Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 Laufer
#171628
http://www.tds-live.com/wtrpg/race.jsp?id=2364

Tole je link, samo še ne dela :( .

Bilo je prav luštno. Prvič na tekmi imel svoja navijača ob progi (nečakinja in njen naraščaj).
Z maco sva tako kot je napisala na lagano do 15 km, potem pa sem si moral dati malo duška in občutno pospešil, tako da je bil zadnji km najhitrejši in pod 4:00.
Bo pa počasi čas, da letos odtečem enega pod 1:50 ampak ne v Sežani, verjetno že čez 14 dni.
Pred tekom pa sem naredil še eno malo neumnost, prijavil sem se za maraton v Trstu :lol: .
Še nekaj :SLIK
Nazadnje spremenil Laufer, dne 01 Mar 2009, 19:28, skupaj popravljeno 1 krat.
 V&I
#171629
Maca, očitno je "kinkanje" vzrok padca pritiska
če me nebi moj spraševal kot kopilotko, kam naj pelje :)
bi tudi jaz zakinkala v avtu,
pa lp in hvala za nekajminutno družbo, čeprav sva bili skoraj cel tek v nekakšni povezavi - malo naprej in malo nazaj :)
Uporabniški avatar
 Arabo
#171632
@Laufer

Torej sva že 2, ki sva padla na finto.... kao, če se prijaviš danes, plačaš samo 15 EUR, drugače pa 30. "To je lahek maraton, malo ravnine in potem spust,...ipd", pa sva tam, kjer ne bi verjetno hotela. Ha,ha,ha,...

Nimaš časa za tehten premislek in.... bo pač treba odteči (spominja me na besedila neke pesmi Iztoka Mlakarja s prvega CD-ja).

Uspešne priprave želim in kot aklimatizacijo ti seveda "priporočam" kakšen tek z našo skupinico na Obali, zaradi navajenosti na jod.
Uporabniški avatar
 maca
#171634
a ja, to si bila ti?????

Bila si mi nedosegljivo hitra, pol te je pa še bolj zmanjkalo kot mene. Hvala ti za družbo, najprej za izziv, da te dosežem, pol pa za preganjanje.

Sem razmišljala o polžji sledi za mano, kako drugi kar glisirajo po njej.

Polžja sekcija - a me sprejemte?
Uporabniški avatar
 Laufer
#171636
Arabo napisal/-a:@Laufer
"To je lahek maraton, malo ravnine in potem spust,...ipd", ...
Uspešne priprave želim in kot aklimatizacijo ti seveda "priporočam" kakšen tek z našo skupinico na Obali, zaradi navajenosti na jod.


Zapomni si, noben maraton ni lahek, na progi se ti lahko zgodi marsikaj, zmagovalec si šele, ko prideš v cilj.
Za tekmo pa ne bo nobenih posebnih priprav, samo tiste v glavi in pa prošnja onemu gori za lepo vreme :lol: .
 dragons
#171637
Arabo napisal/-a:
To je lahek maraton, malo ravnine in potem spust,...ipd"


Sorry ker smetim temo.
V informacijo od 17 do 24km se proga vseskozi dviguje.Ko pa prideš do spusta pa ne gre in ne gre.
Mislim da organizator zavaja tekače s podatki.

Lep pozdrav!
Drago
Uporabniški avatar
 Arabo
#171646
Strinjam se z obema @Laufer in @gragons, noben maraton ni lahek.

So pa lažji in težji, če jih primerjaš. Sicer tudi za le-teg so mi povedali, da zna biti v začetku maja že ZELOOOO vroče.

Prav tko je bila pri standu narisan tudi višinski presek proge, iz katerega je bil razviden klanec, ki ga omenjaš.

Niso pa me zavajali organizatorji, ampak drugi prisotni ob standu in nekaj informacij imam od prej.

Sem pa malo pojamral glede tega, ker sem svoj prvi celi maraton nameraval odteči kasneje v jeseni.
Uporabniški avatar
 IRA
#171653
Čestitke vsem! 8)
#171663
Hvala še enkrat Aishi in Lonely-ju za opravljene obveznosti glede prijav. Vse je štimalo :P !!!

Prvič sem odtekel tek v Italiji in bil prijetno presenečen nad gostoljubjem in prijaznostjo osebja. Nobenih blokcev za hrano, kdor je prišel je dobil. Sicer ni bilo nič zame, vegetarianskega, ampak nič zato. Smo bili pri Krageljevi družini v Gorici obilno postreženi, pa še potem kasneje pri Kosovelovih. Hvala Bogdan vam in vsem domačim, res ste pravi prijatelji.

Kar se pa teka tiče, pa ko postaviš osebni rekord seveda vse v najlepšem... Za veliko tega je kriv dirigent Romeo in vodič Štefan, no pa zamgovalka pri ženskah, ki me je večino poti vlekla... Na koncu finiširal v štart in ugotovil, da je do cilja še 500m, - trpljenje, moj natežji del poti :( :(

Savo, čestitke za dober tek, pa v Trstu veliko sreče, jaz razmišljam o Palmanovi!

Do naslednjega druženja, Jože.
Uporabniški avatar
 Loni
#171677
Jozet, v primerjavi z ostalimi italijanskimi teki je bilo tudi za vegetarijance, imeli so suhe makarone, ki si jih lahko zabelil z oljčnim oljem in parmezanom. Navadno so vsi že zamešani z omako. Je pa res manjkalo kaj od sadja v cilju, no tudi ob progi - sem se kar nekako razvadila z bananami.
Uporabniški avatar
 klatez
#171682
Lepi rezultati, ni kaj... :clap:

Čestitke rekorderjem! :wink:
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#171687
sicer še malo premlevam, podoživljam, pa kljub vsemu strnem nekaj mojih misli:

presrečna sem, da mi je uspelo tisto, za kar sem se trudila skoraj dve leti. je bilo vredno, ker so občutki fenomenalni.

že pred samim začetkom sem imela kar dober občutek, (skoraj) brez treme, ko pa smo štartali, sem vedela, da bo šlo vse po načrtih oz. željah :wink: . prvih 10 km sva z valeno pretekli ob klepetu in tista oznaka za 10. km mi je bila nekako prelomnica. po pravici povedano, so mi šle vse naslednje oznake tam nekje do 17.-18. krepko na živce :evil: . ne vem zakaj, ampak vem, da to ni bilo dobro za mojo psiho. no, tam nekje pri 18. kilometru sem imela popolnoma prazno glavo, delale so samo še noge :shock: :? . v teh zadnjih kilometrih sem imela občutek, da mi valena hoče pobegniti :evil: (oz, da jaz popuščam) in sem si vseskozi govorila, da ne smem zaostati :twisted: . zadnji kilometer je bil precej hiter :mrgreen: , sploh na koncu za valeno, ki je bila prepričana, da je cilj že pri rumenem "balonu" in mi je ušla naprej..... kljub vsemu, sva druga za drugo prišli v cilj...... in verjemite, da sem bila presrečna!!!!

del mojega uspeha ste tudi VI, ker brez vaše vzpodbude, bi mogoče obupala in te zadeva sploh ne bi speljala do konca.

p.s.
ker je moj mož imel več kot dovolj časa, ko je čakal, da "pridrvim" skozi cilj, se je malo potrudil in naredil nekaj fotk:

https://cid-2929ac7f7be44ddc.skydrive.l ... 201.3.2009

upam, da povezava dela :oops:
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#171709
tae napisal/-a:Idealen dan, kakršnega verjetno letos ne bom uspel več ponoviti. Pa začnimo od začetka. Včeraj sem bil v postelji že malo čez 22. uro, kar je zame zgodaj. Kljub temu, da kar nekaj časa nisem mogel zaspati, sem se danes zjutraj počutil spočitega.

Tomi me je pobral ob sedmih pred blokom (še enkrat hvala za prevoz in družbo). V Ljubljani sva pobrala še Špelo in direkt v Italijo.

Tam na vsakem koraku veliko poznanih, da človek sploh nima občutka, da je v drugi državi.

Posebej pohvalno in omembe vredno pri prevzemu štartnih številk: poseben prostor "štant" za slovenske tekmovalce, posledično tudi komuniciranje v Slovenščini.

Moja taktika teka: sprva sem se želel pridružiti Tomiju, vendar sem se kasneje premislil, ker je on še predober zame. Ciljni povprečni tempo na km sem imel 4:04min./km, kar bi že zadostovalo za moj osebni rekord. Na uri pa sem imel nastavljena opozorila od 4:00 do 4:10.

Tekma: Štartal sem dokaj spredaj, zato na koncu razlika med bruto in neto časom le 10 sekund. Začetek vedno dokaj hiter, brez težev 3:55. Potem sem si rekel, da poskusim koliko km sem sposoben preteči s tempom pod 4, čeprav mi je ura stalno piskala, da sem kao prehiter glede na nastavitve. Nekaj vmesnih časov:
5. km = 19:04:73
10. km = 38:39:51
15. km = 58:40:71
No na koncu postavil svoj nov osebni rekord, s katerim sem presenetil tudi samega sebe: 1:23:22
To pomeni povprečni tempo 3:57min./km

Očitno so se priprave za 5ko obrestovale tudi pri 21ki, vendar se bom o tem več razpisal v drugi temi.


Tae, čeprav sem ti čestital že po telefonu ti tukaj še enkrat čestitam :laola :clap: :cast1: za dosežen rezultat, res si me presenetil, čeprav sem pričakoval, da boš izboljšal svoj lanskoletni rezultat, takšnega napredka nisem pričakoval :shock: :lol:, glede na to, da na Cooperju oziroma na 5 tki nimaš takega napredka izgleda, da ti bolj ležijo daljše proge od 10 km dalje, saj jaz verjamem oziroma tudi vem (to sem študiral tudi na faksu), da je pomembna tudi genetika in na koncu koncev tudi psiha, ki jo večina športnikov še vedno podcenjuje...verjetno se boš s tem, da si večji talent za daljše proge še vedno težko strinjal, no kokrkoli že, želim ti v letošnjem letu čimveč odličnih rezultatih na vseh razdaljah, pa predvsem uspešno tekmovanje oziroma primerjanje z menoj... 8) :lol:


Lp! :wink:


p.s. mislim, da te letos ne bom preveč izzival v polmaratonu :lol: :nono:, sicer imam pa v planu, da bi tekel 21 tko šele konec leta (mogoče v Palmanovi :roll: :?:)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA