Moderator: ziga

Uporabniški avatar
 brankos
#167970
daks napisal/-a:
CAMPY napisal/-a:Sem sicer zagovornik Campe vendar je cena in oskrba z deli naredila svoje :wink:

Sem sklepal ja :lol:
Vse se pa itak konca pri denarju.

Tudi jaz sem kar nekaj časa kolebal - Centaur ali Ultegra SL (kar je za moj rang polna kapa) in se na koncu odločil za Campo, ki me je stala cca. 185 € več kot bi me Shimano. Idejo o Zonda obročih pa sem skensla zaradi zgoraj navedega razloga - cene.
Uporabniški avatar
 nada
#167999
Ja no Brane, ampak za eno pijačko ti bo pa ostalo, ko boš s tem lepotcem uletaval po naših koncih a ne :lol: .....pomoje da se bo na tvojih tekaških copatih ob prvem soncu začel nabirati prah :wink:
 CAMPY
#168018
brankos napisal/-a:
daks napisal/-a:
CAMPY napisal/-a:Sem sicer zagovornik Campe vendar je cena in oskrba z deli naredila svoje :wink:

Sem sklepal ja :lol:
Vse se pa itak konca pri denarju.

Tudi jaz sem kar nekaj časa kolebal - Centaur ali Ultegra SL (kar je za moj rang polna kapa) in se na koncu odločil za Campo, ki me je stala cca. 185 € več kot bi me Shimano. Idejo o Zonda obročih pa sem skensla zaradi zgoraj navedega razloga - cene.


Če si skenslal Zondo zaradi cene je razlika med Scirrocom 110 eur. Centaur pa te je stal 185 eur več, se pravi da si na izgubi za 75 eur, če bi vzel Ultegro, ki je mimogrede v istem rangu z centaurjem ;-)
Uporabniški avatar
 brankos
#168030
CAMPY napisal/-a:
brankos napisal/-a:
daks napisal/-a:
CAMPY napisal/-a:Sem sicer zagovornik Campe vendar je cena in oskrba z deli naredila svoje :wink:

Sem sklepal ja :lol:
Vse se pa itak konca pri denarju.

Tudi jaz sem kar nekaj časa kolebal - Centaur ali Ultegra SL (kar je za moj rang polna kapa) in se na koncu odločil za Campo, ki me je stala cca. 185 € več kot bi me Shimano. Idejo o Zonda obročih pa sem skensla zaradi zgoraj navedega razloga - cene.


Če si skenslal Zondo zaradi cene je razlika med Scirrocom 110 eur. Centaur pa te je stal 185 eur več, se pravi da si na izgubi za 75 eur, če bi vzel Ultegro, ki je mimogrede v istem rangu z centaurjem ;-)


kjer sem naročal je bila razlika med zondo in Scirroco 230€. če bi jemal Ultegro potem bi v osnovi pripadale Fulcrum Racing 5, za Mavic Ksyrium Elite pa bi moral dodat 240€ in kmalu bil nekje na ceni kjer sem bil s Campo. Tako da je po teh opcijah, parih posvetih z izkušenimi "cestaki" in na koncu koncev izgleda samega kolesa padla odločitev za opicijo ki jo imam. kako pa se bo izkazala zadeva pa bo pokazal čas (vzdrževanje, vzdržljivost, stroški).
 tadej.
#168037
Saj scirroco so čist ok obroči za rekreativca. Meni se najbolj dopadejo Zonde, saj so resnično vzdržljive, toge, primerne tudi za težje kolesarje, lahke pa tudi cena ni prevelika za kar ponuja. Verjetno najboljši obroči za price/performance poleg fulcruma r3 (takorekoč isto kot zonda). Preizkusil sem letos tudi mavic ksyrium elite 09 tudi ok obroči lahki,hitri, dovolj togi, nekoliko bolj udobni obroči od Zond, za lažje kolesarje. :)
Uporabniški avatar
 jesenko
#173143
opažam,da pridno pišete in osveščate drug druge --sezona se začenja no upam,da boste tudi to leto prevozili lepo število kilometrov -- :)
Uporabniški avatar
 iverson
#173144
Že treniramo na cesti kak mesec :twisted: .
Uporabniški avatar
 športnik
#173189
Smuka do junija, vmes pa malo kolesarjenja - jasno, ob "nerazmerah" v gorah! :mrgreen:
Uporabniški avatar
 brankos
#173197
Hja nekaj cestnih km pa že obrnil med vikendi - cca 315
Uporabniški avatar
 dejc
#173209
Tudi meni jih je že nekaj uspelo cca. 217.
Uporabniški avatar
 jesenko
#173570
oj mi lahko kdo natančno razloži kako se slika tukaj naloži ---hvala
#182584
Vidim da se kar dobro spoznate na cestna kolesa, zato bom kar tu prosil za nasvet. Ker sem že preveč let športno neaktiven sem začel razmišljati o nakupu cestnega kolesa. Malo sem že iskal po netu za kakšno rabljeno specialko a žal ne najdem nobene, ki bi bila primerna moji velikosti (193cm), nova kolesa so pa kot vidim zelo draga in raje ne bi takoj kupil, ker še ne vem če je to šport zame (lahko bi imel probleme s hrbtom ali kaj podobnega). Zato bi prosil če lahko priporočite kakšno trgovino, kjer bi lahko kolo probal oz. kakšno z rabljenimi ali za izposojo, in katero velikost moram iskati (61?).

LP

P.S. So lahko kakšni problemi glede teže (96kg)?
#182644
številka kolesa je odvisna od firme do firme. za težo bo pa(kolikor vem) tudi potrebno primerno kolo.tista kolesa ki so med lažjimi, te morda(žal) ne bi 'zdržala'. za rabljena cestna kolesa lahko pogledaš mislim da pri maxisport cerin, bike center ali pa če kar pogledaš spletne strani Slovenskih trgovin, najdeš kontakt in vprašaš. Mislim pa da lahko pri večini fizičnih trgovin sprobaš kolo. dvomim pa da boš na tisti 5minutni vožnji porajtal, če boš imel težave s hrbtom.

Srečno
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA