kje bo cilj oziroma ali se da priti na cilj, če gremo po cesti, ki pelje iz Sutria (vzhodna stran) in ne po tisti cesti, po kateri bo šel Giro?

Baje pa da bo letos cesta zaprta že od 27.05. :evil:

Se vidimo na Zonzolanu!

lp
Jana
Uporabniški avatar
 bojank
#90669
Cilj je povsem na vrhu ( prelazu). S kolesi običajno pred karavano pustijo kolesarje, tako da je možen prikoles z obeh strani.
Prilagam eno sliko, kako zgleda ( je zgledalo 2003) v zadnjem km, kjer so neosvetleni tuneli oz. galerije. Komaj, al pa sploh ne dovolj visoko za spremljajoča vozila s kolesi na strehi. Bodo pa organizatorji vsekakor izkoristili priliko in popravili bolj opuščeno cesto.

Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA