Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 jcerni
#17320
TEK NA ULRICHSBERG

Pred Knežjim prestolom na Gosposvetskem polju se je zbralo 38 tekačic in 153 tekačev, ki so imeli za cilj priteči na 9 km oddaljen Ulrichsberg z nadmorsko višino okoli 1000 m. Med njimi tudi 5 Gorenjcev: Rok Štros, Peter Pajk, Anton Torkar, Tomaž Zupančič in Janez Černilec. Prisotni pa so bili tudi tekači iz TK Grča Mežica, ki redno nastopajo po tekih v Avstriji.

Zlate medalje sta si v svojih kategorijah pritekla Rok Štros (nad 65 let) in Peter Pajk (nad 60 let).

Slika
Proga na Ulrichsberg se ves čas vzpenja, najbolj proti cilju.

Slika
Na vrhu Ulrichsberga je cerkev v ruševinah.

Slika
Gasilska fotografija nastopajočih Gorenjcev in nekaterih članov Tekaškega foruma pred Knežjim prestolom na Gosposvetskem polju.

Slika
Peter Pajk je zasedel 1. mesto v kategoriji nad 60 let, drugače pa letos načrtuje medaljo na Vassa teku. Desno je Viljem Blatnik, ki je zasedel 2. mesto in je predsednik TK Grča Mežica.

Slika
Rok Štros je bil 1. v kategoriji nad 65 let, drugače pa zmagovalec številnih tekov v svojih kategorijah.
Nazadnje spremenil jcerni, dne 08 Avg 2004, 17:41, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#17351
Ja kot je povedal Černilec je nastopilo tudi nekaj tekačev iz Slovenije.Organizacija pa vsako leto boljša in s tem posledično tudi večje število udeležencev, pa vse hujša konkurenca tudi po času se je videlo, da je bilo noro.
Že na startu je bila organizacija izredno dobra.Saj imajo tudi naš knežji stol za katerega pa moram, da je izgleda edina stvar ki je ostala od naših potomcev, da kolikor toliko v redu skrbijo za to dediščino.
No skratka, ko smo prisopihali na vrh je bila na cilju prava fešta kakor se spodobi za take teke.
Pri nas edino na Črno prst organizirajo tako vneto in dobro, kar se tiče krajših gorskih tekov.
Navijali pa so tako vneto, da je bilo veselje in še dodatni motiv tečti proti cilju.
Pijače in jedače je bilo več kot dovolj.Domačinke so pripravile take specialitete, da bi se Aleš oblizoval prste kot nor in LojzP.Kar se tiče pa vitaminskega napitka B - kompleksa je pa bil brezplačen.Poleg si dobil tudi spominsko flaško z vsebnostjo hruškovega žganja.Kdor ga seveda pije.Sladic pa resnično toliko vrst, da nisi mogel verjeti svojim očem.
Vreme je bilo idealno ravno prav hladno, čeprav je v začetku kazalo, da bo soparno kot v kotlu, saj meni se je zdelo tako.
Na razglasitvi je bilo tudi vzdušje enkratno vsi zmagovalci in tisti na drugem mestu in tretjem mestu so dobili kopico dobrot za domačo uporabo razne vrste omake in ostalo hrano.
Pivo pa si moral seveda plačati sam.
Sicer sem sam hotel iti na Črno prst, pa nisem točno vedel kako in kaj se bo pri meni to speljalo.No na koncu pa sem se odločilo,da grem na ta tek, ki je bil že lansko letopresneto dobro obiskan.Tako je bilo posledičnotui večja udeležba letos kot pa lansko leto.
Sam sem lahko zadovoljen saj sem popravil svoj osebni rekors na tej progi in to kar precej za moje pojme bil sem apsolutno 32-ti s časom 44:16.Seveda sem najprej mislil da sem ga izboljšal za slabo minuto.Pa vidim da sem ga izboljšal za 2minuti in 48 sekund.To je zelo dober pokazatelj za SAM maraton, ki ga komaj nestrpno čakam.Seveda pa se lahko do takrat še marsikaj zgodi, kakšna nesreča ali kaj podobnega.
No tudi Janez Černilec je bil apsolutno 59 -ti s časom 49:08 in je svoj lanskoletni rezultat izboljšal za 1 sekundo ni veliko je pa vzpodbundo za v naprej.
Zato vabljeni naslednje leto na ta tek.Trasa je izredno lepa celo pot se lahko preteče.
Torej se vidimo naslednjo leto v še večjem številu.
lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 Tuareg
#17354
Tek po naši nekdanji državi Karantaniji je res svojevrstno doživetje. Prve
vtise pusti že lepa pokrajina, tek je pa sploh poglavje zase.

Vzdušje je bilo res fenomenalno, proga pa, kakor za koga... Počasi, a
vztrajno se vzpenja, najprej še po asfaltu, kasneje po gozdni poti,
in na koncu peščen makadam, ki se v zadnjem delu postavi pokonci.

Ampak na vrhu vzdušje, kot na pikniku. Peciva vseh vrst, sadja, vključno
s tekočimi zadevami. Rahel dež nas je počasi spodil nekoliko nižje, do
gostilne. Ogled domačih živali vključno oslov (štirinogih op.p.), neidentificiranih ptičev ipd.) je bil zastonj.

Zvečer, že v temi, še podelitev nagrad, kjer tudi slovenski tekači niso ostali brez, in pa vožnja v deževni noči skozi Celovec na "sončno" stran Alp.

Drugo leto? Vprašaj še nekaj časa ostane.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#17356
Ja kot je tuareg povedal, noro, odbito fantastično vzdušje, ki se enostavno ne more povedati v nekaj stavkih.Pijača je tekla v potokih B-vitamini in tako naprej.No tukaj je tudi direktni spletni naslov in si lahko ogledate kmalu slike od letošnjega leta, rezultati so pa že na spletni strani.Pazite in to so jih ročno pisali potem veste, kako so marljivi in željni čimvečje udeležbe nas tekačev.Ja BARB bi prišla na svoj račun pa da ne omenjam TINI-ja, LOJZP,ERO,PIA, SKRATKA CEL TEKAŠKI FORUM TO BI BILO NORO.Naslednje leto pa gremo vsi gor in jim damo vetra iz slovenske strani alp.Dijo mijo, saj nič ne oporekam, skrbno pazijo na našo kulturno dediščino, kapo dol.Župan je bil izredno gostobeseden nekaterim slovencem je takoj na razglasitvi dal že slike sprintane v mapi za spomin.Ne, ne nisem ratal hajmandist, ker toliko govorim o njih.Ampak izkušnje, ki sem jih dobil v teh dveh letih povejo svoje, kajne.No sedaj so mi pa dali s tem rezultatom, ki sem ga dosegel, tudi še dodatno motivacijo za SAM in da ne pozabim Kranjskogorsko desetko, upam, da se bom lahko udeležil.Ker je zaradi tega privlačna, ker je pasje hitra, edino to jih vleče ven, drugače ne vem kako bi bilo.
No tukaj je tudi direktni spletni naslov in si oglejte rezultate letošnjega teka.
P.S.Natakarica ma pa izreden karakter, tako, da me je čisto ven iz tira spravla na razglasitvi.Ma tako dobrega karakterja še nisem doživel.Ma vam povem, da sva se sporazumevala malo tako, malo tako.Malo havdujud, malo nemško skratka internacionala je pela.
www.asv-maria-saal.at pod BILDE pa lahko pogledate slike, ki so trenutno še od lanskega leta.Toliko za pokušino, sedaj pa po kilometrčke malce pozno mi pride A JEBIGA je dejal oni v onem totem filmu.
Naslednje leto se spet vidimo, ker dirka ne pade ravno na kakšno našo.Ja letos je bilo pa skoraj v dvomih ali Črna prs ali Ulrichberglauf.Do zadnjega trenutka nisem vedel natančno potem so me pa tudi finance narekovale svoje.
se vidimi, beremo in slišimo na treningu
Uporabniški avatar
 jcerni
#17358
marathon napisal/-a:Pijača je tekla v potokih B-vitamini in tako naprej


Tuareg napisal/-a:Ampak na vrhu vzdušje, kot na pikniku. Peciva vseh vrst, sadja, vključno
s tekočimi zadevami.


Slika


Slika

Slika
Uporabniški avatar
 Dule
#17373
marathon napisal/-a:Sam sem lahko zadovoljen saj sem popravil svoj osebni rekors na tej progi in to kar precej za moje pojme bil sem apsolutno 32-ti s časom 44:16.Seveda sem najprej mislil da sem ga izboljšal za slabo minuto.Pa vidim da sem ga izboljšal za 2minuti in 48 sekund.To je zelo dober pokazatelj za SAM maraton, ki ga komaj nestrpno čakam.Seveda pa se lahko do takrat še marsikaj zgodi, kakšna nesreča ali kaj podobnega.
No tudi Janez Černilec je bil apsolutno 59 -ti s časom 49:08 in je svoj lanskoletni rezultat izboljšal za 1 sekundo ni veliko je pa vzpodbundo za v naprej.


Čestitam vsem našim za dosežke :wink: !

Organizacija pa vsako leto boljša in s tem posledično tudi večje število udeležencev, pa vse hujša konkurenca tudi po času se je videlo, da je bilo noro.


To tudi jaz opažam. Na črno prst je bilo 83 tekmovalcev in tekmovalk v slabih 20 minutah razlike v cilju :P ! Res noro..
Uporabniški avatar
 jcerni
#17493
Na spletu - http://www.waldkindergarten.cc/asv/webdaten/laufen_infos.asp - sem prebral, da sem nekaj časa tekel za udeleženko olimpijskih igrah v Munchnu in Moskvi šprinterko Karolino Kafer (60 m do 400 m). Zdela se mi je res kot nekdanja vrhunska športnica, podobna Stefia Graf.


Slika
Marathon je po prvih kilometrih vodil, nato je nekoliko popustil in končal na 32 mestu.
Slika
Marathon me je opozoril, da ima tekač v rumen dresu še dvojčka in da sta oba zelo dobra tekača.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA