Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#265183
:D V nedeljo ko je ,,trpel,, asfalt ljubljanskih ulic pod supergami tekačev - pohodniško Iz Blagovice na relaciji - Golčaj - Borje - Reber - Doline - Trojane - Špilk - Gabrje - Blagovica po vzhodni polovicoi Rokovnjaške poti. Delno razmočen teren in nekaj malega snega na Rebri in Špilku ob še ne v preveč jesenske barve odeti poti, je nekaj ur na razgibanem terenu hitro minilo...

Še zanimiv vodnik o poti v obliki seminarske naloge ene od članic PD Blagovica, ki mi je bil ob odličnih opisih predhodnikov iz foruma v pomoč:

http://www.planinskodrustvo-blagovica.si/datoteke/seminarska_naloga_rokovnjaska_pot.pdf
#265236
Ojla, ja tudi jaz si ne morem si kaj, da ne bi v trenutku cunamija maratonskih tem "svežil" za hec še kake nemaratonske teme :mrgreen: :D in Rokovnjaška je kot nalašč za to.

Mi smo jo (kot take stvari tudi sicer radi počnemo) malo po pustolovsko februarja letos začinili in 13 obveznim točkam dodali še 17 neobveznih, tako da jih je bilo 30.

http://www.pustolovecrajd.org/PRajd/web ... vscina.doc

Začeli smo v Blagovici (prej pa smo razložili opremo po trasi) in začeli proti Trojanam. Do sem so bile dodatne točke namestitev in izvedba abzalja s stolpa na Rebri :shock: in použitje krofa na Trojanah :wink:

Potem pa s Trojan nismo šli po poti, ki gre proti Špilku po malo dolgočasni makadamski cesti in smo šli raje po orientacijsko polnovredno do Špilka - to je po širokem grebenu od Trojan proti Špilku, kjer kraljuje hrib Reznarca. Tu smo morali najti nek križ (označen je na kartah) in vrh Reznarce. Tam zgoraj je prava divjina in res ne razumem, zakaj niso Rokovnjaške poti peljali res kar tja gor od Trojan po grebenu, saj je le tam mogoče začutiti malo tiste prave divjine in kar občutek imaš, da bi lahko skočil nenadoma iz grmovja predte kak rokovnjač.

Drudi del severnega polkroga pa smo delali s skiroji, ki se odlično obnesejo na asfaltu, ki gre na tem delu transverzale skozi gor dol. Po ravnem in dol smo se peljali, gor pa tekli s skirojem pod ramo. Dodatne točke so bile na tem odseku še najdba ene jame in ene partizanske bolnišnice (vse ob poti, vse označeno na karti).

Potem je prišel še zadnji del južnega kraka od Lukovice ido Blagovice. Tu smo naredili še dodatne točke z tremi enournimi individualni krogi (dva kolesarska in eden veslaški po Gradiškem jezeru). Vsak je moral natanko v eni uri nabrati na vsakem od teh krogov po tri KT in ne zamuditi nazaj na start naslednjega (saj smo tam zamenjali opremo - kolo, kajak). Tako je bilo na tem zanimivem območju z jezerom, jamami, gradovi ipd. možno najti še 9 dodatnih točk v 3 urah, če si seveda bil dovolj spreten in če nisi zamudil limita kroga - potem se ti je za vsakkih 15 minut zamude brisala ena osvojena KT :lol:

Zadnji del je bil zaključni že nočni treking čez Limbarsko goro nazaj do Blagovice.

Osebno sem turo zaključil 24 točkami od 30 (v ca.18 urah). :D

:idea: Ta pustolovska verzija "razširjene" Rokovnjaške poti omogoča, da izpolnite vodniček z vsemi žigi, poleg tega pa še spoznate dodatno okolico, se izmenično ukvarjate s šestimi disciplinami in se pri vsem po pustolovsko na dušek zabavate.
#265612
:D Danes v nedeljo še zahodna - daljša polovica Rokovnjaške planinske poti v pohodniškem koraku iz izhodišča Blagovica in vzpon proti Špilku do naselja Gabrje pod Špilkom od koder sem preteklo nedeljo sestopil v Blagovico. Nato proti Selcam, Češnjicam, Pšajnovici, Zlatemu polju, Obršam, Dupeljnam, Brdu, Lukovici. Ta del je dokaj monoton zaradi v glavnem asfaltne podlage. Del od Lukovice do Golčaja od koder sem sestopil nazaj v Blagovico in zaključil današnji polkrog je veliko bolj pester saj poteka v večini po gozdno - travniških poteh. Nekaj ur se je nabralo ob pohodniškem koraku in pa seveda tudi kar nekaj novih spoznanj o delu Slovenije, kjer sem hodil prvič... :wink: Po kilometrini in višincih zelo podobna Šentiljski poti, le korak je zaradi bolj pestre podlage nekoliko bolj zahteven(kamenje in več korenin).

GPS Rokovnjaš pot:http://connect.garmin.com/activity/125314719#

Lep pozdrav bruny
#295882
22. 12. 2012 je bilo spet lepo na Rokovnjaški. Dan po tem, ko je bilo konec sveta in že se je rodil nov svet :D
Ekipo smo sestavljali Maryet, Srecog, semjul in TdravkoC.
Seveda je bil vodja Semjul, ki obvlada pot v nulo. Smo izpustili izgubljanja, čeprav nas je malo mikalo.
Več kasneje ...
#295891
ZdravkoC napisal/-a:22. 12. 2012 je bilo spet lepo na Rokovnjaški. Dan po tem, ko je bilo konec sveta in že se je rodil nov svet :D
Ekipo smo sestavljali Maryet, Srecog, semjul in TdravkoC.
Seveda je bil vodja Semjul, ki obvlada pot v nulo. Smo izpustili izgubljanja, čeprav nas je malo mikalo.
Več kasneje ...


Čestitke vsem!

Škoda, da "nisem vedel"- bi se vam z veseljem pridružil!

lp. in lepe praznike! zvone
#302731
V kratkem me mika Rokovnjaška, pa me zanima ali je kdo zadne cajte kaj po njej lazil? Sneg pa to... Da ne bomo do vratu gazili :mrgreen: , kot se nam je zgodilo v nedeljo v Bohinjskem koncu :D
#310989
Ker sem Loni že davno nazaj obljubil, da jo popeljem po Rokovnjaški poti in ker sva letos bolj polovične sorte :wink: sva danes opravila vzhodni del te poti.
Bila je pohodniška (in malo tekaška) iz Blagovice na relaciji - Golčaj - Borje - Reber - Doline - Trojane - Špilk - Gabrje - Blagovica. Naneslo je okoli 24 km s 1100 višinskih metrov.
Moram reči, da je pot res dobro označena, na poti sva srečala celo enega od traserjev poti.

Bilo je fino, zdaj pa še zahodni del :wink: potem pa ...

lp
Marjan

p.s. slikce še sledijo
#311006
Slika
Kot je že Bruny nekje navedel, pravi gorski vložek.

Slika
Luštne gozdne stezice.

Slika
Tu sva srečala očeta Rokovnjaške poti, no, saj pohvalila se je žena. Malce je pojamral, koliko težav imajo z lastniki zemljišč, kako težko se je zmeniti, da bi pospravili podrto drevje, pa markacije kar izginjajo.

Slika
Najvišja točka.

Slika
Bližnjica do Blagovice, ki ni na trasi.

Slika
Pogled nazaj na začetek.

Vmes sva srečala še pastirja na kros motorju, ki naju je lepo prosil, naj ne plašiva ovac, očitno jih je že nekdo drug, ker nanje sploh nisva naletela. Srečala resnično nisva skoraj nikogar, na Špilku je bil ata z darilno vrečko v rokah, tudi tako se da prenašati flašo vode naokoli.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA