Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#12535
Obljuba dela dolg, pa še satelitski posnetek je kazal na luknjo med dvema vremenskima frontama. In sva šla na 8.1 km dolgo progo po pravljični dolini Glinščice, z začetkom v Boljuncu.
Kolesarski ogled doline s trase opuščene železniške proge Hrpelje-Trst spomladi mi je bil dovolj, da sem pričakoval zahtevno progo, saj drugačna tam ne more biti. Organizatorji so omenjali 290 m v višino, a smo jih precej naredili v res strme klance. Pravi gorski tek. Po pol urce je začelo rahlo deževati, tako da je bilo treba pri spustu po mokrih skalah kar paziti. Še dobro, da sva bila v petek na Kamniškem sedlu, da sem bil navajen na strm in skalnat teren :lol:
Proga je res lepa, zanimiva, z enkratnimi razgledi. Organizatorji so za 7 EUR dali čepico z znakom teka, sendvič, napitke (2 krat na progi in na cilju-voda, gatorade, ...) in sadje. Aja, na prepečenec, namazan z marmelado ali nutelo ne smem pozabiti 8) Proga je bila dobro označena in zavarovana. Nasploh odlična organizacija, le razglasitev so najavljali za ob dveh popoldne :shock:
Slovencev je bilo precej, saj spada prireditev v sklop primorskega pokala. Tam bodo tudi objavljeni rezultati :wink:
Poleg teka na 8 km je bila še 14 km razdalja za posameznike ali štafete.

Nekaj današnjih slikc po teku -do tistih iz Socerba, ki so v istem albumu (in ta stare kolesarskepo trasi opuščene železnice, kjer se bolj vidi, kje smo tekli)
Nazadnje spremenil bojanu, dne 21 Jun 2004, 20:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Fotr
#12538
Te vražje forumovke zdaj pobirajo kolajne po Evropi, ne samo po Sloveniji! :D :D :D
Čestitamo, čestitamo!

Prav tako zaslužite pohvalo ostali udeleženci Glinščice v razmerah zimskega junija! :D
Uporabniški avatar
 bojanu
#12540
Aja, tiste kolajne misliš, še ta zimske (s Socerba slikce so namreč v istem albumu) :lol:
Lani so od vročine skoraj umirali, tako da je bilo današnjih 18 stopinj idealno 8)


Je bil pa to najin prvi tek čez mejo :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA